چه مواردی شانس شما را برای مهاجرت به کانادا افزایش می دهند؟

رپورتاژ
۲ دیدگاه

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر یک از آن‌ها معیارهای خاص خود را دارند. شما به منظور افزایش شانس خود برای مهاجرت به کانادا باید سعی کنید در هر یک از این معیارها پیشرفت کرده و توانایی‌های خودتان را بهبود بخشید. تنها راه قطعی برای افزایش شانستان این است که بر روی توانایی‌های خود تمرکز کرده و سعی کنید قابلیت‌های متمایزی را از خودتان نشان دهید. اکثر راه‌های مهاجرت به کانادا، مبتنی بر یک سیستم امتیازبندی هستند و متقاضیان را بر اساس امتیازاتی که در هر یک از معیارها بدست آورده‌اند، می‌سنجند و آن‌ها را با هم مقایسه می‌کنند.

ما در این مطلب برخی از نکات کلی برای افزایش شانس مهاجرت به کانادا را بیان کرده‌ایم. این نکات می‌توانند درمورد بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی کانادا صدق کنند:

۱. سیستم امتیازدهی را به خوبی درک کنید

سیستم اکسپرس اینتری یکی از محبوبت‌ترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا به شمار می‌رود. متقاضیانی که در این سیستم ثبت‌نام می‌کنند، بر اساس مشخصاتشان امتیازبندی خواهند شد و افرادی که بالاترین امتیازها را کسب کنند، توسط سیستم انتخاب شده و می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اگر شما هم قصد دارید از طریق سیستم اکسپرس اینتری به کانادا مهاجرت کنید، در ابتدا بهتر است که به خوبی با سیستم امتیازبندی آن آشنا شوید تا ببینید که این سیستم بر چه اساسی به شما امتیاز می‌دهد و چه امتیازاتی را می‌پذیرد و آیا اصلاً شما صلاحیت ثبت‌نام در اکسپرس اینتری را دارید یا نه. شما با آگاهی از نحوه امتیازدهی این سیستم می‌توانید نقاط ضعف خود را پیدا کرده و با بهبود آن‌ها، شانس خود برای مهاجرت به کانادا را افزایش دهید.

۲. از تحصیلاتتان استفاده کنید

یکی از عواملی که می‌تواند بر امتیاز شما تأثیر بگذارد، تحصیلاتتان است. طبیعی است که هرچه تحصیلات بالاتری داشته باشید، شانس بیشتری برای مهاجرت خواهید داشت. پس اگر می‌توانید به تحصیل خود ادامه دهید و یک مدرک تحصیلی بالاتر بگیرید.

۳. یک زبان دیگر هم یاد بگیرید

کانادا یک کشور دو زبانه است و زبان‌های انگلیسی و فرانسوی جزو زبان‌های رسمی این کشور به شمار می‌روند. اگر شما در آزمون زبان انگلیسی خود نمره خیلی خوبی را دریافت کرده‌اید و باز هم به دنبال راهی برای افزایش شانس مهاجرتتان هستید، بهتر است به فکر یادگیری زبان فرانسه باشید. شما برای نشان دادن تسلط خود بر زبان فرانسه باید در یک آزمون تایید‌شده توسط کشور کانادا شرکت کنید. به طور کلی، شما برای تمام مهارت‌هایتان باید یک مدرک داشته باشید، وگرنه مهارتتان اصلاً به دردتان نخواهد خورد.

بسیاری از برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP)، ترجیح می‌دهند که افراد فرانسوی‌زبان را به خود جذب کنند. بنابراین شما با یادگیری زبان فرانسه و کسب یک نمره‌ی قابل قبول در آزمون آن، می‌توانید شانس خود برای انتخاب شدن در برنامه‌های PNP را افزایش دهید. از آنجایی که یادگیری زبان فرانسه نیاز به صرف وقت زیادی دارد، بنابراین بسیاری از افراد اصلاً به سراغ آن نمی‌روند. همین باعث می‌شود که شما با یادگیری این زبان، یک قابلیت بسیار متمایز را در میان سایر متقاضیان داشته باشید.

پس اگر هنوز وقت و انرژی کافی را دارید، هر چه زودتر به سراغ یادگیری این زبان بروید تا شانس خود برای مهاجرت به کانادا را افزایش دهید.

۴. دوباره در آزمون زبان شرکت کنید

بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی کانادا، به نمره زبان شما نگاه می‌کنند. اگر شما در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی نمره‌ی پایینی را کسب کرده باشید، این نمره می‌تواند بر شانس مهاجرتتان تأثیری منفی بگذارد.

اما نگران نباشید، شما می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید در آزمون زبان شرکت کنید تا نمره قابل قبولی بگیرید. کسب نمرات بهتر در آزمون‌های زبان، یکی از سریع‌ترین راه‌های ممکن برای افزایش شانس مهاجرت است. البته شما برای کسب نمرات بالاتر باید دانش زبانی خود را بهبود ببخشید. حتی کسب ۰.۵ نمره بیشتر هم می‌تواند تفاوت بسیار چشمگیری را در شانس شما ایجاد کند.

۵. تجربیات کاری بیشتری کسب کنید

این روش برخلاف روش قبلی، رویکرد طولانی‌تری را برای افزایش شانس شما ارائه می‌دهد. میزان تجربه کاری شما نقش مهمی در پذیرفته شدن درخواست ویزایتان دارد. هرچه تجربه‌ی کاری بیشتر و مرتبط‌تری داشته باشید، بهتر و راحتتر می‌توانید ویزا بگیرید.

همچنین وقتی از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام می‌کنید، امتیازتان بالاتر خواهد رفت و بیشتر احتمال دارد که توسط این سیستم انتخاب شوید. زیرا کشور کانادا افرادی که دارای تجربیات کاری زیاد هستند را به چشم یک دارایی ارزشمند برای اقتصاد خود می‌بینید. اگر سابقه کار شما در خارج از کانادا به کمتر از ۳ سال می‌رسد، باید سعی کنید سابقه خود را افزایش دهید.

۶. از برنامه‌های PNP استفاده کنید

برنامه‌های PNP به این منظور طراحی شده‌اند که نیروی کار مورد نیاز هر استان‌ کانادا را برای آن فراهم کنند. هر یک از استان‌های کانادا برنامه‌های PNP مخصوص به خود را دارند و هر یک از آن‌ها معیارهای خاصی را برای انتخاب داوطلبان مورد نظرشان به کار می‌گیرند. به طور کلی، شما برای قبولی در برنامه PNP یک استان باید به آن‌ها ثابت کنید که می‌توانید برای توسعه‌ی اقتصادی آن استان ارزشمند واقع شوید. بهتر است در هنگام اقدام با برنامه PNP، فقط بر یک استان خاص تمرکز کنید تا بتوانید خودتان را با معیارهای آن استان تطبیق داده و شانس موفقیتتان را افزایش دهید.

به طور کلی، شما برای افزایش شانس مهاجرت خود باید ثابت کنید که می‌توانید عنصر ارزشمندی برای اقتصاد کانادا باشید و به خوبی با محیط این کشور سازگار هستید.

مقالات مرتبط

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 + 10 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: