کتاب رستاخیز مردگان چیست؟ محتوای کتاب نکرونومیکون

مقالات
۱۵ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان گرامی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله می خواهم به شما همراهان همیشگی علی لند در رابطه با کتاب نکرونومیکون یا همان کتاب رستاخیز مردگان مطالب مفیدی را ارائه کنم که امیدوارم مورد پسندتان واقع شوند. همچنین امیدوارم با خواندن این مقاله ابهامات موجود در رابطه با این کتاب برایتان برطرف شوند. همچنین مطابق معمول از شما می‌خواهم در پایان این مقاله نظر خود را در رابطه با این کتاب در بخش کامنت ها برای ما مطرح کنید. با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
دموی کتاب متافیزیک و علوم ماوراء طبیعه ۶۰

نکرونومیکون یا کتاب رستاخیز مردگان چیست؟

آنطور که گفته می شود کتاب رستاخیز مردگان به عنوان خطرناک ترین کتاب در جهان شناخته میشود. آنطور که به نظر می رسد خوانندگان این کتاب علاوه بر پی بردن به اسرار خلقت جهان و همچنین مشاهده عجایب نهان دنیا، قادر خواهند بود ارواح یا موجودات ماورالطبیعه را احضار کرده و با آنها ارتباط بگیرند که این ارتباط در نهایت منجر به دیوانگی و یا مرگ خواننده این کتاب میشود! احتمالاً با خواندن این پاراگراف از خواندن کتاب رستاخیز مردگان یا نکرونومیکون – Necronomicon پشیمان شده اید و ترس وجودتان را گرفته است! بگذارید خیالتان را راحت کنم, جایی برای ترس و وحشت وجود ندارد چراکه هر آنچه در بالا خواندید تماماً شایعاتی هستند که پیرامون کتاب رستاخیز مردگان گفته شده است! همین و بس! با خواندن این کتاب نه ارواح و اشباح و نه جن و شیاطین و یا موجودات اهریمنی هیچ کدام سراغتان نخواهند آمد! اینها فقط شایعاتی است که منابع خبری و رسانه های مختلف در جهت جذب مخاطب هر چه بیشتر در رابطه با این کتاب ساخته‌اند تا بدین ترتیب تیراژ خود را بالا ببرند!

بیشتر بخوانید:
آیا تداخل جهان ماورا و جهان فیزیک امکان پذیر است؟

حال که به واقعیت موضوع پی برده اید و احتمالا ترستان نیز از بین رفته است با دو گروه از افراد مواجه هستیم! گروه اول افرادی هستند که ته دلشان فحش داده و سایت را ترک می‌کنند و گروه دوم افرادی هستند که ادامه مقاله را مطالعه کرده و به واقعیت های کتاب رستاخیز مردگان پی خواهند برد! در صورتی که جز دسته اول هستید خوش گلدیز! اما در صورتی که جز دسته دوم هستید از شما دعوت می‌کنم ادامه مقاله را مطالعه کنید…

معرفی کتاب رستاخیز مردگان / نکرونومیکون

قبل از هر چیز باید بگویم کتاب نکرونومیکون نوشته عبدل الحزرد (تمام سایت ها به اشتباه مینویسند: عبدالحضرت!) می باشد. این شخص اهل منطقه شام بوده و در زمان خود به شاعر دیوانه مشهور بود. در رابطه با تاریخ دقیق نوشته شدن کتاب رستاخیز مردگان اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد از این رو ما به تاریخ نوشته شدن این کتاب استناد کامل نمیکنیم ولی آنطور که گفته می شود این کتاب در سال ۶۹۹ نوشته شده است. تنها چیزی که تقریباً با قطعیت می‌توان در رابطه با این کتاب گفت این است که کتاب رستاخیز مردگان در سال ۹۵۰ توسط تئودوروس فیلتاس به زبان یونانی ترجمه شده و این شخص نام کتاب را به نکرونومیکون تغییر داده است.

بیشتر بخوانید:
آتئیسم یا خداناباوری چیست؟ آیا حق با آتئیست ها است؟

کتاب رستاخیز مردگان در عصر حاضر

سال ها پس از نگارش و انتشار کتاب نکرونومیکون یا همان دست و خیز مردگان و ترجمه آن به زبان یونانی اتفاقات ناگوار بسیاری در اروپا رخداد و بدین ترتیب بود که افراد بسیاری سعی کردند تا این کتاب را به دست بیاورند چراکه آن را کتابی مرموز می دانستند و در رابطه با آن به شدت کنجکاو شده بودند. در طول این سال‌ها کتاب رستاخیز مردگان دست نخورده باقی ماند و افراد بسیاری سعی کردند آنرا به زبان های مختلف یا بهتر است بگویم به زبان خودشان ترجمه کنند. دکتر جان دی دستیار و مشاور ملکه الیزابت از جمله این افراد بود. وی آنچنان این کتاب را مورد مطالعه قرار داد که به محتوای آن تقریباً به صورت کامل تسلط پیدا کرد به طوری که در سال ۱۵۸۷ او ادعا کرد که توانسته است با موجودات ماورالطبیعه ارتباط برقرار کرده و حتی با آنها صحبت کند! این موضوع باعث شد که جامعه دید بدی نسبت به او پیدا کند.

بیشتر بخوانید:
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

پس از گذشت سالها شخصی به نام آلیستر کراولی که یک هنرمند و شاعر و محقق بود اقدام به مطالعه کتاب نکرونومیکون کرد. البته لازم به ذکر است که این کتاب در کتابخانه بالدوین وجود داشت. در نهایت آلیستر توانست این کتاب را به پایان برساند. وی پس از مطالعه این کتاب آیینی به نام تلما را به وجود آورد و از آن پس بود که فعالیت های زیادی توسط وی در حوزه جادو و ماوراطبیعی انجام شد به طوری که بسیاری از افراد آیین شیطان پرستی نوین را به وی نسبت می دهند.

محتوای کتاب رستاخیز مردگان

ممکن است بسیاری از شما کتاب این بخش از مقاله پیش آمده اید با خود بگویید که تمام این موارد درست، ولی محتوای کتاب رستاخیز مردگان چیست؟ در این کتاب چه چیزی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم تا به حال هیچ کسی ندانسته است که محتوای کامل این کتاب چیست, و در حقیقت در این کتاب تنها به افسانه ها و محتوای تخیلی ای اشاره شده است که بر گرفته است تخیلات نویسنده آن می باشند. محتوایی برگرفته است افسانه های دیرینه و آیین های مختلف. چیزی که در رابطه با این کتاب وجود دارد این است که این کتاب موجب می شود که تمامی یا بخش اعظمی از باورها و ذهنیت افراد در رابطه با زندگی و جهان تغییر و یا حتی به کل تخریب شوند! چرا که بنا بر شنیده ها، این کتاب حقایقی را در رابطه با جهان مطرح می‌کند که اکثر افراد را به دیوانگی و یا حتی خودکشی می کشاند! به عبارتی آنطور که گفته می شود در این کتاب حقایقی فاش می شوند که تا کنون هیچکس آمادگی شنیدن این حقایق را نداشته است!

بیشتر بخوانید:
موکل چیست؟ آیا موکل حقیقت دارد؟ بررسی انواع موکل ها

چه بر سر کتاب رستاخیز مردگان آمد؟

آنطور که گفته می شود یک راهب به نام وارمیوس ادعا کرده بود که نسخه اصلی کتاب رستاخیز مردگان را آتش زده است و این درحالی است که اسناد و مدارکی وجود دارند که نشان می دهند این راهب دروغ گفته است! چرا که افراد بسیاری نسخه ای از ترجمه کتاب نکرونومیکون را که سالها بعد در پراگ کشف شده بود را به او نسبت داده اند و بدین ترتیب می‌گویند که وارمیوس دروغ گفته است که این کتاب را سوزانده است. البته نکات حاشیه ای بسیاری در رابطه با کتاب رستاخیز مردگان وجود دارد از جمله اینکه حتی شخصی به نام اچ پی لاوکرافت ادعا کرده بود که این کتاب ساخته و پرداخته تخیلات خود اوست! بدین ترتیب در رابطه با این کتاب تا همین حد در این مقاله کفایت می کنیم و شاید در آینده آپدیت های جدیدی را به این مقاله اضافه کنیم.

بیشتر بخوانید:
۷ حقیقت قابل تامل در رابطه با منطقه ۵۱ نوادا

سخن پایانی:

دوستان و همراهان گرامی از نظر من در رابطه با کتاب رستاخیز مردگان چیزی که محرز است این است که این کتاب توسط نویسنده ای روان پریش و متوهم نوشته شده است و هیچ گونه اسرار و هیچگونه توانایی های ماورایی ای در این کتاب وجود ندارد. در این کتاب تنها به مواردی اشاره شده است که فقط و فقط میتواند ساخته و پرداخته ذهن بیمار یک شخص روانی باشد. شاید با خودتان بگویید پس چرا افرادی که کتاب رستاخیز مردگان را می‌خوانند دچار جنون و یا حتی مرگ می شوند؟ در جواب باید به شما بگویم از آنجا که این کتاب نوشته شده توسط یک شخص بیمار روانی می باشد قطعاً در آن به مواردی از اصول زندگی اشاره شده است که قطعاً شخص را به سمت زوال خواهند کشاند. حتی اگر شخص را به سمت زوال و مردن نکشانند نیز قطعاً سبک زندگی او را به شکل فضاحت باری تغییر خواهند داد.

بیشتر بخوانید:
اعداد تکرار شونده میخواهند به ما چه بگویند؟

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۱۵ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

10 − نه =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: