استایل و لباس مناسب جلسه و اداره چیست؟

رپورتاژ
بدون دیدگاه

وقتی به اداره می‌روید یا در یک جلسه رسمی کاری شرکت می‌کنید، لباس‌پوشیدن شما بسیار مهم است. برای یک جلسه رسمی لازم است یک لباس رسمی بپوشید؛ درحالی‌که در جلسه‌های دوستانه داخل شرکت می‌توانید از لباس‌های غیر رسمی، اما مناسب محل کار استفاده کنید.

اگرچه لباس مناسب جلسه و اداره در فرهنگ‌های مختلف و شرکت‌های گوناگون می‌تواند متفاوت باشد، اما ما در اینجا، یک راهنمای جامع برای استایل و لباس مناسب جلسه و اداره آقایان گردآوری کرده‌ایم که به همه کمک می‌کند استایل مناسب با شرکت خویش را انتخاب کنند.

استایل و لباس مناسب جلسه‌های دوستانه داخلی شرکت

جلساتی که در محیط دوستانه شرکت برقرار می‌شوند، معمولا نیازی به پوشیدن لباس رسمی مثل کت و شلوار ندارند؛ بلکه بهترین لباس مردانه برای این جلسات ترکیبی از یک بلوز و شلوار ساده و کفش‌های معمولی است.

در برخی از شرکت‌ها که محیط راحت‌تری دارند، پوشیدن شلوار جین، تی‌شرت و کفش‌های کتانی در جلسات رایج است؛ اما شرکت‌های دیگر ممکن است انتظار داشته باشند که آقایان با شلوار و پیراهن مردانه و کفش رسمی در جلسات داخلی حاضر شوند.

حتی اگر شرکت شما لباس اسپرت را برای جلسات عمومی داخلی می‌پذیرد، لازم است یقه لباس شما کیپ باشد و در‌صورتی‌که شلوار جین می‌پوشید، یک مدل تیره و بدون پارگی را انتخاب کنید. یک جلیقه مردانه جوتی جینز برای این موارد مناسب است.

همچنین بهتر است از کفش‌های اسپرت ورزشی اجتناب کرده و به‌جای آن چکمه‌های چلسی، بروگ چرمی یا کفش جیر با رنگ‌های مشکی یا قهوه‌ای را انتخاب کنید.

در این جلسات سعی کنید از کمربندها و ساعت‌های ساده و شیک استفاده کرده و از تزئینات پر زرق‌و‌برق اجتناب نمایید.

استایل و لباس مناسب برای جلسات رسمی

وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید که در یک جلسه‌کاری رسمی چه بپوشید، به یاد داشته باشید که لباس شما باید با لباسی که برای کار روزانه می‌پوشید، کمی متفاوت باشد.

یک پیراهن مردانه سفید دکمه‌دار، همیشه در این موارد بهترین گزینه است. می‌توانید این پیراهن را با کت و شلوار دو یا سه تکه ست کنید. در نظر بگیرید که کیفیت کت و شلوار شما باید خوب باشد و مدل آن با اندام شما متناسب باشد. در مورد رنگ، سرمه‌ای یا زغالی تیره معمولا ایده‌آل است.

اگر جلسات بسیار رسمی هستند، کراوات ابریشمی، کمربند چرمی، ساعت و دکمه سرآستین‌ها می‌توانند به شیک‌بودن استایل شما بیفزایند؛ اما همیشه سعی کنید سطح جلسه را در نظر بگیرید و برای یک جلسه که قدری رسمی‌تر از جلسات داخلی شرکت شما است، یک لباس مناسب اسکار را انتخاب نکنید.

در مورد کفش، یک کفش قهوه‌ای یا مشکی آکسفورد (البته با جوراب‌های هم‌سان) مناسب است.

لباس مناسب برای جلسات گروهی اداری با مشتریان

اگرچه جلسات با مشتریان می‌تواند در زمره جلسات رسمی و یا نیمه‌رسمی محسوب گردد، اما برخی از شرکت‌ها دارای یک لباس فرم برای چنین جلساتی هستند.

وقتی قرار است کارمندان، همه با هم، در یک جلسه حاضر شده و با تعدادی از افراد خارج از شرکت ملاقات کنند، معمولا یک کت و شلوار فرم و یک‌دست، همبستگی بیشتری را به نمایش درآورده و می‌تواند کلاس کاری شرکت را ارتقا دهد.

معمولا در این موارد، یک دست کت و شلوار سرمه‌ای یا مشکی، با کراوات‌ها هم‌سان انتخاب می‌شود. این لباس‌ها از یک برند خاص برای همه افراد شرکت خریداری شده و یا توسط یک خیاط حرفه‌ای اختصاصی، به‌شکل هم‌رنگ و هم‌مدل، با توجه به فرم بدن هریک از کارمندان دوخته می‌شود.

لازم است در این جلسات، حتما لباس‌های فرم را بپوشید تا همبستگی خود را با سایر افراد شرکت نشان دهید. پوشیدن یک کت و شلوار متفاوت، هرچقدر هم که شیک باشد، برای این جلسات مناسب نیست.

استایل و لباس مناسب جلسه و اداره

لباس مناسب اداره

لباس مناسب اداره، از لباس مناسب جلسه رسمی ساده‌تر است. این لباس می‌تواند در سطح لباس‌هایی باشد که برای جلسات داخلی شرکت می‌پوشید و یا حتی قدری از آن ساده‌تر و اسپرت‌تر باشد.

با این حال، برخی از شرکت‌ها انتظار دارند که کارمندان آن‌ها در همه روزها با کت و شلوار رسمی، کراوات و کفش آکسفورد به سرکار بیایند. از این شرکت‌ها که بگذریم، اکثر اداره‌جات، لباس اسپرت را برای کار روزانه می‌پذیرند؛ اما این لباس باید با لباسی که در ورزش، دورهمی‌های دوستانه و پیاده‌روی می‌پوشید متفاوت باشد. به‌عبارت دیگر، استال لباس کار باید قدری رسمی‌تر از استایل بیرون باشد، حتی در اسپرت‌ترین حالت.

برای مثال پوشیدن شلوارهای گشاد، بگی، پاره، ریش‌شده و یا لباس‌هایی با یقه باز و بیش از حد تنگ و گشاد برای اداه مناسب نیست. اگر قصد دارید با یک استایل اسپرت به سر کار بروید، چکمه‌های چلسی، بروگ چرمی یا کفش جیر را انتخاب کنید و آن‌ها را با یک تیشرت آستین کوتاه یا پیراهن آستین بلند و یک شلوار جین یا کتان ساده (یا شلوار مردانه) ست نمایید. همچنین می‌توانید از کت‌های غیررسمی مانند انواع جدیدترین کت تک مردانه برای محل کار استفاده کنید.

در مورد زیورآلات، تا حد امکان نباید از زیورآلات و انگشترهای عجیب و غریب و درشت استفاده کنید و به یک حلقه ازدواج و یا دستبند چرمی ساده کفایت نمایید.

چه نکاتی را برای استایل اداره و جلسات باید رعایت کنیم؟

برای لباس پوشیدن در اداره و جلسات باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • لباس شما باید همواره از لباسی که برای پیاده‌روی، ورزش یا مهمانی‌های دورهمی می‌پوشید، رسمی‌تر باشد.
  • تا حد امکان از پوشیدن کفش‌های کتانی و ورزشی اجتناب کنید.
  • ساده و در عین حال شیک لباس بپوشید.
  • فرهنگ شرکت خود را هنگام انتخاب لباس در نظر بگیرید.
  • سعی نکنید با لباس‌پوشیدن خاص، خود را از دیگران متمایز کنید.
  • از حداقل زیورآلات و انواع ساده آن‌ها استفاده نمایید.
  • شخصیت، فرم بدن و حوزه کاری خود را هنگام انتخاب لباس در نظر بگیرید.

به‌طور کلی، استایل و فرم لباس‌پوشیدن در اداره و جلسات، تا حدی با پوشیدن لباس در بیرون از محل کار متفاوت است. در نظر گرفتن این تفاوت‌ها و پوشیدن لباس مناسب، می‌تواند بر شخصیت و برداشتی که دیگران از شما دارند تاثیر گذاشته و شما را حرفه‌ای‌تر نشان دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 1 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: