پدیده دوگانگی در متافیزیک چیست؟ شگفتی های متافیزیک

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم به شما دوستان و همراهان عزیز در رابطه با نظریه ای که توسط خودم در کتابم (متافیزیک ۶۰) ارائه شده است و اشاره به پدیده ای عجیب در متافیزیک دارد مطالب مفیدی را ارائه کنم. من اسم این پدیده را گذاشته ام پدیده دوگانگی در متافیزیک.با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
متد سیلوا چیست؟ با متد کنترل ذهن سیلوا آشنا شوید!

پدیده دوگانگی در متافیزیک چیست؟

بلاخره پس از طی چندین مقاله در این سایت به مبحثی مهم و ضروری به نام پدیده دوگانگی رسیدیم. اگر دقت کرده باشید ما تقریبا از ابتدای این کتاب بارها و بارها نام پدیده دوگانگی را آورده ایم. اما علت چیست؟ دلیل بسیار آسان است و آن این است که دوگانگی بخشی از زندگی بشریت است و به جرات میتوان گفت که پدیده دوگانگی یکی از عوامل متافیزیکی میباشد که بسیار در زندگی تاثیر گذار بوده و تقریبا اکثر افراد با آن مواجه هستند. پدیده دوگانگی بیشتر از دو چاشنی شدید و خفیف منشا خود را میگیرد. بکذارید کمی ساده تر بگویم, در پدیده دوکانگی شخص اقدامی درسا را در عین نا درستی انجام میدهد! کمی گیج شده اید؟ اشکال ندارد, در ادامه به طور کامل در این باره خواهید خواند. این پدیده در پروسه ای سه گانه شکل میگیرد و بیشتر به نوع باورها و عقاید فرد بستگی دارد. این پروسه سه گانه بدین ترتیب است که شخص ابتدا با چاشنی خفیفی مواجه میشود و در ادامه با تفکر و اندیشیدن هرچه بیشتر در آن ارتباط چاشنی خفیف را به چاشنی شدید مبدل کرده و بعد این چاشنی شدید را چنان گسترش میدهد که به یکباره وارد دوگانگی میشود. حال این دوگانگی چیست؟ بگذارید مثالی نسبتا طولانی را برایتان بیاورم تا به معنی این پدیده پی ببرید. لازم به ذکر است که در آخر این مثال با مطلبی اضافه معنی این پدیده را خواهم گفت.

بیشتر بخوانید:
بیداری کندالینی چیست؟ بررسی صحت و سقم کندالینی

در دنیا کسی وجود ندارد که شبکه تروریستی گسترده مسلمان القاعده را نشناسد! این شبکه بزرگ تروریستی به رهبری اسامه بنلادن تا کنون کشتار بسیاری را به اسم اسلام و اسلام خواهی انجام داده است. این کشتار از بمب گذاری در مناطق عمومی گرفته تا هواپیما ربایی و عملیات تروریستی به شدت تاسف بار یازده سپتامبر. این گروه با همکاری برخی کشورهای منطقه با عملیات های تروریستی ای که در راستای اهداف به ظاهر اسلام خواهانه و دفاع از اسلام و مبارزه با کفر و استکبار جهانی! با قتل ها و اقدامات تاسف باری که انجام داده است و همچنان نیز در حال انجام این عملیات های تروریستی است, نه تنها نتوانسته اسلام را گسترش دهد که آبری اسلام را در سطح جهانی لگدمال کرده است و با اقدامات خود اسلام را در انظار جهانی به یک دین خشونت طلب و تروریستی و خون خواه تبدیل کرده است, تبریک!!! واقعا که چه راحت توانسته اند به اهداف خود که گسترش اسلام است برسند! در همین ایران نیز کسانی هستند که خود من بسیاری را میشناسم که به خاطر بعضی مسائل داخلی و همین اقدامات تروریسی به دین مسیح روی آورده اند و میگویند مسیح دین صلح و دوستی است.

بیشتر بخوانید:
همزاد چیست؟ آیا همزاد حقیقت دارد؟ انواع همزادها

در این مثال متوجه نکته اساسی ای که درش بود شدید؟ اگر متوجه این نکته شده باشید پس میبایستی معنی پدیده دوگانگی را فهمیده باشید. در هر صورت من کامل این پدیده را توضیح میدهم. در پدیده دوگانگی شخص با چاشنی ای خفیف ایدولوژی خاصی را در ذهن خود پرورش میدهد. این ایدولوژی میتواند نشئت گرفته از دوران کودکی او نیز باشد. سپس این شخص با مرور زمان و با تفکر و تشویقاتی از طرف افراد دیگر این چاشنی را به چاشنی ای شدید تبدیل میکند. حال با تبدیل شدن این ایدولوژی به یک چاشنی شدید, فرد نسبت به این ایدولوژی یک تعصب خاص و محکم پیدا میکند. او با به همراه داشتن این تعصب با اندیشیدن روز به روز بیشتر به این موضوع, این چاشنی شدید را به نحوی گسترش میدهد که به یکباره وارد مرحله دوگانگی میشود. در مرحله دوگانگی فرد برای به تحقق رساندن این ایدولوژی دست به اقداماتی میزند که در انظار عمومی کاملا نا درست و در واقع نیز کاملا غلط و اشتباه میباشند و این در حالی است که از نظر این شخص این اقدام کاملا درست و به جاست!!! پس نتیجه کلی ای که میتوان از پدیده دوگتنگی گرفت این است که در این پدیده شخص دقیقا همان کاری را مرتکب میشود که احساس میکند و باور دارد که دست است و این در حالی است که این عمل او نه تنها درست و به جا نیست که کاملا نادرست و باطل است.

بیشتر بخوانید:
نظریه بازه حقیقت | حقایق در متافیزیک کجا پنهان میشوند؟!

اکثر دیکتاتوران بی آنکه خود معنی این عمل ( پدیده دوگانگی ) را بدانند به نحوی با گسترش اهداف ایدولوژیک, از همان ابتدای کودکی افراد, سعی در شتشتوی مغزی آنان داشته و همواره خواسته اند و میخواهند که ذهن این افراد را از چاشنی های خفیف اشباع کنند که در آینده ای نزدیک این چاشنی ها را به چاشنی های شدید مبدل کرده و برای اهداف و بقای خود استفاده کنند. امروزه در کشورهای دیکتاتوری جهان که ترجیه میدهم نامی از آنها نبرم چون درک آن برای عموم راحت و آشکار است, همواره از همان سنین کودکی در مدارس با دست کاری در کتاب های درسی و حماسی سازی ماجراها و اعمال بعضی دروغ ها در کتاب های درسی و فیلم های سراسر چرند و دروغ این عمل به صورتی نامرئی اعمال میشود بی آنکه فرد خودش بداند و چنین است که شخص تا به خود آید در دوگانگی خود گرفتار شده است و به راحتی از چنین شخصی میتوان در راستای ایدولوژی اعمال شده در هر زمینه ای استفاده کرد. این زمینه ها میتوانند از سرکوب داخلی مخالفین گرفته تا عملیات های تروریسی باشند. اما به راستی آیا راهی برای مقابله با این فرآیند هست؟ آیا میشود کسی را که با دوگانگی درخور است, از این راه انحراف داده و به راه درست باز گرداند؟ پاسخ این است: شاید!!!!

منبع: فصل یازدهم کتاب متافیزیک ۶۰ (نوشته علی بیک میرزایی)

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

10 + 8 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: