مدیتیشن چیست؟ بررسی تاثیر مراقبه بر روی افراد

مقالات
۵ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله می خواهم به شما دوستان و همراهان گرامی در رابطه با اینکه مدیتیشن چیست مطالب مفیدی را اداره کنم و همچنین در این مقاله تصمیم دارم به بررسی مدیتیشن یا مراقبه در مضاف فیزیک بپردازم و راهکارهای پیشنهادی مفیدی را برایتان ارائه کنم که امیدوارم مورد پسندتان واقع شوند. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
آموزش صحیح مدیتیشن واقعی | آموزش مراقبه توسط استاد علی بیک میرزایی

مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

مدیتیشن یا مراقبه عبارت است از تکنیکی که با استفاده از آن شخص به راحت ترین و ریلکس ترین حالت ممکن میرسد به طوری که در سطوح بالاتری از مدیتیشن شخص به اوج جداسازی خود از متعلقات رسیده و احساس بی حسی نسبت به به دنیای پیرامون خود کرده و به اوج آرامش روح و روان میرسد و همچنین چنین به نظر می رسد که با استفاده از مدیتیشن میتوان روح و جسم و ذهن را با یکدیگر همسو و منظم ساخته و بدین ترتیب به آرامش بسیار زیادی رسید. تنفس و حالات دست و حالات نشسته و یا حتی ایستاده از اصول رایج مراقبه محسوب می شوند.

در ویکی پدیا نیز در رابطه با مدیتیشن و مراقبه چنین آمده است:

مدیتیشن یا مراقبه (به انگلیسی: Meditation) عملی است که در آن فرد از یک تکنیک – مانند ذهن آگاهی ، یا تمرکز ذهن بر روی یک موضوع ، فکر یا فعالیت خاص – برای آموزش توجه و آگاهی و دستیابی به یک حالت روان و آرام و پایدار ذهنی استفاده می کند.

منبع: ویکی پدیا

بیشتر بخوانید:
قانون دارما چیست؟ بررسی قوانین دارما (قانون دارمه)

اصل کلی مدیتیشن یا مراقبه چیست؟

اصل کلی مدیتیشن دلالت بر راحتی و آرامش و عدم فشار عضلانی و جسمی و روحی دارد. بدین ترتیب بر مبنای این اصل به هنگام مدیتیشن صرفاً دو زمین دارد به انجام حرکات خاص دستها و پاها و یا غیره پرداخت چراکه یک دراز کشیدن ساده بر روی زمین و ریلکس کردن خود می‌تواند به عنوان یک مدیتیشن عالی عمل کند. توجه داشته باشید که در مدیتیشن اصل اساسی آرامش و راحتی شماست.

بیشتر بخوانید:
سایکو کینزی چیست؟ مقاله ۲۰۱۹ سایکوکینزی واقعی!

موارد درمانی مدیتیشن:

از مدیتیشن یا مراقبه می توان در موارد درمانی نیز استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که از مدیتیشم و مراقبه تنها می‌توان در موارد درمانی مربوط به اعصاب و روان و روح استفاده کرد. همچنین از موارد درمانی مدیتیشن می توان به درمان استرس و اضطراب ایا حمله های عصبی اشاره کرد. به طوری که در مواردی حتی بیمار مبتلا به ام اس توانسته است تا حد بسیار زیادی با مدیتیشن و مراقبه بهبود یابد. البته لازم به ذکر است که متاسفانه متافیزیک دان های جعلی مزخرفات بسیاری را به مدبتیشن و مراقبه ربط داده اند از جمله حتی پرواز کردن با استفاده از مدیتیشن! حتی در مواردی گفته اند که با استفاده از مدیتیشن می توان اندام قطع شده را بازگرداند! البته بدیهی است که این موارد جزو توهمات سازنده آن می باشند که می تواند ناشی از مصرف بیش از حد جنس نامرغوب باشد!

بیشتر بخوانید:
CR و DR در شیفتینگ چیست؟ بررسی دی آر و سی آر در شیفتینگ

موفق و پیروز باشید…

مقالات مرتبط

۵ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهارده + 5 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: