راهکارهایی برای رفع بی حوصلگی و اعتدال خلق و خو

چه کار می‌کنید وقتی از خواب بیدار می‌شوید و بدون هیچ دلیل مشخصی، احساس بی حوصلگی، بی انرژی بودن، بدخلقی و اضطراب دارید؟ و مثل همیشه به قلب و درونتان متصل نیستید! از خودتان می‌پرسید: این دیگر چیست؟ شما هفته خوبی داشته اید اما الان چنین احساسی دارید! تلاش میکنید تا علت آن را متوجه شوید. چه اتفاقی افتاده است؟ شما چه مشکلی دارید؟

بیشتر بخوانید:
انتشار عشق – بررسی ارتباط و پیوستگی جهان با عشق به موجودات

ممکن است از خود بپرسید: چرا حالا؟ می‌توانید نگاهی به اتفاقات و فعالیت هایی بیندازید که در بی حوصلگی شما نقش داشته اند. اما می‌توانید طور دیگری نیز به آن نگاه کنید! شما در حال تجربه “روز اعتدال” هستید. زندگی اصولی دارد؛ پستی و بلندی، رفت و برگشت (تعادل زندگی). بعضی وقت ها هیجانات ما نیز همین کار را انجام می‌دهند. احساسات و هیجانات هم به تعدیل می‌روند و این طبیعی است که مثل روزهای دیگر، شادابی و ارتباط را در قلب خود حس نکنید. [پستی و بلندی ها و تضاد ها هستند که موجب اعتدال می‌شوند]

بیشتر بخوانید:
حس ششم چیست؟ بررسی حس ششم از بعد متافیزیک

کارهایی که میتوانید جهت رفع بی حوصلگی انجام دهید:

تمرین هایی کوتاه و با تمرکز قلبی جهت رفع بی حوصلگی: سبکی و ارامش را با هر دم و بازدم در سرتاسر قلب خود احساس کنید و سپس حس مهرورزی به خود را نیز به آن اضافه کنید. اگر می‌توانید، خود را به چشم یک انسان خوب که تمام تلاش خود را [برای تبدیل شدن به بهترین نسخه خود] می‌کند، ببینید. اگر نمی‌توانید آرامش و مهرورزی به خود را احساس کنید، اشکالی ندارد. تلاش های شما به موقع نتیجه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:
چاکرای چهارم چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

در طول روز نیز در میان کارهایتان، دوباره دقایقی را به این کار اختصاص دهید. فقط تلاش کنید که با خود مهرورزی و آرامش به قلب خود متصل شوید. همچنین تلاش کنید که حس محبت و قدردانی بیشتری به دیگران بدهید‌. این کار کمک می‌کند تا ویژگی های حسی و هیجانی قلب، راحت تر جریان پیدا کنند.

بیشتر بخوانید:
سکوت ذهنی چیست؟ اهمیت سکوت در زندگی

به دنبال نتایج آنی نباشید. در این فرایند صبر داشته باشید. سعی کنید این مسئله را بیش از حد برای خود بزرگ جلوه ندهید. در زمان درست، شما حس خواهید کرد که شباهت بیشتری به بهترین نسخه خود دارید. به یاد داشته باشید که این یک “روز اعتدال” است و چیز مهمی نیست. [به خود سخت نگیرید] زندگی دارای ریتم و جریان خودش است. با درک این مفهوم، می‌توانیم یاد بگیریم که با روزهای اعتدال، صلح و آرامش را برای خود بوجود بیاوریم و از آن برای رشد درونی خود استفاده کنیم.

منبع: heartmath.com مترجم: الهه ربانی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 + 10 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: