دلیل کابوس های شبانه چیست؟ آیا کابوس ها پیامی از آینده هستند؟

مقالات
۶ دیدگاه

سلام خدمت همراهان علی لند. امروز من (آلیتا) میخواهم راجب شاید یکی ترسناکترین تجربه های انسان یعنی کابوس ها با شما صحبت کنم صحبت کنم. تا انتها مقاله با من همراه باشید تا پی ببرید چرا شما یا کودکانتان کابوس میبینید و چگونه میتوانید از شر کابوس های شبانه رهایی یابید؟

کابوس چیست؟

ما به خواب های ناخوشایند و ترسناک به اصطلاح کابوس می‌گوییم که معمولا موقع بیداری از خواب حالت ترس و نگرانی داریم و نفس نفس میزنیم، اما متاسفانه در بعضی مواقع کابوس ها آنقدر ترسناک و جدی هستند که باعث می‌شوند انسان در خواب سکته کند.

بیشتر بخوانید:
تاثیر فیلم های ابرقهرمانی بر هویت و شخصیت افراد

دلیل ترسناک بودن کابوس چیست؟

شاید این سوال کنی تعجب آور باشد اما یکی از اصلی ترین دلیل ترسناکی کابوس ها این است که هر اتفاقی میتواند در آن بیوفتد… چه واقعی چه غیر واقعی. برای مثال اینکه یکی از بهترین دوستانتان ناگهان به شما حمله کند و شمارا بکشد ممکن است هرگز اتفاق نیوفتد اما در خواب ممکن است یا دیدن جن و… دلیل دوم ترسناک بودن کابوس این است که شما چیزی را در کابوس می‌بینید که در دنیای واقعی از رخ دادنش وحشت دارید پس در خواب برای شما ممکن است خیلی ترسناک باشد. دلیل سومش هم این است که ممکن است کابوس درباره خودتان یا کسی که خیلی دوستش دارید باشد که موجب ترس و نگرانی شما شود.

بیشتر بخوانید:
دلیل خلقت انسان – آیا خلقت ما دلیل خاصی داشته است؟

آیا کابوس ها پیامی از آینده هستند؟

در رابطه با این سوال باید بگویم در بعضی شرایط بله در بعضی شرایط خیر. برای مثال فرض کنید کسی که دوستش دارید بشدت بیمار است و حتی حرکت هم نمی‌تواند بکند، سپس شما در خواب می‌بینید مرده است، اما فردا آن روز دوستتان واقعا می‌میرد. اما اگر خواب ببینید جن در خانه شماست و می‌خواهد شمارا بخورد لازم نیست بترسید همچین چیزی قرار نیست واقعی شود. ولی برخی ها شورش را در آورده اند و می‌گویند هر خوابی که تا موقع بیدار یادتان بود یک پیغام وحشتناک دارد! 😐😐 شما باور نکنید.

بیشتر بخوانید:
سایرن هد چیست؟ فیلم ضبط شده واقعی از حضور سایرن هد در ایران!

چرا کابوس می‌بینیم؟

رسیدیم به بخش اصلی مقاله. دوستان دیدن کابوس دلایل خیلی زیادی میتواند داشته باشد. هرکسی باتوجه به شرایط و مشکلاتش ممکن است خواب و کابوس های مختلفی ببینید. عمده دلایل دیدن کابوس این موارد هستند:

 • رایج ترین دلیل کابوس ها دیدن فیلم های ترسناک و حتی دیدن فیلم های ترسناک یوتیوبر ها که باعث می‌شوند ما کابوس ببینیم و هرشب و هرشب این کابوس برای ما تکرار شود دلیلش هم فکر کردن فقط به همان چیزیست که دیدیم.
 • فکر کردن و نگرانی بیش از حد درباره ی چیزی باعث کابوس می‌شود.
 • فکر کردن به چیز های غیر منطقی (احساس میکنم با اینکه تنها هستم اما کسی نگاهم می‌کند).
 • هرچیزی را به ماورا ربط دادن (در صدا داد نکنه دیو سفید پشت دره😐).
 • تمرکز بیش از حد روی یک موضوع و فکر های منفی درباره ی آن کردن(من امسال باید کنکور دهم اما اصلا نمیفهمم حتما رتبه ام بد می‌شود) و…

بیشتر بخوانید:
ریشه خرافات چیست؟ حقایق شگفت انگیز در رابطه با خرافات

دلیل کابوس دیدن کودکان چیست؟

شاید با خودتان بگویید اگر فقط اینها هستند پس چرا کودکان کابوس می‌بینند؟ دوستان در این رابطه باید بگویم خیلی از والدین به رده سنی کارتون های بچه هایشان توجه نمی‌کنند، داستان های خشن و ترسناک برایشان می‌خوانند و… برخی کودکان علاقه زیادی به شنیدن داستان ترسناک دارند اما وقتی یک داستان خیلی بد یا یک کارتون نامناسب برایش می‌گذارید همین می‌شود.

دلیل بعدی در رابطه با دیدن کابوس انیمه ها هستند. انیمه ها همان انیمیشن های ژاپنی هستند که همانند فیلم ها رده بندی سنی دارند و حتی از فیلم ها هم ترسناک‌ترند. اما نمی‌دانم چرا برخی والدین بی دلیل انیمه های نامناسب به کودکانشان نشان می‌دهند. همین دوست من رفته بود به خواهرش که فقط ۶ سالش بود انیمه ای را نشان داده بود که رده سنی انیمه در برخی کشور ها +۲۵ سال بود و کنار خود انیمه هم نوشته شده بود (به دلیل خشونت و فحاشی) آخر من نمی‌دانم روی چه حسابی به خواهرش همچین چیزی نشان داده بود؟ اسم انیمه (هیگوراشی: زمانی که آنها میگریند) بود بعد فکر کنید یه عکس کودکانه دیده اید و به کودکتان نشان داده اید ولی وقتی خودتان آنرا نگاه می‌کنید جز کشتار و تبر و چاقو توسط یک سری بچه ی مظلوم در مدرسه هیچی نمیبینید😐 آن هم دقیقا وقتی بدون سانسور تمام صحنه های خشونت بار رانشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

چگونه از کابوس دیدن جلوگیری کنیم؟

در قسمت های بالا یه سری دلایل برای کابوس دیدن آورده بودم، شما باید با توجه به آن آنها دلیل خود را پیدا کنید و سعی کنید دیگر آن کار را انجام ندهید. لطفا توجه داشته باشید چیزهایی که در روز شاید خیلی ترسناک نباشند درشب ترسناک ترند پس حتی اگر خواستید ببینید روز ببینید فیلم آنابل در روز شبیه جک است اما ساعت ۳ صبح دیدن فرق دارد…

بیشتر بخوانید:
هاله بینی چیست؟ دیدن هاله انرژی

سخن پایانی:

دوستان متاسفانه این روز ها فیلم ها یکی از دلایل اصلی کابوس های ما هستند. اگر میدانید روحیه ضعیفی دارید و… آن فیلم را نبینید حتی به هشدار فیلم های یوتیوب هم توجه کنید. ممنونم که تا انتها با ما همراه بودید اگر دلیل دیگری برای کابوس دیدن بود و پیشنهادی داشتید خوشحال می‌شویم در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

توجه: این مقاله صرفا یک نظر توسط یکی از نویسندگان دانشنامه متافیزیک علی لند میباشد و علی لند درست بودن یا نبودن این نظر را نه تایید و نه رد میکند. علی لند بستر مناسبی را برای نویسندگان و نظریه پردازان متافیزیک مهیا کرده است تا نظرات منطقی خود را در قالب مقاله در این سایت قرار دهند.

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • این فیلم ترسناکا یا حال بهم زنن یا مضحک.
  فیلم طنز ببینید بهتره.

  پاسخ
  • ممنون بابت نظرتون

   پاسخ
  • من خودم ژانر ترسناک و جنایی خیلی دوست دارم ولی خب وقتی میشه دید که آدم واقعا روحیش سازگار باشه نه ساعت ۳ صبح با چراغ خاموش بشینه یه فیلمی مثل احضار ببینه
   فیلم احضار و آنابل و ایت اصلا ترسناک نیستن حتی مسخره هم هستن آدم بدش میاد ولی وقتی سه صبح تو چراغ خاموش میبینی معلومه می‌ترسی

   پاسخ
   • دقیقا فیلم های ترسناک بر پایه ارواح و جن کلا ماورایی، مسخره هستن.
    فقط هم یه منظور رو میرسونن، به چیزی که نمیدونی چیه دست نزن، نخونش، بازش نکن. کنجکاوی نکن😐
    اصلا یکی از خصوصیت بشر که باعث پیشرفت دانشش میشه همین تفکر، جست‌وجو، آزمایش و تحقیق و کنجکاویه که این فیلما این خصوصیات رو بد و خطرناک جلوه میدن😑

    تفکر رو به حاشیه میکشن و میگن برای حل کردن مشکلات باید از ماورا کمک گرفت.
    چون چیزی که ازش سر در نمیاری، حتما ماورایی هستش😑

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 − 14 =

تازه ترین مطالب:

ویکی لند:

مطالب پیشنهادی: