خرافاتی کیست؟ تاثیر خرافات بر زندگی انسان

مقالات
۱۸ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه فارسی متافیزیک و علوم ماوراء الطبیعه علمی علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم به بررسی خرافات پرداخته و میزان اثرگذاری خرافات بر رفتار و نگرش و زندگی افراد را بررسی کنم. در این مقاله همچنین میخواهم به حاشیه های صورت گرفته توسط یک استاد به ظاهر متافیزیک و شاگردانش پرداخته و تاثیر و شدت خرافات در جامعه مان را برایتان به عین آشکار سازم. پس از شما دعوت میکنم با علی لند همراه بوده و این مقاله ارزشمند را نیز همچون دیگر مقاله هایمان تا انتها مطالعه کرده و در صورت تمایل نظر خود را نیز کامنت بگذارید.

خرافات چیست؟

ابتدا بگذارید برای شروع از خرافات شروع کنیم. خرافات در کل عواملی هستند که نه وجود دارند و نه حقیقت دارند, و در عین حال عده ای و یا شخصی به آن باور قبلی دارد!

خرافاتی کیست؟ جواب این سوال بسیار ساده و راحت است! خرافاتی شخصی است که عوامل خرافات را قلبا باور داشته و در برخی موارد بر روی این عوامل تعصب نیز از خود نشان میدهد!

بیشتر بخوانید:
ایرادات و خرافات مضحک وارده بر متافیزیک

افراد خرافاتی چگونه افرادی هستند؟

افراد خرافاتی معمولا دارای خصوصیات زیر میباشند:

 • در برابر خرافه ای که به آن اعتقاد دارند شدیدا متعصب هستند و کوچکترین نقدی را بر آن صحیح ندانسته و حتی در برخی موارد با شخص منتقد به مشاجره پرداخته و در برخی موارد حتی کار به زد و خورد نیز میکشد!
 • این افراد اغلب در دفاع از خرافات خود از رکیک ترین عبارات استفاده میکنند.
 • این افراد به نوعی دوست ندارند حقیقت را قبول کنند.
 • این افراد در برابر بیان علمی خرافه ای که به آن اعتقاد دارند شدیدا عاجزند.
 • این افراد بدون آوردن دلیل علمی خرافه خود را به عوامل ماورایی نیست در جهان ربط میدهند.
 • این افراد خود را شدیدا دانا میدانند و این درحالی است که این افراد قریب به اکثریت (۹۹%) افراد بیسواد (تحصیلکرده بودن به معنی سواد داشتن نیست!) و کم سواد و دارای ضریب هوشی بسیار پایینی میباشند.
 • این افراد منتقدان خرافات خود را احمق میپندارند.
 • این افراد به هیچ وجه نقد را تحمل نمیکنند!

از این رو به شما پیشنهاد میکنم تحت هیچ شرایطی با این جماعت برخورد نداشته و سعی در متقاعد کردنشان نداشته باشید چرا که تنها خودتان را پایین خواهید آورد.

بیشتر بخوانید:
جن – باورهای اشتباه در رابطه با جن

تاثیر خرافات بر زندگی؟

خرافات را میتوان به عنوان یک بمب هسته ای قلمداد کرد! این بمب هسته ای میتواند یک جامعه را به کل به فنا بدهد! خرافات تاثیرات منفی بسیار زیادی بر روی اشخاص میتواند داشته باشد و از آنجا که افراد خود اعضای تشکیل دهنده یک جامعه هستند پس خرافات میتواند یک جامعه را به انزوا و نابودی بکشد.

عوامل مخربی که خرافات میتواند با خود به همراه داشته باشد:

خرافات آنچنان مخرب و نابود کننده است که ازجمله برخی خطرات و عوامل مخربی که خرافات میتواند با خود به همراه داشته باشد این موارد هستند:

 • ازبین رفتن قدرت تفکر.
 • ازبین رفتن احترام.
 • ازبین رفتن عفت کلامی.
 • ابین رفتن اصول اساسی زندگی اجتماعی.
 • ازبین رفتن منطق.
 • ازبین رفتن مال و دارایی.
 • ازبین رفتن صمیمیت و دوستی.
 • ازبین رفتن انسانیت.
 • ازبین رفتن ترحم.
 • و …

این موارد تنها چند مورد ساده از دهها خطراتی هستند که خرافات میتواند موجب آنها شود!

بیشتر بخوانید:
آیا دعا نویسی حقیقت دارد؟

در ادامه میخواهم برایتان مثالی در این رابطه بیاورم تا ببینید خرافات تا چه حد میتواند مخرب باشد. در این مثال من (علی بیک میرزایی) میخواهم ماجرای فحاشی های شاگردان تحت امر یک شخص به ظاهر متافیزیک دان به خود بنده را برایتان رو کنم و در ادامه اسکرین شات هایی را برایتان در همین مقاله از فعالیت های همین افراد در گرو تلگرامی خود تحت عنوان (پرواز روح) نشان دهم تا ببینید خرافات تا چه حد بیداد کرده و میتواند مخرب باشد!

ماجرا از جایی شروع شد که من (علی بیک میرزایی) به طور کاملا اتفاقی با گروه تلگرامی ای آشنا شدم که در رابطه با پرواز روح بوده و متعلق به یک شخص به ظاهر متافیزیک دان بود. وقتی من در آنجا از علمی بودن متافیزیک صحبت کردم و برخی از نظریاتم را مختصر توضیح دادم, این توضیحات علمی من به مزاج برخی از خرافاتی های عضو شده در این گروه خوش نیامد! در حقیقت وقتی من در گروه اعلام کردم عمل پرواز روح تنها یک عملیات ذهنی است و برگرفته از تجربیات ما از محیط پیرامون و قدرت ذهنمان میباشد, این موضوع به مزاج برخی افراد خرافاتی و یا شاید بهتر باشد بگویم کاسبان خرافات خوش نیامده و شروع به توپیدن و اعلام اینکه در پرواز روح این کالبد اختری است که به پرواز درمیاید کردند! از آنجا که بنده بر این موضوع علم دارم که با خرافاتی جماعت نباید بحث کرد و حتی نباید سعی کرد آنان را متقاعد کرد, گروه را ترک کردم.

بیشتر بخوانید:
کالبد اختری چیست؟ بررسی صحت و سقم کالبد اختری

پس از ترک کردن گروه, شخصی از گرروه به پی وی بنده آمد و در رابطه با کالبد اختری و… گفت. از آنجا که من در برابر متقاعد کردن این شخص به شدت خرافاتی واقعا عاجز بودم تصمیم گرفتم به آنها ثابت کنم کالبد اختری وجود ندارد و در پرواز روح نه روح به پروتز درمیاید و نه کالبد اختری! (آخه کالبد اختری اصلا وجود نداره که بخواد هم پرواز کنه!). از این رو آزمایشی را به استادشان ترتیب دادم…

آزمایش از این قرار بود که: در صورتی که استاد آنها راست میگوید و کالبد اختری وجود دارد و عملیات پرواز روح واقعی است, پس با این حساب استادشان میبایست وقتی من پیغامی روی کاغذ قرار دهم و آن را در کنار خودم بگذارم و آدرس خودم را هم به این استاد گرامی بدهم, این استاد گرامی میبایست بتواند آن پیغام را بخواند! وقتی این استاد گران قدر از انجام این کار شدیدا عاجر و ناتوان ماند و نتوانست این پیغام را بخواند (پیغام: سلام خوبی؟!!!), با ارسال پیامی از طریق یک واسط به من سعی در فرافکنی داشت! و از آنجا که من میدانستم کلیه آموزش های این استاد برپایه خرافاتی از قبیل کالبد اختری و چنین مزخرفاتی است در یک ویس در کانال خود از مردم خواستم آگاه باشند و گول چنین افراد به ظاهر متافیزیک دان هایی را که کاسب خرافات مردم هستند نخورند!

در ادامه ویس بنده به مزاج این استاد شیاد خوش نیامده و به دستور ایشان برخی افراد به ظاهر شاگردش به پی وی بنده آمده و ادب و شخصیت و خانواده گرامیشان را نشان بنده دادند!

حال در ادامه از شما دعوت میکنم به اسکرین شات هایی که از گروه این استاد گرامی گرفته شده است در زیر توجه کنید و ببینید خرافات چگونه میتواند یک شخص را به فنا دهد ولو اینکه آن شخص تحصیلکرده و یا جوان باشد!

در این تصویر آموزش رفع تشنگی روح را میبینیم که توسط ادمین گرامی گروه پرواز روح استاد "ط" عزیز درحال ارائه شدن است و جالب اینکه اعضای گروه درحال به به چه چه زدن هستند!
در این تصویر آموزش رفع تشنگی روح را میبینیم که توسط ادمین گرامی گروه پرواز روح استاد “ط” عزیز درحال ارائه شدن است و جالب اینکه اعضای گروه درحال به به چه چه زدن هستند! همانطور که میبینید بنده خدا روح گرامی تشنه است و باید سیراب شود! احتمالا روح بنده خیلی وقت است که از شدت تشنگی بار و بندیل را بسته و دار غیرفانی را وداع گفته است! چون تابحال چنین کاری را انجام نداده ام!
خرافات
در این تصویر دیگر ادمین گرامی گروه پرواز روح استاد “ط” عزیز به سیم آخر زده است و از روی سواد بسیار بالایی که دارد کلا بار مثبت و منفی متافیزیکی را با بارهای مثبت و منفی الکتریسیته ساکن اشتباه گرفته و در عملیاتی انتحاری اقدام به یاد دادن روش از بین بردن بارهای منفی متافیزیکی از بدن نموده است! و بلاخره این که در پست بعدی اش نیز عملیات انتحاری خود را تکمیل کرده و به صورت علمی توضیح داده است چگونه فضاپیما را به پرواز دربیاوریم! راستش را بخواهید وقتی این اسکرین شات آخری را برایم فرستادند دیگر نتوانستم جلوی خنده خود را بگیرم و نصف شب ساعت ۳ از صدای خنده هایم همه از خواب بیدار شدند!

فکر کنم همین دو تصویر برای به نمایش درآوردن جلوه ای از خرافات مضحک مردم کافی باشد! جالب اینجاست اعضای این گروه در قبال این مزخرفات به به چه چه زده و به محتویات ارائه شده توسط بنده در سایتم “مزخرفات” گفته اند و در ادامه مرا شخصی سطحی نگر خطاب کرده اند!!! اینجاست که این مقاله را با نقل قول زیر به پایان میرسانم:

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند
آن کس که نداند و نخواهد که بداند
حیف است چنین جانوری زنده بماند

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۱۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − پانزده =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: