هزینه اعزام پزشک در منزل در تهران چقدر است؟

آیا مریضی در خانه دارید و می خواهید بدانید که میشود در خانه معاینه و درمان شود و یا هزینه اعزام پزشک در منزل تهران چقدر است ؟ مدرن ترین شیوه ارائه خدمات درمانی به بیماران تا به امروز ؛ اجرای طرح اعزام پزشک و پرستار به منزل بیماران با استفاده از اینترنت و اپلیکیشن های ارسال موقعیت مکانی بوده است. تخصصی ترین خدمات در کمترین زمان در مناسب ترین مکان از نظر دوری از عفونت های جمعی و بیمارستانی از مزیت های بالقوه طرح ویزیت در منزل است. تمام استان ها کم و بیش از این طرح استفاده می کنند اما تمرکز موسسات ارائه دهنده , بیشتر در شهرهای پرجمعیت از قبیل : تهران ، البرز ، مشهد ، اصفهان و… بوده است. براستی هزینه اعزام پزشک در منزل تهران چقدر است؟

هزینه اعزام پزشک در منزل در تهران چقدر است؟

مولفه های اثرگذار در هزینه پزشک در منزل

ابتدا باید با نحوه محاسبه و مولفه های اثرگذار در هزینه پزشک در منزل آشنا شوید زیرا اکثر افراد به دنبال یک عدد مقطوع هستند در حالیکه احتیاجات بیماران و شرایط آنها یکسان نیست که هزینه یکسانی برای آنها بیان شود. البته قیمت پایه ای برای هر خدمات از جمله هزینه پزشک در منزل توسط وزارت بهداشت به موسسات ابلاغ شده که در صورت بیان شرایط از سوی متقاضیان و استفاده از امکانات دیگر امکان تغییر و افزایش وجود دارد. اکنون مولفه های اثر گذار در تغییر هزینه پزشک در منزل را باهم مرور می کنیم.

بیمه ها

اولین چیزی که در کاهش هزینه پزشک در منزل به ذهنتان می آید بحث بیمه است در حالیکه کم اثرترین مولفه در تعیین هزینه پزشک در منزل ، این موضوع می باشد. زیرا اولا به شرکت بیمه شما بستگی دارد دوما نوع بیمه اثر گذار است. اکثر بیمه ها خدمات پرستاری را پوشش نمی دهند یا در صورت پوشش دهی , ضعیف عمل می کنند. موسسات با پزشکان دارای تخصص های متفاوت قرارداد می بندند هر پزشک با بیمه های مختلفی قرارداد دارد لذا هماهنگی بین بیمه های متقاضیان و مورد تایید پزشکان کمی دشوار است اما می توان آن را حل نمود. برای مثال برگه یا رسیده مهر شده حاوی اطلاعات ویزیت به متقاضی ارائه می شود که به شرکت بیمه ای خود تحویل داده و طلب کاهش هزینه پزشک در منزل را داشته باشد. شیوه اعمال شده در مراکز درمانی ؛ دومین اثرگذاری بیمه در کاهش هزینه پزشک در منزل ، نوشتن نسخه الکترونیکی برای بیماران خواهد بود. البته برخی داروهای اورژانسی همراه پزشکان هستند تا در صورت نیاز ، بدون فوت وقت آن را به بیمار رسانده و جانش را نجات دهند.

تخصص پزشک

یکی دیگر از مولفه های اثرگذار در هزینه پزشک در منزل , میزان تخصص پزشک می باشد بدین معنی که هر چه میزان تحصیل یا همان تخصص پزشک بیشتر باشد هزینه پزشک در منزل افزایش خواهد داشت. پزشکان در سه رده ۱. پزشک عمومی ۲. پزشک متخصص ۳ . دکتر فوق تخصص جای می گیرند. یقینا هزینه اعزام پزشک فوق تخصص با دکتر عمومی یکسان نخواهد بود.

تجهیزات همراه

تجهیزات پزشکی شامل : اکو قلب یا نوار قلب ، سونوگرافی ، رادیولوژی و… می باشند که در تعیین هزینه پزشک در منزل اثرگذارند. برخی از تخصص ها برای شناساییِ دلیلِ بیماری در افراد , نیاز به تجهیزات عکسبرداری دارند برای مثال شما مشکوک به شکستگی لگن هستید لذا برای تعیین میزان شکستگی یا نوع درمان به رادیولوژی نیازمند خواهید بود. بنا به درخواست شما در اینگونه مواقع علاوه بر هزینه ویزیت پزشک در منزل ؛ باید تجهیزات رادیولوژی به خانه هموطنان ارسال شود در نتیجه هزینه پزشک در منزل به صورت مجموع و شامل این خدمات خواهد بود.

لوازم مورد نیاز

بسته به اینکه چه متخصصی را طلب کنید ممکن است در حینِ ویزیت به لوازم یا شیوه های درمانی خاصی احتیاج پیدا کنید. استفاده از برخی داروها ، لوازم تست پاپ اسمیر نمونه هایی از این موارد هستند. این موارد جزء هزینه ویزیت نیستند. بنابراین اگر بعد از حضور پزشک در منزل و تجویز آنها در صورتی که رضایت داشته باشید پزشک یا پرستار مسئولیت انجام آنرا بر عهده گرفته و هزینه آنها جداگانه اخذ گردیده و هزینه پزشک در منزل برای شما به صورت مجموع بیان می شود.

شبانه روزی بودن

یکی دیگر از فاکتورهایی که در تعیین هزینه پزشک در منزل موثر خواهد بود ، ساعت و روز درخواست حضور پزشک در خانه است. در ایام تعطیلات رسمی کشور یا ساعات بعد از نیمه شب , هزینه پزشک در منزل افزایش خواهد یافت.

مدت زمان حضور

هر خدماتی در کشور حتی رفاهی دارای زمان بندی خاص به اصطلاح سانس بندی است خدمات درمانی در منزل نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر مدت زمان حضور پزشک در خانه از یک ساعت معین عبور کند هزینه پزشک در منزل بالا می رود.

مسافت طی شده

همیشه متقاضیان در داخلِ شهرِ تهران زندگی نمی کنند برخی از آنان در شهرهای حومه تهران یا حتی استان های همجوار هستند طبیعتا هزینه پزشک در منزل برای ساکنان کرج که درخواست اعزام پزشک از تهران را دارند متفاوت تر از هزینه آن برای ساکنان تهران خواهد بود. بهترین متخصصان و فوق تخصصان در دسترس شما خواهد بود.

هزینه اعزام پزشک در منزل در تهران چقدر است؟

کلام آخر

هنگام تماس با هر موسسه ای شرایط خود را کاملا ذکر کنید تا برآورده هزینه پزشک در منزل صورت گیرد. البته اکنون که با دلایل افزایش یا کاهش قیمت آشنا شده اید، می توانید ذکر کنید که فلان چیز را نمی خواهیم یا بهمان چیز حتما باید باشد تا دلخواه ترین هزینه پزشک در منزل را پرداخت کنید. مثلا بگویید : متخصص قلب , بدونِ اکو و نوار قلب باشد یا نه!

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − هفت =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: