شش تکنیک کاربردی برای رسیدن به آرامش کامل

مقالات
۴ دیدگاه

همه ما گاهی نگران و ناراحت و دچار استرس می شویم. این مساله یک بخش عادی از زندگی است درست است؟ اما وقتی این اضطراب یا عصبانیت برطرف می شود و شما نمی توانید آرام شوید چه اتفاقی می افتد؟ این که بتوانید خود را در لحظه آرام کنید اغلب آسان تر از انجام آن است که به نظر میرسد. به همین دلیل داشتن چند استراتژی می تواند به شما در هنگام احساس اضطراب یا عصبانیت کمک کند. در این مقاله چند روش مفید و کاربردی وجود دارد که می توانید دفعه بعد که نیاز به آرامش داشتید از آنها استفاده کنید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
آموزش رسیدن به آرامش ذهنی – چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

۱: نفس بکشید!

وقتی مضطرب یا عصبانی هستید تمایل دارید که نفس های سریع و سطحی بکشید. این کار پیامی را به مغز شما می فرستد و باعث ایجاد یک حلقه بازخورد مثبت می شود که توانایی شما در مواجهه با تنش ها را تقویت می کند. به همین دلیل است که تنفس های طولانی و عمیق آرامش بخش به آرامش شما کمک می کند.

تکنیک های مختلف تنفس برای کمک به شما جهت رسیدن به آرامش وجود دارد. یکی تنفس سه قسمتی است. تنفس سه قسمتی مستلزم این است که یک نفس عمیق بکشید و سپس در حالی که به بدن خود توجه می کنید بازدم کامل را انجام دهید. هنگامی که با تنفس عمیق احساس راحتی کردید می توانید نسبت دم و بازدم را به ۲ به یک تغییر دهید (سرعت بازدم خود را به حدی کاهش می دهید که دو برابر زمان دم شما باشد). این تکنیک ها را جهت رسیدن آرامش تمرین کنید تا بدانید چگونه از آنها هنگام اضطراب استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:
دوره آموزشی قطعی غلبه بر ترس, استرس و اضطراب

۲: قبول کنید که مضطرب یا عصبانی هستید.

به خودتان اجازه دهید بگوید که مضطرب یا عصبانی هستید. وقتی احساس خود را نمایان میکنید و به خود اجازه می دهید خود را بروز دهد ممکن است اضطراب و عصبانیتی که تجربه می کنید کاهش یابد.

۳: افکار خود را به چالش بکشید.

بخشی از اضطراب یا عصبانیت داشتن افکار غیر منطقی است که لزوماً منطقی نیستند. این افکار اغلب سناریو ای بدتر هستند که می توانند باعث خرابی بسیاری از موارد در زندگی شما شوند. هنگامی که یکی از این افکار را تجربه کردید صبر کنید و سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • آیا احتمال دارد این اتفاق بیفتد؟
  • آیا این فکر منطقی است؟
  • آیا تا به حال برای من چنین اتفاقی افتاده است؟
  • بدترین اتفاقی که می تواند بیفتد چیستند؟ آیا می توانم از پس آنها بربیایم؟

بعد از اینکه سوالات را مرور کردید وقت آن است که تفکر خود را تغییر دهید. به جای اینکه “من نمی توانم از روی آن پل عبور کنم! اگر زلزله ای بشود و در آب بیفتم چه؟ » به خود بگویید: “افرادی هستند که هر روز از روی آن پل عبور می کنند و هرگز به آب نیفتاده اند!”

بیشتر بخوانید:
سبک زندگی چیست؟ معرفی انواع سبک زندگی

۴: خود را آرام تصور کنید.

این نکته از شما می خواهد که تکنیک های تنفسی را که یاد گرفته اید را تمرین کنید. پس از چند نفس عمیق چشمان خود را ببندید و خود را در آرامش مطلق تصور کنید. بدن خود را در آرامش ببینید و تصور کنید که با حفظ آرامش و تمرکز در حال کار در شرایط استرس زا یا اضطراب آور هستید. با ایجاد یک تصویر ذهنی از وجود آرامش می توانید در هنگام اضطراب به آن تصویر ذهنی تان مراجعه کنید.

۵: درست فکر کنید!

یک مانترا برای استفاده در شرایط بحرانی داشته باشید. فقط مطمئن شوید که از نظر شما این مانترا (ذکر) مفید است. این کار به ذهن اجازه می دهد تا جهت تمرکز خود را تغییر دهد.

بیشتر بخوانید:
آیا تداخل جهان ماورا و جهان فیزیک امکان پذیر است؟

۶: به موسیقی گوش دهید.

دفعه بعدی که احساس کردید سطح اضطراب شما بالا رفته است یک هندزفری برداشته و و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید. گوش دادن به موسیقی می تواند تأثیر بسیار آرام بخشی بر روح و جسم و ذهن شما داشته باشد.

موفق و پیروز باشید…

منبع: healthline.com مترجم: علی لند

مقالات مرتبط

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک + 18 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: