خوش آمدید کاربر مهمان - ورود به سایت!

همزاد چیست؟ آیا همزاد حقیقت دارد؟ انواع همزادها

همزاد چیست؟ آیا همزاد حقیقت دارد؟ انواع همزادها

مقالات
۱۱ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم در رابطه با همزاد و اینکه همزاد چیست برایتان مطالبی را ارائه کنم تا تمامی ابهامات در رابطه با این موضوع جنجالی از بین بروند! از شما دعوت میکنم این مقاله را تا انتها خوانده و در نهایت در صورتی که نظری داشتید خوشحال میشوم نظر خود را در بخش کامنت های همین مطلب برایم بنویسید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

همزاد چیست؟

تا به حال بارها و بارها برای همه مان اتفاق افتاده است که مثلا اتفاقی که می افتد میگویند کار همزاد توست! یا بلاخره به هر نحوی هر چیزی را به عامل سومی به نام همزاد ربط میدهند! ولی اصلا این همزاد چیست؟ از قدیم الایام عده کثیری بر این باور بوده اند که همزمان با تولد هر انسانی, یک نسخه مشابه او از جنس جن و یا پری نیز خلق میشود! این جن و پری خلش شده نه تنها ظاهرش شبیه شخص است که شخص تحت تاثیر رفتارهای آن جن و پری (همزاد خود) قرار میگیرد! به طوری که مثلا اگر همزاد ناراحت و یا خوشحال باشد, شخص نیز تحت تاثیر همزاد خود خلق و خویش عوض شده و ناراحت و یا خوشحال میشود! این وجه اشتراک بین شخص و همزادش به صورت دو طرفه میباشد به عبارتی در صورتی که شخص ناراحت و یا خوشحال باشد همزادش نیز تحت تاثیر اون خلق و خویش تغییر میابد! به نقل قول زیر از ویکی پدیا در رابطه با همزاد توجه کنید:

در باورهای قدیمی عوام در ایران چندین موجود افسانه‌ای و تخیلی رواج داشته‌است از جمله موجوداتی به نام همزاد. بنابراین باورها، هر شخص دارای همزادی است که در جایی به نام دنیای از ما بهتران به‌طور هم‌زمان با او زندگی می‌کند و رشدی همگام با آن شخص دارد.

منبع: (ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
جن – باورهای اشتباه در رابطه با جن

انواع همزاد:

در ادامه این مقاله میخواهیم انواع همزادها را با توجه به باورهای باستانی برایتان ارائه کنیم که دانستنشان خالی از لطف نیست! 😕

انواع همزاد از نظر نوع:
 • همزاد آتشی
 • همزاد بادی
 • همزاد خاکی
 • همزاد آبی

بیشتر بخوانید:
آیا سرنوشت انسان از پیش تعیین شده است؟

انواع همزاد از نظر خلق و خو:
 • همزاد خوب:

  این نوع همزاد خوبی ها و نیکی را به شخص برابر خود سرازیر میکند!!!

 • همزاد بد:

  این نوع همزاد بدی ها و شر و پلیدی ها را به سمت شخص برابر خود روانه میکند!!!

 • همزاد برابر:

  این نوع همزاد رفتار و خلق و خویی برابر با شخص دارد و هیچ تاثیری بر زندگی او ندارد.

بیشتر بخوانید:
رویای آگاهانه چیست؟ بررسی علمی رویای شفاف (آگاهانه)

همزاد ها کجا زندگی میکنند؟

بنا به باورهای باستان همزادها در جایی به نام سرزمین از ما بهتران و موازی با شخص برابرشان زندگی میکنند و رشتی برابر با شخص همسان خودشان دارند! (منبع: ویکی پدیا) و همچنین بر این باور هستند که با مرگ شخص همزاد او نیز میمیرد و در جهان پس از مرگ در کنار شخص برابر خود زندگی میکند! و همچنین باورهایی نیز مبنی بر این وجود دارد که پس از مرگ شخص همزاد او تغییر شکل میدهد!!! برخی مرتاض های هندی هم میگویند پس از مرگ شخص, همزادش در آسمان برای خود به گشت و گذار میپردازد!!!!!!

بیشتر بخوانید:
رابطه مستقیم قدرت ذهن و متافیزیک – مقاله ای کاملا متفاوت

همزاد چه کارهایی میتواند انجام دهد؟

به باور باستانیان همزاد کارهای زیادی میتواند انجام دهد که در زیر به برخی از این کارها اشاره میکنیم. کارهایی که همزاد میتواند انجام بدهد:

 • همزاد میتواند بسته به دستوری که شما میدهید بین دو نفر محبت یا تفرقه بیندازد!
 • همزاد میتواند تصویر و یا نقشه جایی را کشیده و برایتان از تلگرام بفرستد! ببخشید برایتان از طریق ماورا ارسال کند!
 • همزاد میتواند آینده را دیده و از آیده برایتان خبر بیاورد!
 • همزاد میتواند شخص و یا شیء گمشده را پیدا کند!
 • همزاد میتواند گنج ها و دفینه های ارزشمند را برای شما پیدا کند و محلشان را نشانتان بدهد!
 • همزاد توانایی سفر در زمان را دارد و میتواند از گذشته برایتان هرگونه اطلاعاتی که بخواهید را بیاورد!

بیشتر بخوانید:
زن امروزی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ خصوصیات زنان موفق

آیا همزاد واقعیت دارد؟

به نظر شما آیا همزاد حقیقت دارد؟ نظر شما در این باره چیست؟ در صورتی که واقعا و از ته دل باور دارید که همزاد حقیقت دارد باید بگویم سخت در اشتباه هستید! حقیقت این است که چیزی به نام همزاد وجود ندارد! همزاد ساخته و پرداخته ذهن معیوب و بیمار باستانیانی است که متاسفانه منبع مشخصی در رابطه با مرکز تولید این ذهنیت اشتباه همچنان موجود نبوده و به طور دقیق نمیتوان منبع تولید این شایعه را مشخص کرد. ولی در حالت کلی باور بر این است که همزاد ساخته و پرداخته ذهن بیمار هندوها بوده است. به عبارتی احتمالا این هندوها بوده اند که ابداع کننده عبارت مضحکی به نام همزاد بوده اند! دوستان حقیقت این است که چیزی به نام همزاد وجود ندارد! حال چه خوشتان بیاید و چه بدتان بیاید حقیقت همواره حقیقت است! چه حرض بخورید و چه خرسند شوید! میدانم حال کسانی خواهند آمد و در زیر این مطلب شروع به بذله گویی خواهند کرد که قطعا مشخص است آنان ذی نفعان خرافات و همزاد هستند! به عبارتی جیب هایشان با سادگی و زودباوری شما عزیزان پر میشود!

بیشتر بخوانید:
رشته دانشگاهی متافیزیک | اطلاعات کامل درباره رشته تحصیلی متافیزیک

همزاد از نظر علم روانشناسی (همزاد پنداری):

در ادامه میخواهم به شما در رابطه با همزاد از دیدگاه علم روانشناسی مطلبی را بیاورم که خواندن آن خالی از لطف نیست! این بخش از نوشته ها نقل قولی از سایت ویکی پدیا به نقل از “اتو رانک” روانکاو مطرح اتریشی در “کتاب همزاد” میباشد:

همزاد در شرایط خاصی به وجود آمده و خود را نشان می‌دهد و این زمان مربوط است به مواقعی که فردی دچار مشکل روحی و افسردگی شدیدی شده باشد. افرادی که احساس تنهایی شدیدی دارند و بر اثر آن نیاز به همدم و هم صحبتی داشته و سنگ صبوری می‌خواهند، همزاد این نیاز را برطرف می‌سازد. به‌طور معمول افرادی که در آستانه جنون قرار دارند اغلب همزاد را می‌بینند و با او صحبت هم می‌کنند. فردی که دچار تنهایی و افسردگی و یاس می‌باشد در ابتدا در گوش خود صداهایی مانند نجوا یا ویز ویز را می‌شنود که این مربوط به فعالیت غیرارادی اعصاب و رگ‌های مغز و افزایش الکتریسیته در آن است. این مرحله روز به روز افزایش یافته و حال بیمار رو به وخامت می‌گذارد و هجوم افکار و نجواها بقدری در ذهن فرد زیاد می‌شود که بر شدت بیماری افزوده شده و رفتارهای ناهنجاری از او سر می‌زند. در این زمان اطرافیان از اطراف فرد پراکنده گشته و فرد ناچار به خلوت خود پناه برده و سکوت کرده و اغلب به نقطه‌ای خیره می‌شود. در این حالت فرد واقعاً مجنون شده و به عنوان فردی دیوانه شناخته می‌شود. در این مرحله بیمار چنان با خود گفتگو می‌کند که انگار واقعاً فردی مقابل او قرار دارد. بیمار مدام خاطرات گذشته و تجربه‌های تلخ را در ذهن خود بازسازی نموده و آن‌ها را در ذهنش تکرار می‌کند. در اغلب موارد، فرد پس از طی دوران افسردگی و ورود به مرحله جنون همزاد خود را می‌بیند، اما این نفس خود فرد است که فقط توسط خود بیمار دیده و موجب اعمال جنون‌آمیز می‌شود. توجه کنید که برخی انسان‌های ناآگاه که به دنبال رشد معنوی و سیر و سلوک هستند سعی می‌کنند با پناه بردن به مواد اعتیادآور و فرورفتن به حالت خلسه این بعد خود یعنی همزاد را شناسایی نمایند. این افراد چون راهنمای درستی نداشته‌اند به ورطه اعتیاد افتاده و خود را به نابودی می‌کشانند زیرا روح بیمار، جسم را نیز قطعاً به بیماری دچار می‌سازد. این روش‌ها روش‌هایی بیهوده برای کشف دنیای غیر مادی بوده و اغلب تصاویر و حالت‌هایی که در فرد و در حالت خماری ایجاد می‌شود تصنعی بوده و کاملاً بی‌ارزش است.

منبع: (ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
آموزش رسیدن به آرامش ذهنی – چگونه ذهنی آرام داشته باشیم؟

همانطور که در نقل قول بالا خواندید, همزادپنداری نوعی بیماری است! به عبارتی وقتی شخصی همزاد خود را ببیند تنها ۲ حالت دارد:

 1. آن شخص معتاد بوده و بیش از حد مصرف کرده است! قابل توجه بعضیا 😛
 2. آن شخص بیمار روانی ای میباشد که هرچه سریعتر باید در پی درمان باشد! اینم قابل توجه بعضیا 😉

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

راستی پیشنهاد میکنیم برای اطلاع لحظه ای از جدیدترین مقالات, پیشنهادات و به روز رسانی های سایت در کانال تلگرام علی لند (فقط اطلاع رسانی) عضو شوید!

خبر خوب:
علی لند اخیرا بخشی تحت عنوان خاطرات ماورایی کاربران راه اندازی کرده است که در آن کاربران میتوانند خاطرات سایرین را خوانده و بدون عضویت خاطرات خود را نیز ارسال کنند! هر ماه به 5 نفر از کسانی که خاطرات ماورایی خود را ارسال میکنند به قید قرعه “پکیج ابر بمب متافیزیک” را به عنوان هدیه ارسال خواهد شد!

مطالب مرتبط

۱۱ دیدگاه. ترک جدید

 • سلام با احترام
  اولا نظرات کاملا اشتباه دارید مغلطه میکنید
  دوما نیایید الکی نظر پردازی در این زمینه کنید باید جواب شما در زمینه علوم غریبه نمیدانم باشد. نه که تخیل و … ربط دهید

  بحث ذهن رو دخل در موجود ندهید
  دو مکتب با دو نیروی متفاوت
  البته در چندین موضوع اشتراکاتی دارند
  نفی نکن
  در ضمن انتقاد را بمنظره دشمنی ندانید

  پاسخ
  • سلام.
   اولا جناب مغلطه شما اگه به حرفاتون اعتقاد داشتین ایمیلتون رو نمینوشتین aliland@gmail.com 😉
   درثانی اینجا مکتب عاقلانه و در اینکه شما شخصی با حد اقل ضریب هوشی هستین شکی نیست پس جایی هم اینجا ندارین چون درکتون متاسفانه کافی نیست! این جواب ربطی به انتقادتون نداره چون اساسا همه کسایی که همزاد رو باور دارن افرادی کم سواد یا به عبارتی کند ذهن هستن بلا استثنا.
   ثالثا اصلا متوجه نشدیم از طرف کی هستی! مرد مومن آی پی شما ذخیره شده! زیر تک تک پستامون با اسمای مختلف کامنت گذاشتی و هرچی از دهنت در اومده گفتی! فکر کردی اسمتو عوض میکنی متوجه نمیشیم؟ اسمت عوض میشه آی پی‌ت که همونه!😃😂
   نمیدونم کی یه عده احمقو استخدام کرده بیان زیر پستامون شعر بنویسن! کاملا مشخصه با سایتمون بدجور کسب و کارتون به هم ریخته!🙂
   انتقاد به معنی دشمنی نیست!😉
   سپاس!🙂🙏

   پاسخ
   • اولا ایمیل مشابه به منزله همزاد شماست
    دوما اولین کامنت دارم ارسال میکنم
    سوما تهمت نزن
    چهارما یک شوخی بود
    😂😂😂
    داش استخدام مستخدام چیه اشتباه گرفتی

    پاسخ
 • کلا تابلو هست یه نفره 😂😂 وای مردم از خنده بحثتون عالیه

  پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: همزاد چیست؟ آیا همزاد حقیقت دارد؟ انواع همزادها […]

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز وقت بخیر، جسارتا ویکی پدیا منبع موثقی نیست، هرکسی که عقل و علمش بیشتره سر بزیر تر و افتاده تره، مطالبی هم که راجب همزاد نوشتید کلا اشتباهه و اگر واقعا قصد شما روشنگری و پاک کردن خرافه از ذهن مردمه، لطفا هر چی هرجا خواندید بدون موثق بودن منبع بیان نکنید، همزاد با قرین جنی متفاوته و این فرمایشات شما بیشتر مربوط به قرین جنی هست که از فرزندان شیطانه و در قرآن هم راجبهش صحبت شده، شما بدون اینکه بدونید دارید یک خرافه رو گسترش میدید و باعث میشید افراد بیشتری تسخیر اجنه و عفاریت بشن، کسانی که خودشون در تسخیر جن های کافر هستند و به اصتلاح موکل دارند و به اسم دعانویس و جادوگر میشناسیمشون از همین ترفند برای فریب مردم دارند استفاده میکنند و در ازای آلوده کردن افراد و ورود شیطان به زندگی شون قدرت و لول میگیرن. امیدوارم بنده هم مثل بقیه فحش نخورم

   پاسخ
   • دوست عزیز تا وقتی کسی بی احترامی نکنه بی احترامی نمیبینه! در ثانی متاسفانه خرافات چنان وجودتونو گرفته که تقریبا میتونم بگم معلوماتتون در رابطه با حقایق متافیزیک چیزی حدود منفی صفره! دیگه چرا جوش میارین؟ نکنه از کاسبان خرافاتین؟! 🙂 موکل؟! همزاد؟!!! قصدم توهین نیست ولی واقعا به شما و امثال شما متاسفم! اونایی که با من بحث میکنن متاسفانه اونقد علمشون پایینه که درک نمیکنن من چی میگم! تو قرن ۲۱ و موکل؟! تو قرن ۲۱ و همزاد؟؟؟!!! خدا شفاتون بده

    پاسخ
 • هر کسی حتی اگه کافرم باشه باید به اعتقاداتش احترام بذاری نه اینکه بی سواد و بی عقل صداش کنی اگه واقعا ادعای سواد و ضریب هوشی داری توهین نکن در ضمن طرف هیچکسی
  نیستم

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: !محتوا محافظت شده است