اشتراک علی لند

جهان هستی در نگاه متافیزیک | بررسی جهان از بعد متافیزیک

ماهیت جهان هستی یک ماهیت انرژیایی می‌باشد. همه چیز در جهان از انرژی بوجود امده است. این انرژی در جهان مادی ما با این ابعاد، به شکل اجسام، حیوانات، افراد و… ظاهر شده است؛ اما شکل ظاهری آن در ابعاد دیگر می‌تواند متفاوت باشد. وقتی می‌گوییم شکل ظاهری، یعنی از بعد فیزیکی صحبت می‌کنیم؛ اما از منظر متافیزیکی، ما می‌توانیم در هر بعدی که باشیم، شکل حقیقی خیلی چیزها را درک کنیم؛ البته این نیز منوط به قابلیت ها و ظرفیت های ذهنی هر فرد است؛ اما امکان پذیر است. بطور کلی همواره ذهن، غالب بر ماده و قوانین جهان مادی می‌باشد. این به این معناست که می‌تواند زندگی مادی شما را جهت بدهد و گاها تاثیراتی بگذارد که فکرش را هم نمی‌کنید!!!

بیشتر بخوانید:
انرژی جنسی چیست؟

سر منشا جهان هستی:

نظریات زیادی مانند بیگ بنگ درمورد پیدایش هستی مطرح شده است؛ اما با توجه به تعریفی که از انرژی داریم، میدانیم که انرژی هرگز بوجود نمی‌اید و هرگز از بین نمی‌رود، بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل می‌شود. مهم نیست که جهان با بیگ بنگ بوجود امده یا هر اتفاق دیگری. مهم این است که ما با یک چرخه انرژیایی روبرو هستیم و جهانی که الان در آن زندگی میکنیم، فقط یک شکل از هزاران شکل تغییر‌ یافته این انرژی می‌باشد. حال ممکن است این تغییر شکل به واسطه بیگ بنگ اتفاق افتاده باشد یا هر اتفاق دیگری. این چرخه و تغییر شکل از ازل بوده و تا ابد ادامه دارد. برای مثال: اگر کره زمین نابود شود، این به معنی پایان جهان هستی نیست؛ چرا که این اتفاق، فقط یک ازاد سازی عظیم انرژی بوده و این انرژی هوشمند می‌تواند هستی جدیدی را بوجود آورد.

بیشتر بخوانید:
آیا ماهیت طلسم و سحر و جادو حقیقت دارد؟

جایگاه ما در جهان هستی:

هر کدام از ما نیز جزئی از این انرژی کل هستیم؛ اما در عین حال خود نیز یک کل هستیم؛ چرا که انرژی یکپارچه و واحد است. ما از بعد انرژیایی همه سطوح هستی را درک کرده ایم. شاهد همه تغییرات بوده ایم؛ اما الان با این ابعاد وجودی و این مقدار از ظرفیت ذهنی، فقط بخش اندکی را درک می‌کنیم. همواره در این چرخه، انرژی وجود ما در گردش است. امروز در این جسم متمرکز شده و روزی هم این شکل خود را از دست می‌دهد و مجدد تغییر می‌کند.

بیشتر بخوانید:
آیا جهان های موازی وجود دارند؟ تحلیل جهان موازی

پایان هستی کجاست؟

انرژی هوشمند هستی بخش، همواره در حال هستی بخشی است. روزی من، شما و همه موجودات متولد می‌شویم و روزی هم می‌میریم و هستی برای ما تمام می‌شود؛ حتی روزی منظومه شمسی هم متلاشی می‌شود و هستی برای ساکنان آن تمام می‌شود؛ اما این ظاهر ماجراست!!! در حقیقت آن انرژی عظیم و منسجم، اکنون متراکم شده و مرحله جدیدی از تکامل را رقم می‌زند. هستی هیچ پایانی ندارد؛ حتی فضای خالی و خلا نیز خود هستی می‌باشند.

هیچ، همه چیز است و همه چیز، هیچ است!

بیشتر بخوانید:
شیفتینگ چیست؟ راهنمای کامل شیفت کردن + آپدیت ۲۰۲۱

سخن پایانی:

امیدوارم مقصود من را به خوبی درک کرده باشید. هستی یعنی آن چیزی که هست و وجود دارد و فقط شامل چیزهایی که با چشم می‌بینید، نیست! ذهنتان را فقط محدود به چیزهایی که بنظر منطقی می‌آیند، نکنید و فراتر از آن را ببینید. شما کهن ترین موجودی هستید که تابحال دیده اید!

شاد و ارام باشید❤

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده + یک =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: