کاریزما چیست؟ بررسی شخصیت کاریزماتیک از بعد متافیزیک

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم به شما دوستان و عزیزان در رابطه با اینکه کاریزما چیست و شخصیت کاریزماتیک چگونه است مطالب مفیدی را ارائه کرده و سپس به بررسی کاریزما از بعد متافیزیک بپردازم. از شما دعوت میکنم با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
متافیزیک چگونه بر زندگی ما اثرگذار است؟ تاثیر متافیزیک بر زندگی

کاریزما چیست؟ / شخصیت کاریزماتیک چیست؟

در رابطه با این سوال که کاریزما چیست باید بگویم کاریزما سطح, حالت و درجه ای از محبوبیت و تاثیرگذاری فردی است که مخاطبان و سایرین به آن شخص بسیار اهمیت میدهند و حتی در برخی موارد بیش از جان و مال خود به او ارزش قائل هستند! شخصیت کاریزماتیک در حقیقت حد اعلای محبوبیت و فرمان دهی بوده که به طبعیت آن سایرین به اطلاعت امر از گفته های شخص دارای شخصیت کاریزماتیک میپردازند. شخصی که به درجه کاریزما میرسد و دارای شخصیت کاریزماتیک میشود, اطرافیان و حتی سایرین نمیتوانند در برابر سخنان او مقاومت کنند و در برخی موارد بی آنکه حتی فکر کنند, به سخنان و خواسته های او “بله” میگویند!

بیشتر بخوانید:
متد سیلوا چیست؟ با متد کنترل ذهن سیلوا آشنا شوید!

کاریزما و شخصیت کاریزماتیک چگونه بر روی دیگران اثر میگذارد؟

در پاسخ به این سوال که کاریزما و شخصیت کاریزماتیک چگونه بر روی دیگران اثر میگذارد باید بگویم که وقتی شخصی به درجه کاریزما میرسد در حقیقت نیروهای متافیزیکی دارای جذبه او افزایش میابد. این نیروهای متافیزیکی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر اطرافیان و سایر کسانی که با او در ارتباط هستند اثرگذاشته و آنها را مطیع فرمان او میکنند. مقاومت در برابر سخنان و خواسته های شخصی کاریزماتیک کار بسیار دشواری میباشد. نکته جالب و قابل توجه در رابطه با اطاعت امر از اشخاص کاریزماتیک این است که به دلیل سطح کاریزمای بالایی که این اشخاص دارند, افرادی که از او اطاعت میکنند و حتی جانشان را نیز در راه او میدهند هیچ گونه چشم داشتی در قبان فداکاری های خود ندارند! نکته بسیار جالبتر این است که این اشخاص نه تنها چشم داشتی در قبال خدماتی که برای شخص کاریزماتیک ارائه میکنند ندارند که حتی حاضر هستند هرچه دارند را نیز در راه او فدا کنند!

بیشتر بخوانید:
افراد موفق چه خصوصیاتی دارند؟ روشهای موفقیت در زندگی

تاثیرگذاری کاریزما به چه صورت است؟

در رابطه با تاثیرگذاری کاریزما یا به عبارتی اثرگذاری کاریزماتیک باید بگویم دو عامل در رابطه با اثر گذاری کاریزماتیک دخیل هستند:

  • اثرگذاری کاریزماتیک مستقیم
  • اثرگذاری کاریزماتیک غیرمستقیم

بیشتر بخوانید:
بررسی تخصصی غده پینه آل (چشم سوم) – اثبات کاملا علمی

تاثیرگذاری کاریزماتیک مستقیم:

این نوع از اثرگذاری کاریزما بدین ترتیب است که شخص به دلیل نیروهای متافیزیکی اثربخش بالایی که دارد, ناخواسته دارای جذبه خاصی میشود! این جذبه موجب میشود عده ای به وی ملحق شده و پیرو اوامر او شوند. در ادامه این مقاله به معرفی خصوصیات افراد دارای شخصیت کاریزماتیک نیز میپردازیم.

بیشتر بخوانید:
چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟

تاثیرگذاری کاریزماتیک غیرمستقیم:

این نوع از اثرگذاری کاریزما ناشی از خصوصیت کاریزماتیک شخصی نمیباشد! این نوع از اثربخشی کاریزماتیک به دلیل همه گیر شدن و سرایت محبوبیت ناشی از مشاهده پیروان آن شخص میباشد! به عنوان مثال وقتی شخصی در بین ۱۰ هزار نفر دارای محبوبیت بسیار بالایی باشد و در بین آنان شخصیتی کاریزماتیک باشد طبیعتا در صورتی که ۱۰ نفر وارد آن جمع شوند, تحت تاثیر دستبند نامرئی جمع قرار گرفته و به صورت ناخودآگاه شخص مورد نظر در ذهن آنان نیز شخصیتی محبوب و حائز اهمیت خواهد بود. و بدین ترتیب بر شمار پیروان آن شخص افزوده میشود!

بیشتر بخوانید:
زن امروزی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ خصوصیات زنان موفق

خصوصیات افراد دارای شخصیت کاریزماتیک:

در رابطه با این موضوع که افراد دارای شخصیت کاریزماتیک چه خصوصیاتی دارند نظریات زیادی وجود دارد. از آنجا که کاریزما مبحثی به کل متافیزیکی میباشد برخلاف نکاتی که در خیلی از سایت ها در رابطه با نوع گفتار و رفتار و پوشش و… افراد کاریزماتیک مطالبی را مینویسند باید بگویم موارد ذکر شده تنها برخی از عواملی هستند که برای داشتن شخصیت کاریزماتیک به ما کمک میکنند! از آنجا که مبحث کاریزما به کل متافیزیکی میباشد شخص میتواند هیچ کدام از خصوصیات ظاهری و گفتاری و کرداری مورد پسند جمع را نداشته باشد ولی همچنان یک شخصیت کاریزماتیک باشد! بهترین نمونه برای نشان دادن شخصیت کاریزماتیک “آدولف هیتلر” میباشد! همانطور که میدانید آدولف هیتلر جنایات زیادی را در سطح جهانی انجام داده بود ولی همچنان پس از مرگش نیز پیروان و هوادارن متعصب بسیاری دارد!

پیشنهاد ما به شما:
دوره های آموزشی متافیزیک ویژه حرفه ای

خبر خوب اینکه در صورتی که میخواهید شخصیتی کاریزماتیک داشته باشید, ما تصمیم گیفته ایم که این خصوصیت متافیزیکی را به شما به صورت خصوصی تلفنی آموزش دهیم! تنها کافی است از طریق تلگرام و واتس اپ به همین شماره پیام فرستاده و هماهنگی های لازم را انجام دهید!

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:
رشته دانشگاهی متافیزیک | اطلاعات کامل درباره رشته تحصیلی متافیزیک

موفق و پیروز باشید…

مقالات مرتبط

۲۷ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × دو =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: