پرانا

انرژی پرانا همان انرژی حیات بخش است که تمام انرژی های جهان را شامل می‌شود و در همه عناصر وجود دارد. پرانا یک لغت سانسکریت است که در آیین هندو، اشاره به گوهر حیات و یا نیروی هستی بخش دارد. این انرژی بوجود اورنده کوچکترین و بزرگترین ارکان حیات است. گفته می‌شود این انرژی منشا همه چیز (افکار، احساسات، تصمیمات و…) در هستی می‌باشد.

پرانا های اصلی بدن:

پنج پرانای اصلی در بدن وجود دارد که عبارتند از: پرانا، آپانا، سامانا، یودانا و ویانا. هر یک از این پرانا ها وظیفه ای را در بدن بر عهده دارند. از وظایف فیزیکی مانند خوردن و خوابیدن تا وظایف متافیزیکی مانند فکر کردن و احساس کردن بر عهده این انرژیست.

سرچشمه های اصلی پرانا:

سرچشمه های اصلی جذب انرژی پرانا، خورشید، زمین و هوا است. با قرار گیری در معرض نور افتاب یا نوشیدن ابی که در معرض نور افتاب بوده است، می‌توان از خورشید این انرژی را جذب کرد. با قدم زدن در طبیعت با پای برهنه می‌توانید این انرژی را از زمین دریافت کنید. این انرژی از کف پاها جذب می‌شود. در نهایت نیز می‌توان انرژی پرانا را از طریق هوا، به وسیله تنفس جذب کرد. تنفس عمیق و اگاهانه به جذب بیشتر انرژی پرانا می‌تواند کمک کند. همچنین از طرق دیگر مثل آب یا غذا نیز میتوان این انرژی را دریافت کرد.

با کنترل فکر می‌توان انرژی پرانا را نیز کنترل کرد. گفته می‌شود جایگاه این انرژی قلب است. با قدرت فکر و اراده می‌توان اگاهانه این انرژی را هدایت کرد و از آن در مقاصد گوناگون مثل شفای بیماری ها و… استفاده کرد. همچنین افزایش این انرژی می‌تواند موجب افزایش توانمندی های شخص نیز بشود.

رای علی لند: شبه علم / تلقین

ویکی های مرتبط

چاکرا
چاکرا
بدون دیدگاه

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − دوازده =