نیروی چی چیست؟ اسرار پنهان انرژی چی که نمیدانید!

مقالات
۱۱۶ دیدگاه

به روز رسانی شده در: ۹۹/۱۱/۱۰ – با سلام خدمت دوستان و همراهان دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم در رابطه با نیروی چی اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم. توجه داشته باشید که این مقاله به شما می آموزد که این نیرو چیست, ولی در صورتی که میخواهید در رابطه با کاربردهای نیروی چی اطلاعات مفیدی به دست بیاوری و همچنین بدانید که با نیروی چی چه کارهایی را میتوانید انجام دهید پیشنهاد میکنیم مقاله با نیروی چی چه کارهایی میتوان انجام داد؟ کاربردهای نیروی چی را از دست ندهید! از شما دعوت میکنیم با علی لند همراه باشید…

پیشنهاد ما به شما:
دوره آموزشی ترمیک نیروی چی – کاملا عِلمی

وقتی صحبت از نیروی چی میشود ناخودآگاه به یکباره به یاد فیلم های چینی می افتیم که استاد کنگ فو از درختی به درختی دیگر پرواز میکند و کمترین نقش ممکن را در جاذبه زمین شاهد هستیم! استاد فنون رزمی چنان به این سو و آن سو پرواز میکند که انگار مرغ عشقی است به دنبال معشوق! این تازه اول ماجرا است و اصل موضوع زمانی به دل مینشیند که با آمدن نام نیروی چی یاد کلیپ های مضحک و کزایی اساتید سرتاپا جوک و طنزی می افتیم که در فضای مجازی از خود کلیپ منتشر کرده و ادعا میکنند با قدرت چی درونشان بدون دخالت فیزیکی اشیا را تکان میدهند و پرتاب میکنند و حتی در مواردی که دوز مصرفیشان بیشتر است شخص را با قدرت چی بدون دخالت دست زمین گیر میکنند!!! جدای از اینکه این اساتید موتوریشان جنس نابی در اختیارشان قرار میدهد میخواهیم شما را با انرژی چی واقعی آشنا کنیم تا بدانید نیروی چی واقعی چیست!

اسرار پنهان انرژی چی

پیشنهاد ویژه:
پکیج کامل آموزش تصویری نیروی چی (هر سه ترم)

نیروی چی چیست؟

نیروی چی در واقع نیرویی درونی است که به باور چینی ها این نیرو را از طبیعت گرفته و درون خود فعال میکنند. در معابد چین به خصوص معبد معروف شائولین هر روز صبح کنگ فو کاران چینی با انجام حرکات و تمرینات چی کونگ سعی در دریافت هرچه بیشتر انرژی چی دارند! به باور آنان این انرژی منشا اصلی اعمال بوده و شخصی که بتواند این انرژی را درون خود جمع کند قدرتی توصیف ناپذیر دریافت خواهد کرد که با این قدرت هر کاری میتواند انجام دهد. البته لازم به ذکر است که باید این اصل را در نظر بگیرید که نیروی چی منشا ذهنی دارد و بجز ذهن شما هیچ عاملی این نیرو را در اختیارتان قرار نمیدهد که در ادامه این مقاله به صورت اساسی به این موضوع خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:
چی کونگ چیست؟ بررسی صحت و سقم تمرینات چی کنگ

آیا نیروی چی حقیقت دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم نیروی چی کاملا حقیقت دارد و به هیچ عنوان قابل انکار نیست. ولی متاسفانه باورهای اشتباه زیادی در رابطه با انرژی چی وجود دارد. متاسفانه دانش مردم از بابت انرژی چی در این حد است که آنان میدانند انری چی چیست, حتی تمرینات لازم جهت دریافت این انرژی را نیز میدانند, اما بزرگترین اشتباه آنان در رابطه با انرژی چی منشا دریافت آن است! بله درست خوانده اید! آنان به راستی نمیدانند انرژی چی را از کجا و چگونه دریافت میکنند! درست همانند طوطی که سخن میگوید ولی نمیداند چه میگوید! حتی خود چینی ها که به اصطلاح کاشف نیروی چی هستند نیز در بسیاری از موارد در این رابطه در اشتباه مطلق هستند! حقیقت این است که منشا نیروی چی چیزی نیست جز ذهن خودتان! این ذهن شماست که کنترل کلیه امورات را بر عهده دارد. این ذهن شماست که این نیرو را در وجودتان تولید و برانگیخته میکند. متاسفانه در مبحث متافیزیک به لطف کتاب های سر تا پا اراجیف هندو, قریب به ۹۰ درصد اساتید متافیزیک همه چیز را عامل متافیزیکی میدانند به غیر از ذهن!

بیشتر بخوانید:
با نیروی چی چه کارهایی میتوان انجام داد؟ کاربردهای نیروی چی

باورهای اشتباه رایج در رابطه با انرژی چی:

متاسفانه عدم وجود دانش کافی در میان افراد آنان را به سمت آوردن دلایل واهی جهت متقاعت کردن خود میکشد و در نتیجه باورهای عجیب و غریب زیادی در رابطه با انرژی چی پدیدار میشود! ازجمله این باورهای عجیب و غریب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انرژی چی همان پرانا است
 • این نیرو از طبیعت دریافت میشود
 • هرکسی که دارای انرژی چی باشد قدرتی خداگونه خواهد داشت
 • با این نیرو میتوان درمان کرد حتی شکستگی را
 • چی از مسیرهایی به نام مریدین به صورت زیگزالی در بدن جریان میابد و از نیمتنه بالایی بدن به دستها و سپس به پاها منتقل میشود
 • چی همان ریکی هست
 • و…

موارد ذکر شده تنها بخشی از خرافات وارد بر نیروی چی میباشد. به یاد دارم که یکی از شاگردانم به من پیام فرستاد که “استاد آیا میتوان با نیروی چی از دستان آتش پرتاب کرد؟!!!” من واقعا متاسف میشوم وقتی این حجم عظیم از خرافات متافیزیکی را در بین هموطنانم میبینم. و بدتر آن اساتیدی هستند که مردم را تشویق به باور کردن این خرافات مضحک میکنند!

پیشنهاد ما به شما:
دوره آموزشی ترمیک نیروی چی – کاملا عِلمی

بیشتر بخوانید:
ریکی چیست؟ همه چیز درباره انرژی درمانی ریکی

اینها تنها نمونه های کوچکی از باورهای اشتباه مردم در رابطه با انرژی چی است!

حقیقت نیروی چی چیست؟

دوستان در رابطه با انرژی چی باید به شما بگویم که این انرژی در واقع در درون همه موجودات زنده وجود دارد! بله درست است انرژی چی از قبل در بدن شما موجود است! مولد انرژی چی همانند سایر انرژی های متافیزیکی تنها ذهن شما میباشد! ذهن شما تنها مولد پایان ناپذیر است! شما با استفاده از قدرت ذهنتان تقریبا قادر به انجام هر کار معقولی هستید! شما در صورت تقویت قدرت ذهنتان و تولید هرچه بیشتر انرژی چی در بدنتان سلامت جسم و روح و هماهنگی بین ذهن و اندام های بدنتان را به ارمغان خواهید آورد. حال شاید با خودتان بگویید پس کنگ فو کاران معابد شائولین چگونه این انرژی را از طبیعت دریافت میکنند؟

بیشتر بخوانید:
با نیروی چی چه کارهایی میتوان انجام داد؟ کاربردهای نیروی چی

مواردی که با نیروی چی عایدتان میشود:

سوای اینکه نیروی چی نشات گرفته از ذهن است و توانایی های ذهنی متافیزیکی شما را به شدت افزایش میدهد, با استفاده از نیروی چی شما توانایی های بسیاری را به دست میاورید که عمده این توانایی ها به شرح زیر میباشد:

 • توانایی فیزیکی بالا
 • توانایی ذهنی بالا
 • سیستم ایمنی بالا
 • قدرت حافظه بالا
 • توانایی شهود بالا
 • توانایی تصمیم گیری بالا
 • توانایی حس ششم بالا
 • حس کردن خطر قبل از وقوع
 • و…

بیشتر بخوانید:
پرانیک هیلینگ یا همان انرژی درمانی طبیعی چیست؟

دریافت انرژی چی توسط کنگ فو کاران معابد شائولین:

دوستان در این باره باید به شما بگویم که کنگ فو کاران معابد چین در حقیقت با انجام حرکات و تمرین های چی کونگ همواره در حال القا و تلقین به ذهن خود هستند که درحال دریافت انرژی چی از طبیعت هستند! در این مرحله ذهن آنان تقویت شده و شروع به تولید انرژی چی میکند و انرژی چی را در بدن آنها بالا میبرد! من به شخصه تمرینات چی کحونگ و دیگر مدیتیشن ها و تمرینات جهت افزایش انرژی چی توسط چینی ها را قبول دارم چرا که آنان بهترین و سریع ترین راه ممکن برای القاء ذهنی و افزایش این نیرو موجود در بدنشان را کشف کرده اند!

بیشتر بخوانید:
چاکرای ششم چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ چاکرای چشم سوم

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۱۱۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید