سکوت کشنده در متافیزیک چیست؟

مقالات
۵ دیدگاه

سکوت کشنده در متافیزیک: این نوع سکوت معمولا پس از وقوع حادثه ای تکان دهنده چه خوب و چه بد رخ میدهد. در این حالت فرد تا حدی شوکه میشود که دیگر نسبت به هیچ چیز دیگری گرایش نداشته و فقط به موضوع خاصی فکر میکند! اما چگونه این فرایند اتفاق میفتد؟ فصول قبلی را یادتان هست که در رابطه با چاشنی های شدید و خفیف اشاره کردیم؟ در اینجا این چاشنی شدید است که موجب این سکوت میشود! اما چگونه؟ پس از وقوع حادثه تکان دهنده, فرد چاشنی شدیدی در وجودش ایجاد میشود که موجب تمرکز ذهنش بر روی چیزی میشود که خود از آن خبر ندارد! این چاشنی شدید به صورت یک شوک بر فرد وارد میشود که به آن حالت شوکه شدن میگوییم. در این حالت است که میبایستی بسیار مراقب بوده و فرد مورد نظر را زیر ذره بین قرار دهیم. زیا در این حالت چون ذهن فرد قادر به تحلیل هیچ چیزی نیست ممکن است اقدام به خودکشی و یا حرکاتی غیر قابل تصور کند. این مورد حتی در بعضی موارد موجب بوجود آمدن پدیده دوگانگی شده و فرد را تا مرز نابودی نیز میکشد.

حتما بخوانید:
نظریه پدیده دوگانگی (توسط علی بیک میرزایی)

با تشکر.

منبع: فصل یازدهم کتاب متافیزیک ۶۰ (نوشته علی بیک میرزایی)

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۵ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • چرا قرینه زندگی رو به همه نمیگید اخه اگه یه نفر براش انقدر مهیج باشه سعی میکنه بدونه چیه و ممکنه خیلی بلاها سرش بیا بنظرم شما بگید که چجوری هست عواقبشو هم لگید تا بفهمن

    پاسخ
  • سلام استاد،من از یک سایت خارجی متافیزیکی(معتبره سایتش) آموزش احظار جن دیدم،فایل رو دان کردم،بعد در اول قسمت آموزش نوشته بود(توجه:این آموزش دارای ریسک بالا است)ریسک احظار جن چیست استاد؟خیلی خطرناکه؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 4 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: