رام کردن جسم و روح با استفاده از قدرت ذهن و متافیزیک

استفاده از مرکز قدرت روحی برای تاثیر گذاری در جهان فیزیکی

هیچ گاه جسم و روح از یکدیگر جدا نبوده است. چنانچه به تقویت روح و قدرت ذهن بپردازید و از موضوعاتی مانند ذهن در دنیای متافیزیک خود مراقبت نمایید جسمی سالم خواهیم داشت و برعکس. اگر از قدرت درون خود باخبر باشید و به آن بپردازید انرژی بهینه ای را ذخیره کرده اید که در دنیای پرمشغله امروزی می تواند سلامتی و انرژی زندگی را هدیه دهد. برای آن که بتوانید از ذهن خود به صورت بهینه استفاده کنید، باید از قدرت درون خود در جهت رام کردن جسم و روح خود بهره بگیرید. در ادامه به شما خواهیم گفت که قدرت درون می تواند در رسیدن به اهداف تان کمک کند تا زندگی شادتر و زیباتری داشته باشید.

ذهن آگاهی

ذهن سالم فقط در بدن سالم وجود دارد. سلامت روان همه جنبه های ذهن ما را در بر می گیرد و بر نحوه تفکر، احساس، عمل و واکنش شما تاثیر می گذارد. اگر در دنیای متافیزیک ذهن سالمی نداشته باشید، در سطح فیزیکی و اجتماعی نمی توانید درست عمل کنید. جسم، ذهن و روح را نمی توان از یکدیگر جدا کرد. هنگامی که یکی از آنها تحت تاثیر قرار بگیرند، دو مورد دیگر نیز تحت الشعاع قرار می گیرند. اگر سلامت روان و قدرت ذهن شما آنطور که باید نباشد، ممکن است تمایل به خودکشی، افسردگی، اعتیاد، اسکیزوفرنی، تروما، اختلال دوقطبی، اضطراب و غیره ایجاد شود و در معرض احساس خستگی عاطفی یا حتی در آستانه فروپاشی عصبی قرار بگیرید. برای اینکه با چنین موقعیت هایی مواجه نشوید، باید از سلامت عناصر متافیزیک، ذهن و روان خود محافظت کنید و بدانید که چگونه با استرس روزمره زندگی کنار بیایید؛ زیرا یک فرد سالم از نظر روانی می تواند روی هر کاری که انجام می دهد تمرکز و تمرکز بهتری داشته باشد. پاسخ این سوال که برای رشد ذهن چه باید کرد را می توانید در ادامه مقاله ما بیابید.

ذهن چیست؟

ذهن منطقه ای از فعالیت در بدن ماست که در آن اعصاب و نورون ها در یک رابطه متعادل هستند. مغز از اعصاب برای ارائه اطلاعات و انتقال خاص، تصمیم گیری و تبدیل آنها به اعمال و صداها استفاده می کند. ذهن اطلاعات منتقل شده توسط اعصاب مغز را پردازش کرده و افراد را قادر می سازد تا از آنها به روش های مفیدی استفاده کنند. پس ذهن محل مدیریت بوده و تقویت قدرت ذهن و حمایت از سلامت روان با تمرینات ذهنی متافیزیک ذهنی مهم است. ذهن انسان با پردازش داده های زیادی کار می کند. ذهن انسان آگاهانه عمل کرده و از داده هایی که قبلاً توسط انسان ها ثبت شده است، نتایج مثبت یا منفی می گیرد. یک ذهن مشغول می تواند در مدیریت موقعیت های منفی مانند افکار بد و تجربیات منفی خسته و ضعیف شود. فرد با پذیرش اطلاعات منفی داده شده توسط ضمیر ناخودآگاه خود بدون آگاهی از آن به زندگی خود ادامه می دهد. برای اینکه ذهن خود را از افکار بد پاک کنید، مناسب ترین روش های رشد قدرت ذهن را در دنیای متافیزیک پیش بگیرید و به طور منظم آنها را تمرین کنید.

چه چیزهایی برای ذهن شما خطرناک است؟

همیشه سبک زندگی ناسالم خطراتی را برای ذهن به همراه دارد. خواب نامنظم نیز با خطراتی همراه است. بر اساس یک مطالعه، تا دیر وقت بیدار ماندن در شب نیز بر قدرت ذهن تأثیر منفی می گذارد. توانایی تمرکز کاهش می یابد و فرد شروع به احساس خستگی دائمی می کند. مصرف مشروبات الکلی، سیگار و مواد مخدر نیز می تواند منجر به بیماری های روانی شود. سایر عواملی که می تواند بر ذهن ما تاثیر بگذارد شامل دعواهای بی پایان است. اگر اجازه دهید استرس روزانه بر فیزیک و متافیزیک شما تاثیر بگذارد، زمینه را برای برخی از مشکلات سلامت روان نیز فراهم می کنید.

بهبود قدرت مغز با تمرینات ذهنی

همه ما آرزوی داشتن استانداردهای زندگی، بهره وری بالا و ذهنی روشن را داریم. نیاز ما به رشد مغز مستقیماً با تمایل ما برای آسان کردن زندگی مرتبط است. توسعه قدرت ذهن با تمرینات متافیزیک تجربه لذت بخش و هم ضروری است. از طریق این تجربه، می توانید حواس فیزیکی (بینایی، بویایی، لامسه، چشایی و شنوایی) را با حواس عاطفی ترکیب کرده و به راحتی ارتباط بیشتری بین مناطق مختلف مغز برقرار کنید. با انجام این تمرینات مغزی، به خصوص در صبح یا در اوقات فراغت خود، به حالت ذهنی شفاف و آزادتری می رسید. با توجه به چند نکته ساده زیر می توانید از سلامت روان خود محافظت کنید.

چگونه قدرت درون خود را تقویت کنیم؟
چگونه قدرت درون خود را تقویت کنیم؟

خودتان را دوست داشته باشید

خودتان را همانطور که هستید دوست داشته باشید. دوست داشتن و لذت بردن از خود برای سلامت روان شما ضروری است. اگر خود را همانگونه که هستید بپذیرید، دیگران نیز شما را خواهند پذیرفت.

فرصت شاد بودن را از دست ندهید

رفتارهایی مانند لبخند زدن، شوخی کردن، تماشای تصاویر خوشایند و یا صحبت کردن را در زندگی روزمره خود ادغام کنید. هر چه بیشتر بخندید، روحیه مثبت تان بیشتر می شود. شادی برای سلامت روان، قدرت ذهن و متافیزیک شما بسیار مهم است.

خود را از استرس دور نگه دارید

استرس، ذهن شما را سنگین کرده و تفکر منطقی را برای ما دشوار می کند. استرس زندگی روزمره به طور مستقیم بر شادی شما تاثیر می گذارد. وقتی ذهن شما پر از تنش باشد، احساس افسردگی می کنید. به همین دلیل است به خودتان استرس وارد نکنید و از قدرت ذهن و متافیزیک خود محافظت نمایید.

هدف زندگی خود را پیدا کنید

برای خود اهدافی تعیین کرده و سعی کنید به آنها برسید. با این روش می توانید ذهن خود را با افکار مثبت مشغول کرده و از شر افکار منفی خلاص شوید.

برای روابط خود ارزش قائل شوید

مراقب روابط خود باشید و با افراد نزدیک خود وقت بگذرانید. به این ترتیب می توانید با افراد مثبت معاشرت کنید و با افرادی که در صورت نیاز از شما حمایت می نمایند، دوست شوید.

مدیتیشن برای از بین بردن استرس

مدیتیشن به آرامش اعصاب و متافیزیک کمک می کند. اگر در پایان هر روز پرمشغله مدیتیشن کنید، از شر افکار منفی خود خلاص شده و از نظر ذهنی آرام می شوید. در صورت تمایل، می توانید زمانی که از خواب بیدار می شوید مدیتیشن نمایید و در نتیجه با تمرکز انرژی مثبت خود بر روی نقطه خاصی، روز خود را با شادی شروع کنید.

برای خود یک سرگرمی پیدا کنید

زمینه ای را پیدا کنید که به آن علاقه دارید و قدرت ذهن خود را بهبود ببخشید. برای این سرگرمی که انتخاب کرده اید وقت بگذارید و آن را به یک عادت تبدیل کنید. بنابراین شما یک منطقه جدید در زندگی خود ایجاد کرده اید که می توانید خود را بهتر بیان کنید.

خواب کافی داشته باشید

به بزرگسالان توصیه می شود که حداقل ۷ تا ۸ ساعت در روز بخوابند. بی خوابی می تواند باعث کاهش قدرت ذهن، بی قراری، غرق شدن در افکار منفی و تمرکز ضعیف شود. به لطف یک خواب خوب، در طول روز نیروی بیشتری خواهید داشت.

به طور منظم ورزش کنید

با ورزش منظم روح و بدن خود را سالم نگه دارید. به این ترتیب سطح انرژی و انگیزه شما افزایش می یابد و به وسیله سروتونین (هورمون شادی) که ترشح می کنید، ذهن شما شفاف شده و در نتیجه قدرت ذهن و متافیزیک سالمی خواهید داشت.

تاثیر سلامت روان بر سلامت جسمانی

فقدان ساختار روحی، شناختی و اجتماعی برای فرد و محیط اطرافش مشکل ساز می شود؛ زیرا همانطور که گفتیم هر کدام بر دیگری تاثیر می گذارد. عواطف و افکار یک فرد تأثیرات قابل توجهی بر سلامت جسمانی او دارد. لازم است که انسان با خود، احساسات و افکارش رابطه برقرار کند و درکی از فرآیندهای عاطفی و فکری که در او می گذرد داشته باشد. انسان با شناخت احساسات، افکار و دیدگاه خود، از نگرش خود نسبت به بدن و متافیزیک خویش آگاه می شود.

استفاده از قدرت ذهن بری کنترل روح و جسم
استفاده از قدرت ذهن بری کنترل روح و جسم

تاثیر سلامت جسمانی بر سلامت روان

انسان «شیء از قبل موجود» نیست؛ بلکه موجودی است که دائماً در حال تکامل است. نمی توان آن را تنها با آنچه در گذشته بود تعریف کرد، بلکه با آنچه اکنون است و در کدام جهت به سمت آینده حرکت می کند، شناسایی می شود. بنابراین، فرد باید نسبت به بدن خود آگاه باشد. در غیر این صورت، همانطور که شوتز (۱۹۷۵) بیان می کند «اگر خودم را بشناسم، زندگی ام را می توانم خودم هدایت کنم. بدون این آگاهی، من اغلب توسط عوامل بیرونی هدایت می شوم». آگاهی می تواند بر قدرت ذهن و متافیزیک نیز تأثیر بگذارد. بروز برخی اختلالات در بدن به ساختار روانی آسیب می رساند و به همین ترتیب اختلال در ساختار روانی به سلامت جسم آسیب می رساند. این اختلالات در بدن نیز منجر به واکنش های معنوی بزرگ یا کوچک می شود. در افراد مبتلا به اختلالات روانی، تمایز در احساسات، افکار و رفتارها، حالات افراطی و نامناسب رخ می دهد. به طور خلاصه، روح و بدن برای وجود نیاز به یکدیگر دارند.

هماهنگی روح و جسم

اغلب بین ذهن و بدن تمایز واضحی قائل می شود. اما هنگام در نظر گرفتن قدرت ذهن و سلامت جسمی، این دو را نباید جدا از هم در نظر گرفت. هماهنگی روحی همیشه ممکن نیست. مثلا در زندگی، تفاوت های فرهنگی، اقتصادی و زیست محیطی ظاهر می شود. آنها همچنین در ساختار ذهنی تفاوت هایی ایجاد می کنند. در نتیجه این تفاوت‌ ها، گاهی اوقات ممکن است در سازگاری با مشکل مواجه شوید و از نظر سلامتی تحت تأثیر منفی قرار بگیرید. بنابراین سلامتی جسم بدون سلامت روان، ذهن و عناصر متافیزیک وجود ندارد.

آیا ذهن می تواند بدن شما را درمان کند؟

اول از همه، فرد باید «من» خود را بشناسید و به نقاط قوت درونی خود پی ببرید. بنابراین نسبت به خود، آگاهی پیدا می کنید. نقش ذهن در مبارزه با عوامل استرس زای اطراف، پیشگیری از بیماری ها و افزایش رفاه روحی و جسمی مهم است. در همین حال، آنچه در بدن شما می گذرد بر احساس و تفکرتان نیز تأثیر می گذارد. پیشینیان بیهوده نمی گفتند: “عقل سالم در بدن سالم است”. زیرا برای داشتن یک ذهن واقعا سالم، داشتن بدنی سالم ضروری است.
به عبارت دیگر، سلامت جسمانی و متافیزیک شما ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. این امکان برای شما وجود دارد که سلامت روان و بدن خود را بهبود بخشید. برای مثال، فردی با مشکل اختلال وزن ممکن است نتواند تصمیم بگیرد که آیا از نظر فیزیولوژیکی گرسنه است یا خیر. در این صورت ممکن است به رژیم های غذایی دوره ای متوسل شود و به سبک قدیمی غذا خوردن خود بازگردد. هنگامی که این اتفاق می افتد، شروع به کاهش وزن و بازگشت آن می کند و دچار فرسودگی شغلی و ناامیدی می شود.
اگر نمی توانید وزن کم کنید، باید بتوانید با ذهنی سالم به آن فکر کنید و به خودتان «نه» بگویید و عملکرد وزن را در زندگی خودش ارزیابی کنید. باید حواس تان به این باشد که برای این کار چگونه غذا خواهید خورد تا بتوانید بدن خود را به حالت سالم برسانید.

برای داشتن ذهنی سالم چه کنیم؟

 • به طور منظم ورزش کنید؛
 • یک رژیم غذایی سالم ایجاد کرده و از آن پیروی کنید؛
 • اگر عادت های بدی مانند سیگار و الکل دارید، آنها را ترک کنید؛
 • مدیتیشن کنید تا بتوانید از استرس نیز خلاص شوید؛
 • یک الگوی خواب کافی و با کیفیت داشته باشید؛
 • استرس و افسردگی را تحت کنترل داشته باشید؛
 • برای روابط ارزش قائل شوید؛
 • برای خودتان هدف گذاری کنید؛
 • ذهن خود را مشغول چیزهای مثبت کنید؛
 • زمان بیشتری برای خودتان بگذاریم و به لبخند زدن ادامه دهید؛
 • کنترل درمان سلامت مادام العمر را حفظ کنید.

قدرت قانون جذب را نادیده نگیرید

در دنیای متافیزیک و قدرت ذهن، قانونی به نام قانون جذب وجود دارد. بر اساس قانون جذب شما همان چیزی را جذب می کنید که دوست دارید. بخشی از وجودتان که آدرس دهی به آن با زبان بسیار سخت است و باعث جذب متافیزیکی خواسته ها می شود، بخشی است که امکان حضور شما در همین لحظه در هر جایی را ممکن می کند. پس مراقب ذهن تان باشید. علی لند بهترین مرجع آموزش متافیزیک با برگزاری دوره های آموزشی تخصصی متافیزیک می باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یازده + 14 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: