عرفان حلقه چیست؟ بررسی ابعاد مختلف عرفان کیهانی

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله با توجه به درخواست مکرر عده زیادی از مراجعینم میخواهم در رابطه با موضوع عرفان حلقه و اینکه عرفان حلقه چیست توضیحات کاملی را برایتان ارائه کنم. از شما دعوت میکنم این مقاله را مطالعه کرده و در صورت لزوم نظر خود را در این باره در زیر این مقاله کامنت بگذارید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
رسومات چندش آور رمالان, دعا نویسان و جادوگران – لطفا بالا نیاورید!

عرفان حلقه چیست؟

عرفان حلقه در حقیقت فرقه ای است که مبتنی بر چهارچوب های اصلی اسلام برپا شده ولی اصولی که در آن حاکم است کاملا نامتعارف میباشد. عرفان حلقه را عرفان کیهانی نیز میگویند. از سالهای گذشته این عرفان در بین افراد زیادی در ایران مشاهده میشده است. شخصی به نام محمد علی طاهری در دهه ۸۰ شمسی مبانی جدیدی را بوجود آورد وی بدین ترتیب توانست افراد بسیار زیادی را به این فرقه بکشاند. اگر بخواهیم به ریشه اصلی عرفان حلقه بپردازیم باید به شما بگویم از اواسط دهه ۷۰ شمسی محافلی در تهران تحت عنوان عرفان کیهانی شکل میگرفت که در این محافل به اعمالی همچون جن گیری و همچنین آموزش جن گیری و… میپرداختند. در این محافل (عرفان کیهانی) به شرکت کنندگان و پیروان این فرقه القاء شده بود که منشا اصلی تمامی بیماری های آنان نفوذ ارواح و شیاطین و اجنه به بدن آنان است! (عجب! 😐 )

بیشتر بخوانید:
موکل چیست؟ آیا موکل حقیقت دارد؟ بررسی انواع موکل ها

این فرقه برای آنکه افراد را هرچه بیشتر تحت تاثیر خود قرار دهد از قرآن سو استفاده ابزاری کرده و با آوردن آیاتی از قرآن که متناسب با سران فرقه عرفان حلقه یا همان عرفان کیهانی بود به کارها و اعمال زشت و زننده خود جنبه شرعی میبخشیدند. بنیانگذار اصلی این فرقه کذایی محمد علی طاهری میباشد. جالب است بدانید که محمدعلی طاهری هیچ معلومات خاصی در رابطه با اسلام ندارد! نکته جالب تر این است که او به جهت گسترش این فرقه از دو نفر خانم که مطالعه قرآنی افغانی داشتند کمک میگرفت! به عبارتی او بنیانگذار فرقه به ظاهر اسلامی ای بود که هیچ معلوماتی در رابطه با اصول اسلامی فرقه اش نداشت! (داره جالب میشه! 🙂 )

بیشتر بخوانید:
آیا شفادهی و دعا درمانی گروهی حقیقت دارد؟

به عبارتی هدف اصلی این فرقه این بود که مثلا با خارج کردن اجنه و شیاطین از درون بدن افراد به ظاهر بیماری آنها را درمان کنند! آنها اسم عمل درمان از طریق خارج کردن اجنه را “تشعشع دفاعی” نامیده بودند که بعدها با هدف باکلاس تر کردن این عمل از اساس مزخرفات نام سایمنتولوژی را به آن دادند! در ادامه میخواهم به شما عزیزان در رابطه با آسیب هایی که این عرفان حلقه به مردم بیگناه وارد کرده است توضیحاتی را برایتان بیاورم!

بیشتر بخوانید:
خاطرات ماورایی کاربران

نمونه هایی از آسیب هایی که عرفان حلقه به افراد وارد میکند:

دوستان و همراهان عزیز از آنجا که اساس واقعی کار عرفان حلقه تلقین و تصویرسازی ذهنی میباشد (بی آنکه افراد خودشان بدانند و شاید حتی سران آن نیز این موضوع را نمیدانند!) افراد زیادی به دلیل تلقین های بیش از حد دچار مشکلات روحی و روانی شدیدی شدند. یکی از غم انگیزترین مواردی که در این باره میتوانم برایتان مثال بیاورم زنی است که با من تماس گرفته و به من گفت برادرش بر اثر شوک های روانی وارده ناشی از شرکت در این فرقه کزایی خودسوزی کرده و کشته شده است. چیزی که او به من گفت این بود که برادرش به دلیل تلقین های بیش از حد مدام احساس میکرده اجنه و شیاطین را هر روز میبیند و بلاخره تسلیم شده و برای خلاص شدن از این وضعیت خود را به آتش کشیده است!

بیشتر بخوانید:
نفوذ به خواب دیگران از طریق متافیزیک

محمد علی طاهری را بهتر بشناسید:

محمد علی طاهری موسس فرقه عرفان حلقه یا همان عرفان کیهانی میباشد. او تا اواخر دهه ۸۰ شمسی توانست آزادانه سخنانی در رابطه با مبانی جدید و عرفان نوین بیان کرده حتی آن را در کتاب های علمی به افراد جهت آموزش ارائه کند!به مرور با آسیب های روحی و روانی بسیار زیادی که این فرقه به افراد وارد کرد محمد علی طاهری در سال ۹۰ به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد. نکته جالب توجه این است که چند شبکه ماهواره ای از او تحت عنوان دانشمند و زندانی سیاسی یاد کرده اند!!! محمد علی طاهری حتی چندین بار حکم اعدام نیز دریافت کرد و دلیل آن چنان که گفته میشود مشخص شدن این موضوع بود که او اقداماتی را ضد امنیت کشور انجام داده و همچنین تشکیلات غیرقانونی ای را نیز بنا نهاده بود. او با ارتباط برقرار کردن با چند کشور توانست برای خود مدرک دکتری ای را ترتیب دهد که به هیچ وجه از طرف وزارت بهداشت به تایید نرسیده است.

بیشتر بخوانید:
متافیزیک چگونه بر زندگی ما اثرگذار است؟ تاثیر متافیزیک بر زندگی

یکی از توهمات فانتزی ای که موسس فرقه عرفان حلقه به شدت به آن دچار بود این بود که ادعا داشت از طرف جبرئیل مطالبی به او الهام شده است و رسالت او این است که این مطالب را به دیگران منتقل کند! (جل الخالق!) توهمات او چنان شدید بود که گفته بود برای رستگاری و رسیدن به کمال نیازی به پرهیزکاری و دوری از گناه نبوده و تنها کافی است افراد وارد فرقه شان شده و خود را تسلیم حلقه هایی که او تشکیل داده است کنند! :/

بیشتر بخوانید:
سن شروع تمرینات ماورایی | متافیزیک را از چه سنی شروع کنیم؟

همانطور که میدانید ما ایرانی ها علاقه شدیدی به ساختن بت و خدا از یک انسان داریم! متاسفانه افراد زیادی در دام این فرقه شیطانی افتاند و چنان که هم اکنون نیز مشاهده میکنیم افرادی را که همچنان به این فرقه اعتقاد دارند و فکر میکنند طاهریان یک پیامبر است! حال سوال من این است که اگر او واقعا پیامبر است چرا نتوانست ریخت ماموران به منزلش و دستگیری اش را پیشبینی کند؟! چرا نتوانست خود را غیب کند و از دست ماموران فرار کند؟! اگر او شخصیتی خداگونه داشت پس چرا با چنان خفت و ذلتی دستگیر شد؟!!! اگر میتوانست کاری کند چرا برای خود نکرد؟! متاسفانه بزرگترین دلیلی که ما ایرانی ها از طرف اشخاص مختلف آسیب های جدی ای میبینیم این است که از اشخاص علی برای خود خدا میسازیم! نکته جالبی که وجود دارد این است که ابتدا عنوان شده بود که این فرقه با هدف مالی تشکیل نشده است ولی بعدها مشخص شد که در این فرقه حفاظ های به ظاهر عرفانی تخیلی را به مبالغ هنگفت تا ۲۵ میلیون تومان به فروش میرساندند و هم اکنون نیز اعضای پنهان این فرقه درحال فروش این مزخرفات به افراد ساده لوح هستند! بهتر است نام عرفان حلقه را بگذاریم عرفان حُقه!

بیشتر بخوانید:
بررسی تخصصی غده پینه آل (چشم سوم) – اثبات کاملا علمی

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۹ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 5 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: