شعور جمعی چیست؟ کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی

مقالات
۴ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقال می خواهم به شما دوستان و عزیزان در رابطه با مبحث پیچیده شعور جمعی و کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی مطالب مفیدی را ارائه کنم که امیدوارم مورد پسندتان واقع شوند. با علی لند همراه باشید…

شما در یک جامعه زندگی میکنید جغرافیای آن جامعه صدق می کند که چه مواردی هنجار بوده و چه مواردی ناهنجاری باشند. به عنوان مثال در جامعه ای داشتن حجاب هنجار بوده و در جامعه دیگر داشتن حجاب ناهنجاری است و بالعکس در جامعه نداشتن حجاب ناهنجاری است و در جامعه نداشتن حجاب هنجار است! درک و آگاهی نیز ساختاری همانند این موضوع داشته و درهم تنیدگی آگاهی می‌تواند سازنده مسیر حرکت آگاهی جمعی باشد.

بیشتر بخوانید:
آگاهی چیست؟ جهان بدون آگاهی چگونه است؟!

کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی چیست:

درهم تنیدگی آگاهی مسیر آگاهی شکل گرفته از به هم پیوستن جمعی از آگاهی ها می باشد و سمت و سویی که این مسیر می‌گیرد کوانتوم در هم تنیدگی آگاهی می باشد. اگر بخواهیم این کوانتوم را با اشیا مثال بزنیم می توانیم اینگونه بگوییم که درهم تنیدگی آگاهی به مثابه قطاری متشکل از اجزای مختلف بوده و کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی مسیری است که این قطار به سمت آن سوق دارد. لازم به ذکر است که در این مثال منظور از اجزای مختلف قطار همان مجموع آگاهی های منسجم یا همان شعور جمعی می باشد.

بیشتر بخوانید:
آگاهی چیست؟ از آگاهی تا فرا آگاهی

در کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی، آگاهی ها میتوانند اشکال مختلف با سطوح مختلف داشته باشند. در این کوانتوم هدف اصلی سمت و سویی است که این درهم تنیدگی دارد. به عنوان مثال جامعه‌ای خداباور را تصور کنید که در آن افراد دارای ادیان مختلف در کنار هم زندگی می کنند. در این جامعه افراد دارای سطوح آگاهی مختلف و متفاوت در جهت یک آگاهی کل که همان باور به خدا می باشد دارای یک درهم تنیدگی آگاهی میباشند که در واقع سوی اصلی مجموع این آگاهی ها همان کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی می باشد.

بیشتر بخوانید:
تولپا چیست؟ خطرات ساختن تولپا

شعور جمعی چیست؟

شعور جمعی انسجام کلی آگاهی های به هم پیوسته در جهت کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی می باشد. در واقع شعور جمعی نگرش منسجم جمع کل نسبت به عامل می باشد. دزدی کار ناپسندی است، دروغ کار ناپسندی است، آزار و اذیت دیگران کار ناپسندی است، این موارد از جمله مثال های شعور جمعی می باشند.

پیوستگی و تکثیر شعور جمعی:

انسجام و تبعیت شعور جمعی از کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی می تواند منجر به بروز پیوستگی و تکثیر شور جمعی شود که این شعور جمعی وابسته به کوانتوم در هم تنیدگی آگاهی بوده و بدین ترتیب حرکتی فردی در جهت حرکت عام شکل می گیرد. پیوستگی و تکثیر شور جمعی می تواند مفید و در عین حال بسیار خطرناک و ویرانگر باشد. به عنوان مثال در جامعه ای که شعور جمعی به سمت انسانیت و بشریت سوق پیدا کند جامعه ای آرام و به دور از تنش و نفرت پراکنی ایجاد خواهد شد، و بالعکس در جامعه‌ای که شعور جمعی به سمت یک ایدئولوژی مخرب سوق پیدا کند ویرانی و تباهی حاصل خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
کوانتوم انرژی های ذهنی و محیطی

شعور جمعی چگونه روی شخص اثر گذار است؟

شعور جمعی حاصل از کوانتوم در هم تنیدگی آگاهی می تواند منجر به بروز آگاهی منفرد در افراد در یک جامعه شود. بدین ترتیب که شخص آگاهی ای در جهت این کوانتوم داشته و سعی میکند آگاهی خود را در این جهت توسعه دهد. به عنوان مثال در جامعه ای که شعور جمعی سوی خرافات به خود گرفته باشد شعور فردی نیز در جهت حرکت شعور جمعی سعی در توسعه خود خواهد داشت. مثلاً فرض کنید که در جامعه ای باور بر این باشد که یک تکه سنگ خدا است! در صورتی که این باور تبدیل به یک شعور جمعی شود افراد تحت تاثیر این کوانتوم سعی در توسعه آگاهی خود در جهت این کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی خواهند داشت. مثلا شخص به دنبال کشف این خواهد شد که این سنگ چگونه او را خلق کرده است، و حتی در تجلیل و وصف آن سنگ اشعاری را نیز خواهد سرود و در تمامی مشکلات به آن تکه سنگ متوسل خواهد شد!

بیشتر بخوانید:
انرژی های مثبت و منفی متافیزیکی چیستند؟ تبادل کوانتومی اطلاعات

در رابطه با مبحث شور جمعی و درهم تنیدگی آگاهی لازم به ذکر میدانم که توجه شما را به مبحث تبلیغات جلب کنم! اگر دقت کرده باشید در تبلیغات نیز سعی بر این است که یک درهم تنیدگی آگاهی شکل گرفته و یک شعور جمعی وابسته به آن ایجاد کنند و بدین ترتیب افراد را به سوی هدف مورد نظر سوق دهند.

شعور جمعی چگونه بر شعور فردی اثر می گذارد؟

اثرگذاری شعور جمعی بر شعور فردی با توجه به کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی می باشد. در این حالت شخص با توجه به ارتعاشات دریافتی از سمت و سوی اصلی شعور جمعی ذهنش تحت تاثیر قرار گرفته و این کوانتوم ذهن او را به سمت خود کشیده و آن شخص بی آنکه خود بداند بخشی از قطار آگاهی در کوانتوم درهم تنیدگی آگاهی خواهد شد. کما آنکه تا اینجای مقاله در صورتیکه با دقت مطالعه کرده باشید خواهید فهمید که کوانتوم درهم‌تنیدگی آگاهی همانند یک سیاهچاله می تواند آگاهی های فردی را به سمت خود کشیده و آن را بخشی از قطار در حال حرکت در سوی کوانتوم درهم‌تنیدگی آگاهی کند.

بیشتر بخوانید:
پیدا کردن گمشده از طریق متافیزیک و قدرت ذهن

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • Avatar
  ansarifereshteh01
  ۵ آذر ۱۴۰۱ ۱۹:۳۱

  خیلی جالب بود.
  یه جورایی علت اختلافات مردمی این روزها درکشورمون را بازگو کردیدبابیان ساده وروانتون ممنون

  پاسخ
 • یجورایی مثل جوگیر شدنه😂🤣

  تعصب و پیروی کورکورانه ریشه تمام مشکلاته.
  هر چیزی که امروز بهش باور داریم و فکر می‌کنیم درسته ممکنه فردا اشکالاتش پیدا بشه یا کلا مردود بشه توسط نسل جدید و آزمایشات، تحقیقات و تجربیات.
  اگر بخوایم با سماجت و کوته فکری با تغییرات مقابله کنیم. خودمون ضرر میکنیم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهارده − 2 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: