اشتراک علی لند

دایره زمانی و لایه های زمانی در متافیزیک چیست؟

نظریه ها
۷ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در مقاله ای اقتباس گرفته از کتاب متافیزیک ۶۰ (نوشته خودم) تصمیم دارم در رابطه با دایره زمانی و همچنین لایه های زمانی موجود در متافیزیک مطالب مفیدی را به اطلاعتان برسانم. توجه داشته باشید که این مقاله تنها یک نظریه ارائه شده توسط من میباشد. از شما دعوت میکنم این مقاله را نیز همچون سایر مقالاتم دنبال کنید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
بعد پنجم چیست؟ نظریه بعد پنجم در متافیزیک

هیچ تابحال به این موضوع فکر کرده اید که زمان چیست؟ این بخش مطمئنا برای بسیاری از خوانندگان جالب و دلخواه خواهد بود. چرا که در این بخش از این کتاب شما به تمامی سوالات خود در رابطه با زمان, مکان و تعاریف منطقی زمان و چگونگی شکل گیری زمان در مکان پی خواهید برد. بگذارید به سوال اول برگردیم: زمان چیست؟ زمان در واقع رابطه مستقیمی با مکان و حرکت دارد. در واقع چیزی به نام زمان وجود ندارد و این ما انسان ها هستیم که از تعریف خاصی به عنوان زمان یاد کرده ایم. در حقیقت زمان در صورتی که حرکت وجود داشته باشد وجود دارد و حرکت در حقیقت فقط زمانی وجود دارد که مکانی باشد.

بیشتر بخوانید:
زمان در متافیزیک – بررسی علمی مبحث زمان در متافیزیک

درواقع زمان قراردادی است که ما انسان ها آن را برای خود تعریف کرده و آن را به اجزای قرن, سال, ماه, روز, ساعت, دقیقه, ثانیه, دهم ثایه, صدم ثانیه و … طبق الگوی خاصی تقسیم کرده ایم. در واقع معرف اصلی زمان, حرکت است. به عنوان مثال حرکت چرخش زمین است که ما را به برقراری زمانی ۲۴ ساعته وا داشته است. و این وجود جهان هستی و خود کره خاکی ما, در واقع خود مکان است که حرکت از مکانی به مکان دیگر را تعریف کرده است. حال با دانستن موضوع کلی در رابطه با زمان در فیزیک ماده میخواهیم به بررسی زمان در متافیزیک بپردازیم. زمان در متافیزیک بر اساس حرکت و مکان تعریف نشده است. به عبارتی دیگر دقیقا مغایر با تعریفی که ما از زمان در فیزیک ماده داریم میباشد. زمان در متافیزیک از الگوی خاصی پیروی نکرده و همواره قابل تغییر است. به گونه ای که اتفاقی که در یک ثانیه در فیزیک ماده میفتد میتواند در طول یک سال در متافیزیک رخ دهد! و اتفاقی که در یک ثانیه در متافیزیک رخ میدهد میتواند در طول یک یا چند سال در فیزیک ماده رخ دهد! کمی گیج شدین؟ اگر واقعا چنین است پس این بخش را با دقت هرچه تمام و بطور کامل بخوانید.

بیشتر بخوانید:
انرژیِ چی چیست؟ همه چیز درباره نیروی چی

زمان در متافیزیک به صورت یک دایره با سه لایه اتفاق میفتد.

  • لایه اول زمان در متافیزیک: همان زمان فیزیک ماده به عبارتی همان زمان قراردادی ای است که خودمان برای خود تعریف کرده ایم.
  • لایه میانی زمان در متافیزیک: این لایه زمانی در متافیزیک لایه ای الهام گرفته از لایه اول زمانی میباشد که منجرب به ایجاد زمان در متافیزیک میشود.
  • لایه اصلی زمان در متافیزیک: این لایه در واقع از ادغام دو لایه میان زمانی و اول زمانی تشکیل میشود که دربر دارنده هر دو لایه زمانی میباشد و پلی است برای ارتباط زمان متافیزیک و زمان فیزیک ماده.

در حقیقت زمان در متافیزیک تنها هنگامی اتفاق میفتد که لایه پوسته زمان ( لایه اصلی زمان در متافیزیک ) شکل گیرد, یعنی در حقیقت زمان در متافیزیک تنها در صورت ادغام هر دو لایه اول زمانی و میان زمانی با هم شکل میگیرد. درک این موضوع در واقع کمی مشکل میباشد و شما میبایستی در این باره کمی تامل نمایید.

بیشتر بخوانید:
مانترا چیست؟ انواع مانتراها با توجه به سن شما

مبحث دایره مانی و لایه های زمانی در متافیزیک بسیار پیچیده هستند به طوری که در این سایت نمیتوان به صورت کامل به آن پرداخت. از این رو به شما پیشنهاد میکنم حتما کتاب من (متافیزیک ۶۰) را تهیه کرده و به صورت مفصل معلومات زیادی را در این باره و بسیار مطالب دیگر به دست آورید.

موفق و پیروز باشید…

منبع: کتاب متافیزیک ۶۰ (نوشته علی بیک میرزایی)

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۷ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هشت + یازده =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: