انجمن های پرسش و پاسخ متافیزیک
سوال بپرسید – جواب بدید – جایزه بگیرید!
————————————————–
انجمن های پرسش و پاسخ متافیزیک علی لند بستر مناسبی برای علاقه مندان به متافیزیک میباشد که از طریق آن میتوانند به جواب سوالات متافیزیکی خود برسند!
————————————————–
جهت شروع فعالیت در انجمن ها کلیک کنید!

چاکرا چیست؟ آیا چاکرا حقیقت دارد؟ آزمایش علمی چاکرا ها

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز من (علی بیک میرزایی) در این مقاله میخواهم به بررسی چاکراها بپردام. به عبارتی در این مقاله در رابطه با چاکراها میخواهیم بدانیم چاکرا چیست و در نهایت بررسی کنیم که آیا چاکراها وجود دارند و یا خیر؟ قطعا مباحث مربوط به چاکراها یکی از ترند ترین مقولات متافیزیک بوده و تقریبا هیچ طرفدار متافیزیکی وجود ندارد که در رابطه با این موضوع ابراز علاقه نکرده باشد! لازم به ذکر است که این مقاله در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۳۰ به روز رسانی شده و به آن ۲ پاراگراف محتوای جدید اضافه شده و همچنین یک کلیپ بسیار جالب در خصوص آزمایش علمی صورت گرفته روی اساتید متافیزیک در رابطه با چاراها و انرژی به این مقاله اضافه شده است که نتیجه این آرمایش بسیار جالب و به شدت خنده دار است! از شما دعوت میکنم با علی لند همراه باشید…

بیشتر بخوانید:
ریشه خرافات چیست؟ حقایق شگفت انگیز در رابطه با خرافات

پیش مقدمه مقاله چاکراها:

دوستان و همراهان گرامی من قبول دارم که مطالب سایتم برخی را نا امید میکند ولی خوب هرچه باشد حقیقت تلخ است و هدف این سایت افشای حقایق و پیشبرد متافیزیک به صورت علمی و نه خرافی است! من افتخار میکنم که سایتی که من بنیانگذاری کرده ام و متعلق به همه فارسی زبانان ایران و جهان است. “علی لند” به عنوان اولین و تنها سایت متافیزیک کاملا علمی (باز هم تاکید میکنم اولین و تنها سایت متافیزیک کاملا علمی) فارسی زبان در کل ایران و جهان است و هم اکنون تبدیل به یک منبع موثق و به عبارتی معتبرترین منبع برای دانش متافیزیک شده است! این سایت به قدرتی مورد توجه قرار گرفته است که افراد زیادی دست به هر اقدامی زده اند تا جلوی فعالیت ما را بگیرند اما هر دفه با شکست مواجه شده اند. انسان دارای عقل و خرد است و بدا به حال کسی که در مباحث علمی و زندگی خود عقل را کنار بگذارد و نا عقلی را پیشه بگیرد. اگر چیزی مورد پسندتان نیست به معنی بد بودن آن چیز نیست! شما بهتر است نگرشتان را عوض کنید همین و بس! در رابطه با مقالات این سایت نیز در صورتی که جهل و خرافات را کنار گذاشته و عقل و منطق را جایگزینش کنید خواهید دید که مطالب این سایت برایتان چقدر شیرین و دلپسند خواهند بود. با این پیش مقدمه هدفمان این بود که به عوض اینکه پس از خواند این مقاله در بخش کامنت ها به فحاشی فحاشی بپردازید, با دیدی عقل گرا گفته های این مقاله را مورد بررسی قرار دهید.

بیشتر بخوانید:
کلاهبرداری کریستال تخت خواب پاکسازی چاکراها با نور کریستال

چاکرا چیست؟

چاکرا یا بهتر است بگویم چاکراها در کل ریشه در باورهای آیین هندو دارد که بر طبق باورهای آیین هندوها بدن انسان دارای مراکز انرژی ای است که به آنها اصطلاحا چاکرا میگویند! هندوها بر این باورند که اعمال متافیزیکی ناشیا از فعال شدن یا اصطلاحا باز شدن این چاکراها در بدن میباشند! برخی میگویند چاکراها مراکز انرژی بدن میباشند و برخی نیز میگویند چاکراها هادی های انرژی یا به عبارتی مراکز انتقال انرژی در بدن میباشند! همچنین بحث های زیادی در رابطه با تعداد چاکراها وجود دارد. برخی معتقدند بدن دارای ۶ چاکرا است و برخی میگویند ۷ و برخی نیز ۸ چاکرا…! جالب است بدانید که با یک استادی صحبت میکردم که میگفت در بدن ۱۲ چاکرا وجود دارد! 😐 حال حقیقت چیست خدا میداند! 😐 نکته جالب توجه این است که در این میان اساتیدی وجود دارند که برای فعال شدن یا به عبارتی باز شدن این چاکراهایی که حتی نمیدانند تعدادشان چند تا است تمرین های خاصی را نیز ترتیب داده اند بدون هیچ تحقیق و مطالعه ای! 😐 تمریناتی که ورای عقل بوده و بیشتر جنبه بیمارگونه دارند!

بیشتر بخوانید:
پاکسازی و فعال سازی چاکراها – چگونگی پاکسازی چاکراها

آیا چاکراها حقیقت دارند؟

از قدیم الایام گفته اند دروغ بزرگ را همه باور میکنند! یک دروغ اگر بسیار بزرگ باشد میتوان به راحتی به کمی تبلیغ آن دروغ را تبدیل به یک اپیدمی کرد! متاسفانه مبحث “چاکرا” نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دستخوش یک سری باورهای اشتباه مردم شده و متاسفانه در جهان تبدیل به یک اپیدمی فراگیر شده است! دروغی که نه تنها عده کثیری از مردم جهان به آن باور و اعتقاد دارند که بر روی آن در حد ناموس نیز تعصب دارند! تعصبات خشک و بی معنی همواره جز عقب ماندگی یک جامعه چیزی برای آن ندارند! متاسفانه در میان عده انگشت شماری از مردن سیستمی به عنوان سیستم گوسفند مَنِشی وجود دارد! سیستم چنین است که از گوش های یک گوسفند گرفته و آن را داخل طویله می اندازند و باقی گوسفندان خودشان به دنبال آن گوسفند اولی داخل طویله تشریف فرما میشوند! حال اینان نیز میگویند از آنجا که خیلی ها میگویند چاکرا حقیقت دارد پس حقیقت دارد! در واقع بدون تحلیل و بدون علم و دانش تنها با تکیه به کتاب های موجود هندو به این باور خنده دار رسیده اند و جالب این است که بر این باور مزخرف خود تعصب نیز دارند! ممکن است بگویید علی لند دارد توهین میکند ولی این توهین نیست بلکه عین حقیقت است! در صورتی که این مقاله را با صبر و حوصله تا انتها بخوانید به دلایل منطقی در رابطه با عدم وجود چاکراها بر خواهید خورد! اجازه بدهید نکته ای در رابطه با هندو ها در قالب دو عدد تصویر که گویای همه چیز است برایتان ارائه کنم تا بدانید بر روی باور چه احمق هایی تعصب خشک دارید!

حال ببینید شما چه انسان های فرهیخته ای هستید که مزخرفات این جماعت را تحت عنوان مرجع متافیزیکی خود انتخاب کرده اید و روی این مزخرفات تعصب خشک هم دارید, آن چنان که وقتی شخصی مثل من پیدا میشود که شما را به تفکر و علم دعوت میکند او را مورت فحاشی و انواع توهین ها قرار میدهید! به متن زیر توجه کنید که نقل قولی از سایت ویکی پدیا میباشد:

چاکرا به باور آیین هندو به مراکز انرژی در بدن انسان گفته می‌شود. چاکرا یا شاکرا در وجود هر موجود زنده‌ای قرار دارد حتی گیاهان. این چاکراها منابع انرژیها به عبارتی شریان‌های حیات می‌باشند. (منبع: ویکی پدیا)

بیشتر بخوانید:
رابطه مستقیم قدرت ذهن و متافیزیک – مقاله ای کاملا متفاوت

در این متن عملا مشاهده میکنید که چاکرا “به باور آیین هندو” مراکز انرژی در بدن میباشند! حقیقت این است که وجود چاکراها هیچ پایه و اساس علمی ای ندارد و کاملا ساخته و پرداخته ذهن افراد عادی میباشد! استنباط هایی زیادی مبنی بر عدم وجود چاکراها وجود دارند که یکی از همین استنباط ها تعداد چاکراها میباشد! آخر افراد چگونه میتوانند چیزی که حتی خود سازندگانش حتی در تعدادشان اختلاف نظر دارند را باور کنند؟!!! (کمی عقل!)

بیشترب خوانید:
سابلیمینال مسیج چیست؟ انواع سابلیمینال مسیج

دلایل علمی عدم وجود چاکراها:

حال نوبت میرسد به ارائه دلایل علمی مبنی بر عدم وجود چاکراها. اگر دقت کنید باور عده ای بر این است که چاکراها مراکز انرژی بدن میباشند! از آنجا که اعضای بدن تحت امر مرکز انرژی ای به نام مغز و ذهن میباشند پس عضوی که خود تحت امر یک مرکز انرژِ میباشد هرگز نمیتواند خودش یک مرکز انرژی باشد! در پاسخ به این نقض بزرگ وجود چاکراها عده ای گفته اند خیر! چاکراها مراکز انتقال انرژی هستند! حال سوال این است که یک هادی چگونه میتواند یک مرکز باشد؟!!! حتی در صورتی که بگویند چاکراها مرکز تجمع و توزیع انرژی هستند باز هم این امر شدنی نیست چرا که این اعضا تحت امر مغز هستند پس فرایند توزیع انرژی نیز میبایست بسته به فرمان مغز انجام شود! عده ای گفته اند یکی از دلایل وجود چاکراها این است که در صورتی که به چاکراهای مختلف بدنمان فکر کنیم میتوانیم آنها را حس کنیم! در پاسخ به این افراد نیز باید بگویم این افراد لطف کرده و با گفتار خودشان وجود چاکراها را نقض کرده اند! دقت کنید میگویند که در صورتی که به این بخش ها “فکر و تمرکز” کنید! همین نشان میدهد که این عمل توسط ذهن است که انجام میشود و این ذهن ماست که با تلقین موجب شده این بخش ها را حس کنیم! شما حتی اگر به انگشتتان فکر و تمرکز کنید این تلقین موجب میشود تا انگشتتان را نیز همانند یک مرکز انرژی حس کنید! هر بخشی از بدنتان همین است! اینها تنها بخش کوچکی از دلایل علمی عدم وجود چاکراها هستند!

بیشتر بخوانید:
بیوکینزی چیست؟ تغییر ساختار DNA توسط قدرت ذهن!

حال عده ای آمده و میگویند دوربین هایی به نام دوربین کرلیان وجود دارند که میتوانند هاله انرژی و چاکراها را نشان بدهند! خیر دوست عزیز اصلا چنین نیست! این فقط یک بلف اینترنتی است همین و بس! بلفی مانند کریستال تخت خواب پاکسازی و فعال سازی چاکراها که از دم مزخرفاتی بیش نیستند! این دوربین ها در واقع چیزی نشان نمیدهند به غیر از تجمعات توده ای و همچنین گرما و فرایند تبخیر حاصله از بدن! هیچ ربطی هم به وجود چاکراها و هاله های انرژی ندارند! البته لازم به ذکر است که در این میان فتوشاپ نیز به شدت به کارشان آمده و همچنین مانیتورهای این دوربین ها افکت های از پیش تعیین شده ای را نیز که توسط این دوربین ها اعمال شده اند را به ساده لوحان عزیز و گرامی نشان میدهند! بدین ترتیب با تصاویر مبتنی بر خرافات سالانه درامدهای میلیارد دلاری از فروش این دوربین های خنده دار برای خود دست و پا کرده اند!

در خصوص عکاسی کرلیان پیشنهاد میکنم مقاله دوربین کرلیان چیست؟ مشاهده هاله انرژی با عکاسی کرلیان! را مطالعه کنید تا متوجه شوید که عملکرد عکاسی کرلیان چگونه است و چرا تصاویر در این گونه عکاسی ها آن گونه نمایش داده میشوند!

چاکرا ها و انرژی!

در خصوص مبحث چاکرا ها و انرژی باید بگویم همانطور که میدانید گفته میشود چاکراها مراکز انرژی هستند! ناگفته نماند که عده ای نیز میگویند چاکراها مراکز انتقال انرژی هستند! اوکی شما راست میگویید! حال لطفا به من بگویید منظور از انرژی چیست؟! آیا میدانستید انرژی در بدن فقط و فقط به صورت شیمیایی وجود دارد؟! حال نظرتان راجب مدعیان انرژی درمانی و… که میگویند قادر به شناسایی میادین انرژی در بدن افراد و لمس درمانی هستند چیست؟ به نظرتان خنده دار نیست اگر بگویم آنها اصلا نمیدانند انرژی چیست؟ از آنجا که این جماعت گنده تر از دهانشان میخورند دانشمندان در سال ۱۹۹۰ آرمایبشی را ترتیب دادند که در آن شخص انرژی درمانی کننده را در یک سمت قرار داده و دختر بچه ای ۹ ساله را در سمتی دیگر قرار دادند و سپس بین آنها یک دیوار کارتنی قرار دادند. شخص ماورایی (خخخخ) هر دو دست خود را از سوراخ های تعبیه شده در دیوار خارج کرده و سپس دختر بچه دستش را در بالای یکی از دستان شخص ماورایی قرار میداد و سپس از شخص ماورایی میخواستند با توجه به دریافت جریان انرژی دختر بچه تشخیص دهد دست دختر بچه بالای کدام دست او قرار دارد! در این آزمایش از چندین استاد متافیزیک دعوت شده بود! نتیجه جالب بود! تمامی اساتید متافیزیک و انرژی درمانی کننده ها که مدعی چاکرا و انرژی بودند “تِر” زدند! در زیر باهم کلیپ این ر*یدمان اساتید را میبینیم:

 

حال لطفا به ادامه مطلب توجه کنید! در ادامه ابتدا میخواهم شما را با تصاویر منتسب به چاکراها که از سایت ویکی پدیا قدرت گرفته اند آشنا کنم:

هر کدام از این چاکراها اشاره به بخش خاصی از بدن ما دارند. ولی متاسفانه چون این چاکراها اشاره به بخشی از بدن ما را دارند و هر بخشی از بدن ما یک مبحث علمی است اکثر افراد فکر میکنند علم چاکراها را تایید میکند! از این رو سفت و سخت میگویند ” نخیر چاکرا واقعیه! 😐 ” ولی حقیقت این است که باید بگویم چاکرا توهماتی بیش نبوده و ساخته و پرداخته ذهن سران آیین هندو است! این بخش ها از بدن که چاکراها بر آنها اشاره میکنند بخش های عملکردی بدن هستند ولی متاسفانه باید به شما بگویم هیچ انرژی ای این بخش های بدن صادر نمیکنند! همه چیز در متافیزیک ذهن شماست! تمریناتی که برای باز کردن چاکراها (باز کردن چاکراها یک اصطلاح بوده و فقط و ساخته تخیل هندوها است!) به کار میبرند در واقع هیچ چاکرایی برایتان باز نمیکنند بلکه فقط تمرین هایی برای رسیدن به آرامش و تقویت ذهن است و همه کارها را ذهن شما است که انجام میدهد نه بخش های ذکر شده در مبحث تخیلی چاکرا…! اگر میخواهید دلایل قاطعانه مبنی بر عدم وجود چاکراها را بدانید به شما پیشنهاد میکنم حتما مقاله پاکسازی و فعال سازی چاکراها – چگونگی پاکسازی چاکراها را مطالعه کنید تا با حقیقت چاکراها آشنا شوید!

بیشتر بخوانید:
سایکو کینزی چیست؟ مقاله ۲۰۱۹ سایکوکینزی واقعی!

سخن پایانی:

خرافات غوغا میکند! مردم عاشق حرف های دهن پر کن ماورایی هستند! مردم به نوعی دوست دارند تخیلات را وارد دنیای واقعی کنند! با این کار حس خاص بودن به آنها دست خواهد داد! ولی من فقط یک چیز میتوانم بگویم: خرافات تنها به غیر از به بطالت کشاندنتان چیزی برایتان نخواهد داشت…

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

۱۲۳ دیدگاه. ترک جدید

 • سلام وقتتون بخیر قبلا من یه پیام فرستادم نمیدونم اومد یا نه من یه چیزایی رو متوجه میشم واقعا بخصوص مرگ. مثلا همین برای خانم امینی زمانی فهمیدم که با شخصی برخورد کردم که دو تا نام خانوادگی داشت که یکیش امینی بود و فهمیدم که یه اتفاقس می افته. یا مثلا اگه فیلم ببینم خارجی جنگ و خونریزی باشه بخصوص بعد از بیدار شدن از خواب و صبح زود یه اتفاقی قطعا می افته احتمالا نزدیکی هام و چند مورد دیگر نظر شما چیه؟

  پاسخ
  • ذهنتون توانایی دریافت و تصویرسازی ارتعاشات رو داره

   پاسخ
   • متوجه شدم که چیزهایی رو میفهمم. اینکه قابل تغییر هست؟ همه دارند یا محدوده؟ و اینکه بتونم ازش استفاده شخصی کنم? در ضمن من حالت وشکا اشیا رو تا حدودی دقیق میگیرم. مثلاً اگر روی قالی یه چند ثانیه خیره شم شکلش اگر لوزی باشه یا چهارچوبش تقریبا یه لحظه برام قابل رویت میشه؟

    پاسخ
 • سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان و جناب علی آقا.اینکه بگیم چیزی دلیل علمی داره یا نداره بستگی به شناخت ما از علم داره چون علم بسیار گسترده تر از اون چیزی هست که ما ازش شناخت داریم اساسا هرچیزی که بتونه ما رو به چالش بکشه علمه.نکته بعدی اینکه آیا انرژی به خودی خود درر بدن موجود هست یا اینکه وارد میشه؟یا اینکه در بدن هست و بوسیله تغذیه یا تحرک تقویت میشه؟ذهن چگونه تشخیص میده انرژی باید افزوده یا کاهش پیدا کنه؟انرژی چطور در بدن تقسیم میشه؟طراحی برنامه جریان انرژی چگونه صورت میگیره؟به شخصه از جرات و توانایی شما در مورد ارائه مطالبتون واقعآ خوشم اومد و تحسینتون میکنم.امیدوارم درخت آگاهی بر کل جهان سایه افکن باشه تا همه از طعم شیرین اون بهره مند بشیم

  پاسخ
 • پس اینکه میگن بچه هاتاقبل ۳سالگی میتونن بعضی چیزای ماورایی روببینن،بخاطراینکه چشم سومشون بازه خرافاته؟یعنی توهم وتخیل بچه هاست؟

  پاسخ
 • خوب در حالت واقعی اومده بودم از سایت پر محتواتون مثلا چیزایی یاد بگیرم که نصف محتواتون این الکیه اون الکیه کلاهبردار کلاهبردار کلاهبردار از کجا باور کنم تو کلاهبرداری نکنی بعدشم تو اگه واقعا چیزی یاد میدی نباید برای هر چیزی اسم یا برچسب خوب و بد بودن بزنی چون کل چیز های علمی یا غیر علمی فعلا شک هستش و میرسه تا متوجه بشن واقعا این درسته یا نه تو فقط باید از یه جمله پیروی کنی قبول نکن ولی رد هم نکن همه حالات رو در نظر بگیر و تحقیق کن …

  پاسخ
  • ما نمیتونیم برا راضی نگه داشتن یه سری افراد بی سواد و کم هوش الکی دروغ بگیم. ما حقایق رو میگیم چون وظیفه‌مونه. شما هم خوشتون نمیاد میتونین تشریف ببرین از سایت کسی به زور نگهتون نداشته.
   موفق باشید.

   پاسخ
 • معلومه که خرافیه اینقدر خرافات ادم می‌شنوه که اصلن نمیدونم چرا دارم وقتم رو تلف میکنم ببینم چاکرا و این مزخرفات چیه

  پاسخ
 • چاکرا مزخرفاته

  پاسخ
 • سلام اولا بگم که کسی نمیتونه دین و یا روش عبادت یا حالا هرچی یک ملت دیگر یا کشور دیگر را بگوید که دروغ است یا صحیح است، دوما وقتی درباره یک مسئله ی غیر علمی چیزی را به وجود نداشتن وادار میکنید اول خود ان را خودتان امتحان کنید که ببینید صحیح است یاغلط و از نظر علمی بهش نگاه نکنید، چون وقتی درباره ی یک چیزی غیر علمی(مذهبی)یا حالا هرچی نگرش میکنید با علمی که انسان دارد نمیشه جوابی برایش پیدا کرد🙏

  پاسخ
 • سلام .
  دوست عزیز من نه تخصصی دارم نه چیزی فقط داشتم مطالب شما و چند جای دیگه رو مطالعه میکردم ،شما که دم از تخصص و علم و منطق می‌زنید، لطف میکنید بگید سطح علمیتون چیه و چه مدارک و تجاربی دارید .
  با تشکر از وقتی که می‌گذارید.

  پاسخ
 • واقعا عالی بود. چاکرا = مزخرفات

  پاسخ
 • واقعا درسته این هندو ها رو هیچی بگو ما چمونه باور میکنیم همش مزخرفه بعد من یه سوال داشتم چطور میتونیم متافیزیک رو بدون کلاس و اینا یاد بگیریم؟ یعنی زیر شاخه هاش چیه؟

  پاسخ
 • از اول صحبت از تعصبات بی مورد کردی ولی متنی که نوشتی به متعصبانه ترین شکل داشت این جریان رو رد میکرد بدون اینکه واقعا هیچ دلیلی داشته باشی.به شخصه نه وجود چاکرا رو قبول دارم و نه ردش میکنم چون اطلاعی ازش ندارم ولی تو بشین تمام روز رو انگشتت تمرکز و تلقین کن هیچی حس نمیکنی اما چند دقیقه راجب چشم سوم فقط مطالعه کن کاملا حسش میکنی.چیزای زیادی وجود دارن که دلیل علمی ندارن ولی دلیل بر نبودنشون نیست مثل اینکه بی دلیل به یاد یه نفر بیوفتی و همون روز ببینی اون شخصو که برای همه هم اتفاق میوفته.

  پاسخ
 • شما تا حالا تجربه کردین چاکرا رو؟؟😐 منم باور نداشتم تا اینکه با بدنم حسش کردم البته واسه کسایی مث شما که باور ندارین هم قطعا نمیتونین حس کنین

  پاسخ
  • میفهمی تلقین چیه؟ تلقین عزیز من تلقین! شمایی که روی دانشگاهو ندیدی بهتر نیست در برابر مقالات من سکوت کنی؟؟؟!!!

   پاسخ
 • سلام. با تشکر از مطلب خوب و مفیدتون. این خیلی خوبه که شما به دور از خرافات هستین و سعی هم میکنین که با خرافات مقابله کنین. فقط یه سوال از شما دارم. شما که اینقدر اهل عقل و علم و منطق هستید، آیا خود دین اسلام رو بدون درنظر گرفتن اعمال و رفتار و شیوه‌ی زندگی مسلمونا قبول دارین؟ ممنون میشم اگه زود پاسخ سوالم رو بدید.

  پاسخ
  • سلام ممنون لطف دارین. دین یه مساله شخصیه و اینکه بیاین راجب اعتقادات کسی سوال بپرسین به نظرم کار درستی نیست. من مسلمان هستم و اسلام رو قبول دارم و این ربطی به مسایل علمی و… نداره.

   پاسخ
   • ببخشید که راجع به دین پرسیدم. قصدم فضولی نبود. فقط می‌خواستم مطمئن بشم که دارم از یک منبع درست برای گرفتن پاسخ‌ سوالات متافیزیکی استفاده می‌کنم. بازم معذرت میخوام که با این سوال، ناراحتتون کردم. آخه این روزا بعضی از آدما هستن که به خرافات اعتقادی ندارن اما توی اینکار زیاده‌روی میکنن و حتی دین اسلام رو هم خرافی میدونن. خدا رو شکر که شما جز این دسته از آدما نیستین. ممنون که سریع جوابمو دادین.

    پاسخ
 • سلام من خیلی چیزا در مورد تله کینزی و فراتر از اون می‌دونم و باور دارم که ذهن انسان فراتر از درک خود انسان هست ما کارهایی رو میتونیم با ذهنمون انجام بدیم که حتی تصورش رو نمیکنیم در رابطه با تله کینزی من خیلی چیزا میدونم ولی خودم انجامش ندادم اگه تا حالا موفق شدید که تله کینزی رو انجام بدین لطفاً توی واتساپ به شماره من پیام بدین ***********

  پاسخ
 • سلام دوست عزیز اگه قرار باشه با دیدن چنتا هندی نادون دستاورد همشون رو زیر سوال ببریم پس باید به خارجیایی که بادیدن عزاداری هایی که با چاقو به سر و بدن خودشون میزنن ما رو وحشی و تروریست میدونن هم حق بدیم

  پاسخ
 • استدلالات شما قانع کننده نبود و نتونست منو به یه جمع بندی و نتیجه گیری برسونه

  پاسخ
 • چاکرا علم نیست و یک شبه علم است.
  اگر تونستید وجود ضمیر ناخودآگاه را اثبات کنید میتوانید وجود چاکراها را هم اثبات کنید .

  پاسخ
 • اقای میرزایی اولا که کسی از شما نخواسته نظر بدید دوما اینکه همه اینها ثابت شده هستند

  اگه شما نمیتونید چاکرا هاتون رو فعال کنید باید بگم تواناییش رو ندارید و هر چقدر هم که زور بزنید نمیتونید بازشون کنید.

  اینها انرژی هستند

  انرژی که ما ازش زاده شده ایم

  سایتی ک مردم نباید باور کنند سایت خود شما هست:)

  پاسخ
  • ما چیزی که وجود نداره رو باز نمیکنیم دوست عزیز. اونی هم که تو ماتحتانتون باز کردین چاکرای ریشه نیست عزیزم یه چیز دیگه‌ست که زدین ترکوندین و بازش کردین و متاسفانه دیگه هم بسته نمیشه😂😂😂

   پاسخ
 • کاش اسم جالبتری برای سایت علمیتون میذاشتین مهندس….

  پاسخ
 • سلام خواستم بگم که چاکرا واقعی هست من وقتی مدیتیشن میکنم و تمرکز میکنم واقعا حسش میکنم انگار یه جریان سردی در تمام بدنم به گردش میاد : )

  پاسخ
 • سلام آقای بیک میرزایی میخواستمربدونم که آیا پاکسازی کوانتومی وجود داره و قانون جذب حقیقت یارخرافاتی بیش نیست؟

  پاسخ
 • ما هفت چاکرای اصلی داریم و جمع کل چاکراها بطور تقریبی ۸۸۰۰۰است

  پاسخ
 • با سلام ببخشید من قبلا تقریبا می دونستم بقیه سایت های دیگه حرف های درستی نمی زنن چون چند تا سایت خوندم اصلا با هم تناسب نداشتن چجوری باید به این سایت اعتماد کنم ؟
  ایا واقعا با تلاش کردن یا با خرید یکی از پکیج ها می توانم چیزی عملی یاد بگیرم ؟چون این روزا دزدی های ایترنتی هم خیلی زیاد شده

  پاسخ
 • سلام.خدارو شکر که مسیر زندگیم به سمتی رفت تا چیزهایی رو ک خرافات میدونستم،درست شناختم و فهمیدم حقیقتن.اقا علی درباره تنجیم مطالعه کن.به حقایق جالبی میرسی.

  پاسخ
 • اقای علی بیک میرزایی، من امروز با سایت شما بخاطر همین موضوع چاکرا اشنا شدم و روراست بگم خیلی خوشحالم که یکی مثل شما چقدر خوب میتونه به قول معروف مو رو از ماست بکشه و هممون باید از شما یاد بگیریم، ایکاش میشد به جای اینکه به دنبال خرافات دروغ ها بریم یکمم مثل شما دید عقلانی و منطقی داشته باشیم، به نظر بنده هم این چشم سومی و چاکرایی که میگن همشون به نوعی از ارامش ذهن خود فرد بدست میاد و هرکسی میتونه با اراده خودش و به هر روشی به افکار و ذهن با سباط دست پیدا کنه و اینجور پرت و پلاها مثل چشم سوم یا همین چاکرا فقط به طور مسخره ایی بزرگ جلوه دادنو خیاله، من معمولا نظر نمیدم تو سایتی ولی اینبار خیلی هم با نظرات و مقاله شما حال کردم و نتونستم نظرمو در میون نزارم

  پاسخ
 • ما جزی از همین هستی هستیم و ممکنه هرچی ب ذهنمون برسه درست باشه چون همه هستی بهم ربط دارن چ ماورای چ فیزیکی بعدشم منظور از چاکراها ک تو بدن هست کنترل احساسات درونه هر چاکرا برایه هر احساسی تو بدنه مثه ترس یا گناه یا وابستگی ب دنیا و..همین موضوع تو انیمیشن اواتار فصل دو قسمت ١٩ اومده ب زبان ساده ک فک میکنم ب کارتون میاد اقای دکتر

  پاسخ
 • سلام. قبل از هر سخنی ممنون از مطالب جالب سایتتون. ولی یک سوال ذهن منو درگیر کرده که اگه شما به وجود چاکرا ها اعتقاد ندارید چرا در مورد تک تک اونها مطلب گذاشتین؟ البته من از دیدگاه طرفداری از این نظریه حرف نمیزنم چون اولین بار در سایت شما این مطالب رو خوندم.
  به نظر مندباعث دوگانگی در خواننده میشه.

  پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ […]

  پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ […]

  پاسخ
 • سلام.میخواستم بگم که بنظرم اینقدر زود قضاوت نکنیم.شاید چاکراها خرافات و شاید واقعی باشند ولی نباید برای چیزی که هنوز کاملا اثبات نشده قضاوت کرد و اینکه این موضوع نباید باعث این بشه که ما با تندی با هم برخورد کنیم.ممنون.

  پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ […]

  پاسخ
 • سلام
  بله شاید یک باور هندو باشد
  ولی شما که در حال کسب اطلاعات هستید باید بدونید این باورها هستند که زندگی رو می سازند در زندگی ما تاثیر دارند
  حتی در فیلم راز یا کشف دانشمندان ثابت شده حتی اگر به یک سنگ کوچیک که در دست داشته باشید و” “باور ” داشته باشید که بیماریتون رو شفا میده این باور باعث شفای بیماریتون میشه
  برای هندو یا هر کسی که چاکرا رو باور داره عمل میکنه و تاثیر گذار هست
  در ضمن اشاره به چاکرا و ” پاکسازی چاکراها ” چیزی شبیه به پاکسازی درون و ذهن خودمونه
  مثل پاکسازی ناخودآگاه از باورهای مخرب و پاکسازی درون از دلایل عدم اعتماد به نفس ، عزت نفس ، خودآزاری ، پاکسازی از عدم خویشتن دوستی
  مثلا برای پاکسازی و تعادل چاکرا گلو ( تاکید می کنن که از دروغ گفتن بپرهیزید )
  یا برای پاکسازی و تعادل چاکرای قلب تاکید می کنن از وابستگی ها رها بشید
  یا برای پاکسازی چاکرای خورشیدی تاکیید به خویش تن دوستی و اعتماد به نفس داره و بقیه موارد …
  بهتر هست بیشتر از یک سرچ ساده در ویکی پدیا تحقیق کنید پرسُ جو کنید و از کسانی که تجربه کردند هم نظر بگیرید ( البته اگر انسان انتقاد پذیری هستید )
  اگر شما به چیزی باور ندارید دلیل بر رَد شدن و خرافاتی بودن موضوع نیست …

  پاسخ
  • خوب دوست عزیز خودتونم تو این کامنتتون رسما تایید کردید که همه چیز ذهنه! اگه چاکرا وجود داشت اصولا باید برای کسی که باورش نداشت هم عمل میکرد! پس دیدین همه چیز ذهنه؟!!!

   پاسخ
 • با عرض احترام باید عرض کنم چاکراها کاملا واقعی است و از دید علم هم ثابت شده است به وسیله دستگاه ویدئویی هاله ثابت شده است، چاکراها در کالبد اثیری انسان واقع شده اند و با چشم و دستگاه های عادی دیده نمی شوند. یکی از اصول متافیزیک چاکرا است ، چطوری شما استاد عزیز چاکراها را رد می کنید و دروغ می دانید.

  پاسخ
  • دوست عزیز هیچ وسیله ای در رابطه با مشاهده چاکراها و هاله ها وجود نداره چیزایی که تو اینترنت میبینینو باور نکنین اینقد ساده نباشین. تمامی تصاویر مربوط به هاله ها هم مشخص شد که ساختگی و شکست نور بودن و دلیلش رو هم قراره تو یه مقاله بنویسم. بهتره واقع بینانه پیش برید و از خرافات دور باشید.

   پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ […]

  پاسخ
 • مطالبتون واقعا عالی هستن

  پاسخ
 • واقعا متاسفم برای کسانی که چاکرا رو باور دارن

  پاسخ
 • به همه انگ میزنی که با انگیزه مالی اولش شروع نشدن .بعدها پول میگرفتن ، خب اگه شما انگیزت مالی نیست مثه اونا نیستی چرا باید دوره هات رو خرید؟!اگه دیدگاهمو تو پیج فیلتر نکردی مشخصه حرفی داری واسه گفتن ولی اگه نشر ندی مشخصه هیچی تو چنتت نیست

  پاسخ
  • دوست عزیز هر چیزی که بابتش زحمت کشیده شده مستحق پاداشه! وقتی من تولید کننده یه آموزش هستم این حق رو دارم که بهش ارزش قایل باشم! شمام اینقد دنبال مال مفت نباشین یکم زحمت بکشین!

   پاسخ
   • سلام و درود بر استاد واقعا بزرگ و دانا ک از قدرت عقلشون استفاده میکنن
    دوستان اقای علی بیک میرزایی اطلاعات فوق العاده ای دارن ک از قدرت عقلشون استفاده میکنن و واقعا دست این شیاد های پست را رو میکنن. هر کسی ک بدون کمی تحقیق بخاد درمورد ایشون نظر بده بدونین شیادی بیش نیست ک میخاد با اطلاعات غلط سو استفاده کنه و ایشونو تخریب کنه و درمورد خودش تبلیغ کنه
    و میخان ایشون رو (ک جزو تنها کسانی هستند ک میخان دست این رزل های شیاد را رو کنن) خراب کنن اما من به جرئت میتونم بگم اکثر کامنت های ضد ایشون رو خوندم و جواب فوقالعاده دندان شکن اقای بیک میرزایی رو هم شنیدم ک بعد از اون دیگ جرئت نمیکنن ک حرف بزنن اما باز هم کم نیستن افراد پست
    واقعا که!!! کسانی ک بدون تحقیق درمورد ایشون نظر میدن افرادی فوق العاده بی خرد، بیشعور و احمق هستن ک یا از روی بی خردی ضد ایشون حرفی رو میزنن و یا افرادی کلاهبردار هستن ک میخان ایشون رو جلوی شما خراب کنن
    باز هم به نقل از اقای علی بیک میرزایی کککککمممممییییی فکر

    پاسخ
   • یا هم ممکنه تبلیغاتی باشه حرفاتون و ممکنه یه نوع رقابت باشه که بقیه رو زمین بزارید تا خودتون رو بالا بکشید………..

    چه توضیحی برای این دارید؟

    من چند جا دیدم که حرفاتون باهم همخوانی نداره

    اینم واقعیتیه که شما باید قبول کنین اقای میرزایی:)

    پاسخ
    • به نظرتون دیگه رقیبی برامون مونده؟؟ دوران کسب درامد از خرافات متافیزیکی تموم شد! اونقد مردمو آگاه کردیم که لنگه های شما به دست و پا زدن افتادن و اینجا ناله میکنن زیر مقالاتمون یه زمانی با خرافات چاکراها امپراطوری داشتین الان دیگه چاکرا تبدیل شده به یه جوک که تو گروها همه مسخره میکنن! یه تنه خاک بر سر اساتید متافیزیک کردم و کاسب و کارشونو از عرش به فرش نشوندم. مردم دیگه آگاه شدن و گول شما رو نمیخورن

     پاسخ
     • اوه خدای من دوستان به دین علی لند بگروید شاید هم اصلا او تجسم خدا بر زمین است که آمده تا متافیزیک فیزیکی یادمون بده ایشون ماورا الطبیعه رو با علوم طبیعی آموزش میدن ایشون یک نفره همه ی این کار ها رو می کنن و صد نفر هم نمی تونن جلوشونو بگیرن (به حکم یک متافیزیکدان فیزیکی یه سنگی می ندازه تو چاه صد تا متافیزیکدان فهمیده و ریاضت کشیده نمی تونن درش بیارن) ما همه در عصر جهالت بودیم که ایشون ظهور کردن و با این موضوع که همه چیز دروغ و توهمه ما رو از توهم در آوردن ایشون حتی دین اسلام هم اصلاح کردن و نظری غیر از نظر علما و مراجع دادن ایشون از نزد خودشون فتوا می دن و هر چیزی که پیامبر و امامان و هر کس دیگه ای گفته باشه نقض می کنن تازه اگه ایمان بیارید پنجاه درصد داخل بسته هاش تخفیف میده 🙂

     • ببین دیگه مجبورم کردی دهنمو باز کنم. تا اینجا بهت چیزی نمیگفتم ولی دینمو زیر سوال بردی باید جوابتو بدم. آخه خطا زاده, من خودم مسلمانم کِی گفته های اسلامو نقض کردم که تو بی پدر و مادر به خودت اجازه میدی به من بگی غیرمسلمان و کلی هم تهمت بزنی؟ شما که رفتی ریاضت کشیدنی استاد متافیزیکت مورد تجاوز قرار دادتت خیلی بیجا میکنی میای تو سایت من توهین میکنی و تهمت میزنی حرام زاده.

 • علمی که در دست انسان هاست نمیتواند پاسخگوی همه چیز باشد .

  پاسخ
 • راستی در مورد چشم سوم ممنون میشوم توضیحاتی بدهید..آیا تقویت آن منفی است یا مثبت؟ من هم خواندم باعث ارتباط با غیرارگانیک ها می شود و خطرناک است هم برعکس که باعث تقویت شهود انسان می شود از لحاظ علمی کدام درست است واقعا وجود دارد؟

  پاسخ
 • سلام من مدام مریض می شوم از بیماری خسته شده ام بنظرم ریشه همه شان در ذهنم است ولی نمیدانم چگونه ذهنم را تقویت کنم…حدودا تا ۱۰ سال پیش آدمی خیلی شاد و انرژیک و قوی و همیشه سالم بودم الان کاملا برعکس ترسو و منفی شده ام…ازانجایی که بر تعقل تاکید دارید و بسیار نظر مرا جلب کرد ممنوم می شوم راهنمایی بفرمایید..با سپاس از مطالب خوبتان

  پاسخ
 • قانع کننده بود دوست عزیز

  پاسخ
 • امیدوارم درمورد موجود تخیلی به اسم خدا هم اینطوری پست بذارین چون خدا هم اثبات علمی نشده و وجودش اثبات یا رد نشده و در هر اعتقاد و آئینی خدا متفاوت از دیگران تعریف میشه، شاید بگین خدا یک نوع انرژی در جهانه و قابل رویت نیست پس در جواب میشه گفت چاکرا هم قابل دیدن نیست ولی وجود داره.

  پاسخ
  • واقعا براتون متاسفم که میاین خدا رو با توهمات بیمارگونه هندوها مقایسه میکنین! خدا دیده نمیشه؟! نه واقعا دیده نمیشه؟! علم ثابت نکرده وجود خدا رو؟!!! با این سطح از فهم و شعور بایدم چاکراها رو باور داشته باشی!

   پاسخ
  • دیگه در این حد نه، خدا واقعیه, معمولا چیزهارو با فرمول ثابت میکنن اما این چیزا فرمول نداره، باید درکش کنی.

   پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ […]

  پاسخ
 • ممنون از حرفتان استقبال میکنم استاد

  پاسخ
 • منبع و تاییده غلط بودن رو ذکر بفرمائید!
  منتظریم

  پاسخ
  • منبع: عقل سلیم!

   پاسخ
   • خوشالم که بلاخره سایتی پیدا کردم که واقعیات رو ارائه میکنه نه مزخرفات و خرافات

    پاسخ
    • ممنون لطف دارین

     پاسخ
    • چون واقیعیت با عقلتو با‌ورات بیشتر در میاد دلیل نمیشه حقیقت داشته باشه

     پاسخ
    • بنظر من واقعیه چون یه انرژی خاصی از تمرینا بم دس میده

     پاسخ
    • علی نیکخواه
     ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ۲۰:۳۸

     اینکه میگیددستگاه های کرلیان چرت وپرته رولطفابادلیل علمی یاذکرمقاله توضیح بده.چون جوری که درموردش توضیح میدی انگاراطلاعات کامل داری دراین مورد.لطفاهم نگومنبع عقل سلیم چون منی که برای اولین بار اومدم تواین سایت هیچ اعتمادی به شماوعقلتون ندارم چه برسه به اینکه سلیم بدونمش.

     پاسخ
     • دوست عزیز در مقاله “عکاسی کرلیان” به صورت تمام و کمال همه چیز در رابطه با عکاسی کرلیان به صورت علمی توضیح داده شده! بهتره به عوض جهل و غوطه ور بودن در فاضلاب خرافات هندو کمی مقاله عکاسی کرلیان رو بخونین!

   • پس چطوری شما ها معجزات پیامبرانتونو قبول میکنین
    که موسی دریا رو دو نصف کرد
    محمد ماه رو نصف کرد

    خب عقل همیشه همه چیزو نمیتونه درست باهم جور دربیار
    یا اینکه میخوای بگی پیامبران هم یک مشت دروغ گو و بلف زن هستن

    پاسخ
    • پروفسور پیامبرا که قدرتشون به اذن خدا بود رو با دیوانه های هندو مقایسه نکن

     پاسخ
     • خب خودت میگی به اذن خدا بود ما هم که نمی خوایم بی اذن خدا کاری بکنیم ما ریاضت می کشیم تا بتونیم اینقدر پاک بشیم که به انرژی خدا که بهش انرژی کیهانی میگن وصل بشیم این ریاضت می تونه هر قیافه ای داشته باشه اما مهم ریاضت هست برای پاکی که اگر پاک بشی خدا تو رو یاری می کنه و بهت قدرت میده

     • شما به معجزه پیامبران ایمان دارید؟ 😳 با وجود این متن که به شدت سعی داشت علمی باشه اگه به معحزات پیامبران و خدا ایمان داشته باشید واقعا عجیب و باور نکردنی میشه

     • معجزات پیامبرا به اذن خدا بود و برای خداوند ناممکن وجود نداره.

     • مگه توی همین قران نگفته خداوند از روح خودش بر انسان دمیده؟ یعنی قرانو الان دارید بدون خوندن دلیل میارید ازش؟ واقعا جالبه! کسایی همیشه ضعیف بودن که ایمان نداشتن

     • الان این چه ربطی داشت؟! 😐

     • من این ماجرای چاکرا رو قبول ندارم ولی اگه قراره علمی نگاه کنین به همه چیز علمی نگاه کنین . قدرت پیامبران هم میتونه ساخته ذهن دیوانه های عرب باشه

     • ما با مسایلی که خارج از حیطه تخصصمونه کاری نداریم. در رابطه با این موضوع باید با علمای دینی صحبت کنید.
      با احترام.

     • با احترام
      معجزاته پیامبران و یا وجود یا عدم وجود خدا مسئله ای هست که علم فیزیک و منطق نمیتونه تاییدش کنه پس به مبحث متافیزیک مربوط میشه و کاملا در حیطه ی کاری شماست
      خوشحال میشیم در این مورد هم مقاله ای منتشر کنید که کاملا علمی باشه .

     • در رابطه با اثبات علمی وجود خدا قبلا یه مقاله نوشتیم. مقاله آتئیسم چیست رو بخونین

     • شما اول باید وجود خدارو اثبات کنید بعد به این موضوع بپپردازین. اگر در حوزه متافیزیک واقعا فعالیتی دارین چرا این سوال رو از خودتون نپرسیدین؟

     • خدا چه ربطی به چاکرا داره؟ چرا سعی دارین رو جهلتون پافشاری کنین؟

   • واقعا متاسفم برات علی لند یا هر چی ک هستین . واقعیت اینه که شما تجربه نکردی این موضوع رو واس همین این حرفو میزنی و نمیگم ب تلقین ربط نداره بلکه تلقین ابزاریه برای کار با چاکراه ها اما خود چاکراه ها ربطی ب توهم ندارن و چاکراه ها ونوع فعالیتشون رو میشه حس کرد البته باید یوگیست باشی و مدیتیشن های عمیق و مخصوص کرده باشی تا بفهمی چی میگم

    پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ حتما بخوانید! […]

  پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ حتما بخوانید! […]

  پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ حتما بخوانید! […]

  پاسخ
 • […] بیشتر بخوانید: آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟ حتما بخوانید! […]

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − 9 =