خوش آمدید کاربر مهمان - ورود به سایت!

حمله سایبری ناموفق به دانشنامه متافیزیک علی لند

حمله سایبری ناموفق به دانشنامه متافیزیک علی لند

در ساعت ۱:۱۰ بامداد پنجشنبه ۳ مرداد سال ۱۳۹۸ عده ای سعی در نفوذ در دیتا بیس های دانشنامه علی لند را داشتند. در این حمله سایبری هکر ها با استفاده از باگ موجود در یکی از افزونه های نصبی علی لند توانستند دسترسی به صفحه مدیریت علی لند را به مدت کمتر از ۳ ساعت قطع کنند. خوشبختانه به دلیل تدابیر امنیتی شدید در سرورهای علی لند هکر ها از این سطح بیشتر نتوانستند پیشروی کنند و درجا اقدام آنها شناسایی شده و اقدامات دفاعی انجام شد. در این ضرب الاجل ضربتی بلافاصله تمامی ورودی های وارده توسط هکر ها در دیتابیس از بین رفته و دسترسی هکر ها به سایت به کلی قطع شد و دسترسی به صفحه مدیریت توسط شخص علی بیک میرزایی بازگردانده شد و این عملیات هک ناتمام مانده و با شکست هکر ها مواجه شد!

خوشبختانه در این حمله سایبری به دلیل تدابیر امنیتی بالا و اقدام به موقع مدیریت دانشنامه متافیزیک علی لند هیچ آسیبی به محتویات سایت وارد نشده و هیچ سرقت اطلاعاتی ای از هیچ یک از کاربران توسط هکر ها صورت نگرفت.

احتمال میرود این حمله سایبری به سفارش سایت های رقیب انجام شده باشد. لازم به ذکر است که اطلاعات اجمالی شخص هکر را در اختیار داریم. این اطلاعات عبارتند از: آدرس آی پی شخص هکر – نام و نام خانوادگی – آدرس کامل پستی – آدرس ایمیل.

اقدامات قانونی در این زمینه در دست انجام میباشد.

راستی پیشنهاد میکنیم برای اطلاع لحظه ای از جدیدترین مقالات, پیشنهادات و به روز رسانی های سایت در کانال تلگرام علی لند (فقط اطلاع رسانی) عضو شوید!

خبر خوب:
علی لند اخیرا بخشی تحت عنوان خاطرات ماورایی کاربران راه اندازی کرده است که در آن کاربران میتوانند خاطرات سایرین را خوانده و بدون عضویت خاطرات خود را نیز ارسال کنند! هر ماه به 5 نفر از کسانی که خاطرات ماورایی خود را ارسال میکنند به قید قرعه “پکیج ابر بمب متافیزیک” را به عنوان هدیه ارسال خواهد شد!

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: !محتوا محافظت شده است