چرا دو دیدگاه کاملاً متفاوت درمورد قانون جذب وجود دارد؟

سؤال پیش میاد چرا عده‌ای می‌گویند قانون جذب واقعیت دارد ولی در مقابل عده دیگری می‌گویند که قانون جذب دروغ است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت شما یک قطعه آهنربا را در نظر بگیرید. این آهنربا را وقتی از یک طرف زیر آزمایش قرار می‌دهیم متوجه می‌شویم که دو قطب هم‌نام آن یکدیگر را دفع می‌کنند. درست مثل زمانی که می‌گویند قانون جذب دروغ است زیرا گمان می‌کنند طبق این قاعده هر چیزی جذب مشابه یا همجنس خودش نمی‌شود. مجدداً اگر همان آهنربا را مورد بررسی قرار دهیم متوجه می‌شویم اتفاقی که می‌افتد این است که آهن جذب آهن که هم‌جنس خودش است می‌شود. در اینجا ما پی می‌بریم که این جمله قانون جذب که می‌گوید هر چیزی جذب همجنس خودش می‌شود مانند برخی عملکردهای آهنربا صحت دارد. نتیجه می‌گیریم هم آن گروه افرادی که می‌گویند قانون جذب دروغ است و هم آن دسته از افرادی که می‌گویند قانون جذب راست است براساس استدلال‌هایی که می‌آورند ممکن است درست گفته باشد.

بیشتر بخوانید:
آموزش قانون جذب – خواسته های خود را محقق کنید!

نکته مهم این است که شما دارای قدرت تعقل و اندیشه هستید و اجازه دارید آن استدلال یا فرضیه‌ای را قبول داشته باشید که یقیناً آن را درست تشخیص داده‌اید. به‌عنوان مثال اگر در جریان تفکر و اندیشه و طبق تجربه، تحقیق و پیگیری متوجه شدید باور داشتن قانون جذب به نفع شما خواهد شد پس در چنین شرایطی بهتر است آن را قبول داشته باشید. اما هنگامی که با سبک و سنگین کردن شرایط زندگی خود و مشاهده برخی امور و اتفاقات و همچنین براساس تجربیاتی که به دست می آورید متوجه شوید که باور نکردن قانون جذب به نفع شما خواهد شد می‌توانید برحسب اختیاری که دارید این قانون را باور نکنید تا ضرر یا زیانی که احساس می کنید درصورت قبول داشتن قانون جذب متوجه شما خواهد شد از شما دور شود.

بیشتر بخوانید:
عملکرد مغز در قانون جذب چگونه است؟ جذب ثروت واقعی

قانون آهنربا:

در میان تمامی استدلال‌ها و فرضیه‌هایی که از منابع مختلف در مورد این قانون دریافت می‌کنید آنچه اهمیت دارد این است که شما به احساس خوب ناشی از محبت خداوند و موفقیت برسید حال چه با تأیید و قبول قانون جذب و چه با انکار و رد کردن این قانون این اتفاق بیفتد. درست است که در راه ساختن باورهای مثبت به منظور رسیدن شما به اهداف ارزشمندتان دست اندازها نباید وجود داشته باشند. اما مهم‌تر از آن این است که درصورت مواجه ناخواسته با چنین موانعی چگونه آن‌ها را مدیریت کرده و از سر راه خود برداریم‌. به لطف خداوند متعال در این مسیر قانون آهنربا می تواند کمک بسیار مؤثری به شما کند. پس هنگامی که از هر سو با گمانه‌زنی‌های متفاوتی راجع به قانون جذب سردرگم شدید قانون آهنربا را که بنیان‌گذار این قانون خانم سیده نرگس نوربخش می‌باشد به‌خاطر بیاورید. هر زمان یک نفر با هر نیتی که شما از آن خبر ندارید و ممکن است گمان کنید سعی دارد با انکار قانون جذب نزد شما باورهای مثبت شما را خراب کرده و مانع رسیدن شما به اهداف‌تان شود بلافاصله قانون آهنربا را در ذهن خود مرور کرده و با خود بگویید: من در جایگاهی نیستم که با قضاوت عجولانه آن شخصی را که منکر این قانون است به حسود و کارشکن بودن متهم نمایم.

بیشتر بخوانید:
ماتریکس چیست؟ نقد و بررسی ماتریکس

همچنین قانون آهنربا نیز دلیل بر این مدعا است که حتماً دلیل قانع کننده‌ای وجود دارد که آن شخص به انکار قانون جذب روی آورده است‌. پس ابتدا درمورد قانون آهنربا و دلیل خودم برای باور داشتن چنین قانونی با او سخن می‌گویم. آنگاه آن فرد را در انتخابش مبنی بر انکار یا قبول قانون جذب آزاد می گذارم تا او نیز مرا در انتخابم که ممکن است هم اکنون قبول داشتن این قانون باشد آزاد بگذارد. هر کسی حق دارد آن قانونی را باور داشته باشد که مطمئن است او را به سعادت در دنیا و آخرت می رساند‌. خداوند همه ما در انتخاب دین خود آزاد گذاشته و فرموده لا إکراه فِی الدّین (هیچ اجباری در دین نیست). پس من نیز نباید با تحمیل عقایدم به دیگران ایشان را در سختی و تنگنا قرار دهم. به احتمال زیاد او برای عدم قبول قانون جذب دلایل قانع کننده‌ای دارد. من نیز برای قبول داشتن این قانون فرضیات و دلایل خاص خودم را دارم. او در انتخابش آزاد است و من نیز در انتخاب خود آزاد هستم. بهتر است اگر من به نگرش و نتایج مثبتی از این قانون دست یافتم دعا کنم تا او نیز به حس و حال خوبی از یافتن مسیر درست و عقاید خود دست یابد.

بیشتر بخوانید:
چگونه شخصیت پرخاشگر درونمان را آرام کنیم؟

نکته های قانون آهنربا:

نکته‌های مهم و طلایی بسیاری در قانون آهنربا که بنده به شما آموزش دادم نهفته است. شما حتی می‌توانید قبول داشتن قانون آهنربا را نیز در دایره باورهای خود قراردهید اما باید مطمئن شوید به نفع شما خواهدشد. از تفکر درمورد قوانین جهان هستی نهراسید و به تحقیق و مطالعه از مسیر درست که بهترین آن‌ها قرآن و اهل بیت علیهم السلام هستند بپردازید. وقتی مطمئن شدید کدام مسیر درست است شروع به ساختن عبارت‌های مثبت تأکیدی کنید. سکوت، مراقبه، دعا، ورزش، دوش پاکسازی معنوی و جملات مثبت اقداماتی هستند که به شما کمک می‌کنند با تقرب به خدا وارد مدار جذب خواسته‌ها و امورات مثبت شوید. با انسان‌های درستکار، قابل اعتماد و موفق ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های ایشان برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید. نکته دیگری که درمورد قانون آهنربا وجود دارد این است که این قانون شما را به سمت نشانه‌ها هدایت می‌کند. به عنوان مثال؛ قانون آهنربا براساس آنچه بنده با تفکر شخصی به آن پی‌برده‌ام می گوید بعضی از اتفاقات و افرادی که وارد زندگی شما می شوند یک نشانه هستند که شما را به سمت هدف متعالی‌تان هدایت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:
آیا تداخل جهان ماورا و جهان فیزیک امکان پذیر است؟

مجدداً اگر به نحوه عملکرد آهنربا دقت کنیم متوجه می‌شویم که اگرچه به بعضی نشانه‌ها براساس شباهتی که دارند می‌توانیم اعتماد کنیم که رساننده ما به اهداف‌مان هستند. اما بعضی دیگر از نشانه‌ها در زندگی ما وجود دارند که باوجود شبیه بودن به مسیر مطابق خواست ما ممکن است از موانع اصلی رسیدن ما به هدف‌مان باشند. در نتیجه برحسب قانون آهنربا ما نتیجه می‌گیریم که درست است که به بعضی نشانه‌ها برحسب شباهت می‌شود اعتماد کرد اما متقابلاً به بعضی نشانه‌ها باوجود شباهت ابداً نباید اعتماد کرد. یعنی اگر شخصی وارد زندگی ما شد که شبیه مادری دلسوز بود صرف یک شباهت اگرچه گاهی می‌شود به چنین اشخاصی اعتماد کرد اما ممکن است شما با شخصی روبرو شوید که گرچه گمان می کنید مانند پدری دلسوز و مهربان است اما صرف یک شباهت هرگز دلیل قانع کننده‌ای نیست که ما به او اعتماد کنیم بلکه شرط اعتماد تحقیق و پیگیری ضمن به کار بستن عقل و خرد و توکل بر خداوند متعال است.

بیشتر بخوانید:
افشای کامل محتوای فوق سری پرونده SCP-049 برای اولین بار

توجه: این مقاله صرفا نظرات شخصی نویسنده میباشد.

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

11 + یک =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: