اشتراک علی لند

چگونه امید را دوباره در دل خود زنده کنیم؟

گاهی مواقع در مسیر رسیدن به اهداف اتفاقاتی در زندگی ما روی می‌دهند که با روحیات ما سازگار نیستند و همین امر می‌تواند باعث تضعیف امید و انگیزه در ما شود. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله راهکارهایی را ارائه دهیم که با به‌کارگیری آن‌ها بتوانید شوق رسیدن به هر خواسته‌ای را در دل خود زندگی کنید و با عزمی راسخ برای رسیدن به آن گام بردارید. از جمله عواملی که باعث می‌شوند شما برای جوانه زدن و رشد امید در دل خود اقدام کنید می‌توان به بدرفتاری همکاران در محیط کار اشاره کرد. این روزها افراد زیادی مایل هستند بدانند چگونه می‌توانند وقتی با برخورد نامناسب مدیران سازمان، مبنی بر دیر دادن دستمزد یا افزایش شیفت کاری، مواجه شدند بتوانند به روشی مسالمت آمیز به همکاری خود با آن مجموعه ادامه دهند. از جمله عواملی که در این مسیر تا حدود زیادی می‌تواند به شما کمک کند صبر، ایمان به خداوند و تلاش از مسیر درست است. درباره اینکه به چه طریق باید عمل کنید تا به تفاهم و سازگاری با اعضای مجموعه خود برسید شما باید بتوانید با استفاده از راهکارهایی که ما ارائه می‌دهیم به اطلاعات دقیق و معتبری دست یابید تا با بهره‌گیری از آن‌ها روز به روز شاهد نتایج بهتری در شغل و حرفه خود شوید.

بیشتر بخوانید:
راهکارهای بسیار کاربردی برای موفقیت در کسب و کار

صبر و تامل:

درباره اینکه چگونه وقتی با تندروی و اخلاق نامناسب یکی از اعضای سازمان خود روبرو می‌شوید صبر و تحمل پیشه کنید لازم نیست به دنبال اطلاعات خاص یا پیچیده‌ای باشید. همین که تصمیم بگیرید به جای اینکه شما نیز رفتار بد همکاران و کارفرمایان را با بدرفتاری جواب دهید با سکوت و تأمل به دنبال راه حل مناسبی بروید جلوی خراب‌تر شدن بیشتر اوضاع گرفته خواهد شد. برقراری تعامل دوستانه بر پایه صلح، دوستی، احترام، محبت و تلاش برای مراقبت از این ویژگی ها هنگام برقراری ارتباط با همکاران از جمله عوامل فوق‌العاده اثرگذار برای حل چنین مسائلی است. وقتی با رفتار تند و سرد همکار خود مواجه شدید اهمیت زیادی دارد که فراموش نکنید و به خاطر بیاورید همواره راه حل درست و مطمئنی برای به سلامت بیرون آمدن از این چالش وجوددارد. با به کارگیری روش صحیح برخورد با چنین موانعی، دیگر خود را نیازمند به پرخاشگری و توسل به شیوه‌های غلط برای جلب رضایت مدیران شرکت خود نخواهید یافت. همواره باید مواظب باشید که مبادا گمان کنید چون دیگران با شما در راه رسیدن به موفقیت، بدرفتاری کردند پس اینجا پایان راه است هرگز چنین تصور و باور غلطی را به ذهن و اندیشه خود راه ندهید.

بیشتر بخوانید:
افراد موفق چه خصوصیاتی دارند؟ روشهای موفقیت در زندگی

محتاط باشید و سنجیده عمل کنید:

هنگامی که با وجود دیدن مشکلات متنوع عزم خود را برای اینکه همچنان درست و سنجیده عمل کنید و پای خود را از خطوط قرمز فراتر نگذراید راسخ و محکم کنید احتمال رسیدن شما به موفقیت افزایش می‌یابد. وقتی شیوه صحیح حرف زدن با همکار یا کارفرمای خود را فرا بگیرید و کلام مؤدبانه‌ای را در ارتباط با ایشان به کار ببرید بسیاری از موانع موجود از سر راه شما برداشته خواهند شد. وقتی شکست می‌خورید فراموش نکنید که این شکست یک بخش طبیعی و عادی از زندگی شماست که به راحتی ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد. وقتی بدانید با بستن روزنه‌های امید در دل خود هیچ سود و منفعتی در انتظار شما نخواهد بود بی جهت این شیوه غلط را انتخاب نخواهید نمود. باور کنید اگر هم اکنون فردی در محیط کار به عزت نفس شما آسیب رسانده هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که شما نیز امید خود را از دست بدهید و خود را تمام شده فرض کنید. میلیون‌ها دلیل قانع کننده وجود دارد که با قبول داشتن آن‌ها می‌توانید خود را از چنین گرداب‌هایی نجات دهید. به جای اینکه به محض شنیدن جملات مأیوس کننده از جانب هر شخصی فوراً زانوی غم بغل کنید توجه خود را به سمت شایستگی ‌‌‌‌ها و استعدادهای ذاتی و اکتسابی خود ببرید. آنگاه از پروردگار عالم شکرگزار تمامی خلاقیت ها و توانایی های بالقوه خود باشید تا خداوند نیز با نگاه رحمت خود به شما بنگرد و دریچه های بیشتری از امید، عشق، شادی، موفقیت و ثروت را به روی‌تان بگشاید.

بیشتر بخوانید:
راهکارهایی برای افزایش شوق به یادگیری

در چنین مواقعی بهتر است به دنبال پیدا کردن عبارات مثبت تأکیدی باشید که با احساسات و افکار شما هماهنگ باشند و فراموش نکنید این راهکار به شرط استفاده درست می‌تواند شما را به نتایج شگفت‌انگیزی برساند. برای مثال؛ به صورت زمزمه‌وار و با صدایی خیلی آهسته تکرار کنید “این مشکلات به زودی حل می‌شوند” یا “من به لطف و یاری خداوند می‌توانم راهکار مناسبی برای این مسئله پیدا کنم”. به میزانی این جملات را تکرار کنید که واقعاً احساس موفقیت را در تک تک سلول‌های بدن خود درک کنید و این جملات به باور در وادی ذهن و ضمیر ناخودآگاه شما تبدیل شوند. جملاتی مانند: من امید و انگیزه دوباره خواهم یافت تا با تلاش بیشتر در مسیر رسیدن به خواسته‌هایم گام بردارم نیز مؤثر است. به خودتان بگویید: هیچ وقت برای من دیر نیست، حتی اگر آفتاب غروب کند و روشنایی روز به تاریکی گراید من دوباره رشد و پیشرفت خواهم داشت و با اشتیاق مضاعفی در این مسیر گام برمی‌دارم، خداوندا سپاسگزارم.

بیشتر بخوانید:
چرا دو دیدگاه کاملاً متفاوت درمورد قانون جذب وجود دارد؟

موفقیت خود را محدود نکنید:

وقتی موفقیت خود را محدود به زمان، مکان و موقعیت خاصی نکنید و بیش از حد اصرار نداشته باشید که نتیجه موردنظرتان دقیقاً مطابق انتظارات شما باشد به خداوند اجاره داده‌اید بهترین تصمیم را برای شما بگیرد. شاید بعضی از ویژگی‌های هدفی که در نهایت به آن می رسید با توقعات شما صد در صد شباهت نداشته باشد ولی در پشت همین نواقص حکمتی از خداوند نهفته است که به زودی برای‌تان آشکار خواهد شد. پس گله و شکایت را کنار بگذارید و بابت هر آنچه هم اکنون از ثروت و دارایی نصیب‌تان گشته است شکرگزار باشید تا با ارتعاش مثبتی که به جهان هستی ارسال می‌کنید شاهد وقوع وقایع بهتری شوید. وقتی مشاهده گر ناملایماتی ها در زندگی خود می‌شوید فراموش نکنید که طبق قانون جذب امورات بیرونی نمی‌توانند هیچ تأثیری بر روال زندگی شما بگذارید بلکه تنها افکار و احساسات شما اصلی‌ترین سازنده سرنوشت‌تان هستند و باید این نکته را باور کنید. پس حالا که با نحوه درست عملکرد قوانین ارتعاشی آشنا شدید از این به بعد با مشاهده ناگهانی اتفاقات ناخوشایند نگرانی و اضطراب کمتری وجود شما را فرا می‌گیرد. البته این واقعیت هرگز دلیل قانع کننده‌ای نمی‌شود که شما برای خارج شدن از آن وضعیت نامطلوب هیچ گونه اقدام سازنده ای انجام ندهید.

سخن پایانی:

در هر صورت شما باید برای ورود امید، عشق، شادی، رضایت، سلامتی، نشاط، آرامش و کلیه وقایع و احساسات خوشایند در زندگی خود از مسیر درست و با توکل بر خداوند متعال تلاش کنید.

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 + یک =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: