آوای درون | راهکارهای هماهنگی و اعتدال درونی

مقالات
۲ دیدگاه

بارها و بارها شده است که کارهایی را انجام داده‌ایم، چیزهایی را گفته ایم که قلب یا ذهنمان، موافق انجام آن نبوده‌اند و هر کدام چیزی می‌گفتند، اما ما از سر اکراه، اجبار، ترس از قضاوت و… دست به اقدام زده ایم و اخر سر هم نتیجه خراب از آب در آمده است، اما باید بدانید که جهان دارای نظم و هارمونی می‌باشد و شما به عنوان بخشی از این جهان مشارکتی باید در وجود خود نظم و هماهنگی را بوجود آورید و قوانین آن را رعایت کنید. در ادامه نکاتی را بیان می‌کنم که می‌تواند در مسیر هماهنگی و اعتدال درونی راهگشای شما باشد.

۱: در درون خود آشوب به پا نکنید.

بیشتر بخوانید:
تفاوت بین ذهن و هشیاری چیست؟

ورودی هایتان را کنترل کنید تا ذهنتان درگیر هر مسئله ای نشود. در زندگی دیگری سرک نکشید، اخبار کل جهان را دنبال نکنید، هر فیلم و محتوایی را نبینید.

عبارت “چه خبر” را از زندگی خود حذف کنید!

آیا واقعا برای شما مهم است که در زندگی دیگری چه خبر است؟ چند درصد از حرف هایی که می‌زنید و می‌شنوید واقعا ضروری و سودمند هستند؟ شاید ۹۰ درصد چیزهایی که می‌گوییم هیچ سودی به حال خودمان و دیگری نداشته باشد و صرفا چون حوصله‌مان سر می‌رود، می‌خواهیم از زمین و زمان با خبر شویم. ساکت بودن را باید تمرین کنیم. وقتی می‌خواهیم از همه چیز سر در بیاوریم، خواسته یا ناخواسته برای خود درگیری ذهنی ایجاد می‌کنیم و خیلی وقت ها از امورات مهم خود باز می‌مانیم. انرژی و وقت خود را صرف خود کنید مگر برای چیزی که ارزش وقت و انرژی شما را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:
عشق حقیقی چیست؟ بررسی درک عشق و نیاز

۲: اگر دلتان راضی به انجام کاری نیست، آن را انجام ندهید.

خود را تحت فشار قرار ندهید. خیلی از افراد کاری را برای کسی انجام می‌دهند و در دلشان او را لعن و نفرین می‌کنند. گفتگوهای مخرب ذهنی برای خود درست نکنید. این جنگ و جدال های ذهنی شما را از درون، به تدریج متلاشی می‌کنند، حتی در حرف زدنتان نیز اگر واقعا کلامی که استفاده می‌کنید، حقیقت ندارد، از گفتن آن بپرهیزید. لفاظی و دو رویی مانع از وحدت درون می‌شود، چرا که همواره در حال نقش بازی کردن هستید.

بیشتر بخوانید:
دوربین کرلیان چیست؟ مشاهده هاله انرژی با عکاسی کرلیان!

۳: سکوت را رعایت کنید!

هرچیزی را به خود نگیرید و بر سر هر موضوعی برداشت خود را به عنوان حقیقت به خود نخورانید. بارها برایتان پیش امده که با یک سوءتفاهم یا یک سوء‌ برداشت، چقدر در ذهنتان برای آن فرد و اتفاق داستان چیده‌اید و همه چیز را از پیش قضاوت کردید، در اخر هم حقیقت از زمین تا آسمان با انچه که فکر می‌کردید، تفاوت داشته است. وقتی اتفاقی می‌افتد آن را همانطور که هست ببینید و به آن شاخ و برگ ندهید. هر زمان خواستید داستان های بیجا ببافید به خود بگویید: ساکت باش!

بیشتر بخوانید:
بیشعوری مجازی چیست؟ چه کسی بیشعور مجازی است؟!!!

۴: خودتان را بخاطر دیگری تغییر ندهید.

ثبات داشته باشید و باری به هرجهت نباشید. پتانسیل و انعطاف پذیری در زندگی ضروری است، اما نباید از اهداف و ارزو های خود بخاطر دیگری بگذرید. اگر چنین کنید، مطمئن باشید بعدا بخاطر پا گذاشتن روی خودتان پشیمان خواهید شد. هرگز بخاطر دیگران خط قرمز‌ های خود را رد نکنید. خط قرمز های شما یعنی ارزش هایتان که برایتان مهم هستند و پا گذاشتن روی آنها یعنی له کردن خودتان.

۵: شاه کلید قدرتمند:

می‌خواهم شاه کلیدی به شما بدهم تا با آن همه کارهای خود را ارزیابی کنید و به یک رهایی و ارامش درونی فوق العاده برسید. هر زمان خواستید کاری انجام دهید از خود بپرسید: (( اگر دیگران نسبت به این عمل من خنثی بودند، آیا باز هم این کار را انجام می‌دادم؟ )) اگر جواب مثبت بود آن را انجام دهید و این یعنی شما معیار دارید و دیگران عملکرد شما را تعیین نمی‌کنند. اگر هم جواب منفی بود، باز هم برد کرده‌اید چون انگیزه خود را شناخته اید و می‌توانید آن را اصلاح کنید. وقتی کاری را برای خودتان انجام می‌دهید، دیگر از بعد آن گله و شکایت ندارید، چون مهم خودتان بودید که راضی و خوشحال هستید. برای خودتان زندگی کنید و نگران قضاوت های مردم نباشید. شما نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید.

بیشتر بخوانید:
هواپونوپونو چیست؟ برترین تکنیک پاکسازی درونی – محدودیت صفر

سخن پایانی:

شاید با خواندن اسم مقاله، گمان کردید چیزهای عجیب و خاصی در انتظارتان است، اما نه! خارق العاده ترین چیز ها اتفاقا در دسترس ترین ها هستند و گاهی آنقدر به ما نزدیکند که حتی آنها را حس نمی‌کنیم. مواردی که گفته شد، اقداماتی ساده برای پیدا کردن خودتان بود. شما باید اولویت اول خود باشید. به خود احترام بگذارید که دنیای بیرون آیینه درون شماست. اگر می‌خواهید صلح و ارامش را در بیرون ببینید، باید ابتدا آن را در وجود خود بیابید.

شاد و ارام باشید❤

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 − شش =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: