تله کینزی

تعریف: به به حرکت درآوردن اشیا و اجسام بدون دخالت عامل فیزیکی تله کینزی میگویند.

واژه شناسی: تله کینزی متشکل از دو عبارت “Tele” به معنی از راه دور و “Kinesis” به معنی به حرکت درآوردن میباشد که باهم عبارت “Telekinesis” یا تله کینزی را تشکیل داده اند که به معنی به حرکت در آوردن از راه دور میباشد.

کلاهبرداری های تله کینزی: در رابطه با تله کینزی کلاهبرداری های بسیاری در سر تا سر جهان درحال انجام میباشد حتی در کشور ایران ما افراد شیاد و کلاهبردار زیادی را میبینیم که ادعای دارا بودن قدرتهای ماورایی تله کینزی دارند و با این ترفند به بهانه آموزش تله کینزی از افراد بسیاری کلاهبرداری میکنند.

رایج ترین ترفند عملی کلاهبرداری تله کینزی: رایج ترین ترفند عملی کلاهبرداری تله کینزی چرخاندن “چرخونه” با قدرت ذهن میباشد. اساتید ادعا میکنند آموزش هایشان موجب میشود شما توانایی چرخاندن چرخونه با قدرت ذهن را داشته باشید و این درحالی است که دلیل چرخیدن چرخونه فقط و فقط جریان هوای ناشی از اختلاف دمای دستان شما و محیط است که منجر به کوران هوا زیر سطح چرخونه میشود و این پدیده ای کاملا علمی است.

رسوایی مدعیان تله کینزی: برای اولین بار شخصی به نام جیمز رندی در جهان چالشی را برای اساتید و مدعیان تله کینزی و نیروهای ماورایی ترتیب داد که درصورتی که اساتید متافیزیک بتوانند تحت نظارت اون عملی ماورایی انجام دهند جایزه ای ۱ میلیون دلاری تقدیمشان خواهد شد و حال آنکه هیچ استادی تاکنون نتوانسته در چالش او موفق شود و بسیاری از اساتید نیز حتی جرات حضور در چالش را پیدا نکرده اند!

رسوایی مدعیان تله کینزی در ایران: برای اولین بار در ایران علی بیک میرزایی بنیانگذار دانشنامه متافیزیک علی لند چالش متافیزیکی ای را از سال ۱۳۹۸ تا کنون ترتیب داده است که اساتید متافیزیک میبایست عملی ماورایی را در حضور او انجام دهند ولی تاکنون هیچ استاد متافیزیکی ای علی‌رغم ارسال دعوتنامه به تک تکشان جرات حضور در این چالش را نداشته است.

رای علی لند: خرافات

ویکی های مرتبط

چاکرا
چاکرا
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو − دو =