طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

مقالات
۲۵۸ دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی دانشنامه متافیزیک علی لند. امروز در این مقاله من (علی بیک میرزایی) میخواهم به بررسی موضوع مهمی تحت عنوان طلسم بپردازم! عاملی که مثل خوره بلای جان ملت شده است! در این مقاله میخواهم ثابت کنم که آیا طلسم حقیقت دارد یا خیر؟ در ابتدای کار میخواهم به شما در رابطه با طلسم کمی بگویم… دوستان توجه داشته باشید که در پایان این مقاله بنده چالشی را برای ساحرین و دعا نویسان ترتیب داده ام که به شما حقیقتی را اثبات کنم که خودتان به در پایان این مقاله به آن پی خواهید برد و به مرور زمان از ته دل به درست بودن حرف های من پی خواهید برد!

بیشتر بخوانید:
ریشه خرافات چیست؟ حقایق شگفت انگیز در رابطه با خرافات

طلسم چیست؟

طلسم عبارت است از نوعی دعا, وِرد, بخشی از اندام جانوران و یا حتی در بعضی موارد مدفوع و ادرار جانداران (حتی انسان) که با هدف و نیت گشایش مشکلی خاص و یا اهداف شومی همچون ساختن دردسر برای افراد و … مورد استفاده دارد! طلسم انواع مختلفی دارد. طلسم و سحر و جادو دیرینه بلندی دارد و تنها مختص ایران و یا کشورهای خاورمیانه نیست. طلسم ریشه ای باستانی دارد و ثدمت آن به هزاران سال پیش میرسد و از آن از دیرباز تا کنون به اشکال و انواع مختلفی در جهت امور خیر و شر استفاده شده است! در این مقاله ما میخواهیم به نگاهی موشکافانه به بررسی و تحلیل طلسم بپردازیم. بگذارید برای شروع ابتدا از انواع طلسم شروع کنیم. ازجمله انواع طلسم ها میتواند به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید:
خرافاتی کیست؟ تاثیر خرافات بر زندگی انسان

  • طلسم آب
  • طلسم باد
  • طلسم آتش
  • طلسم خاک
  • طلسم یهودی
  • طلسم اژدها
  • طلسم شیطان ( میگن بدجور جیزه! )
  • طلسم مورچه
  • طلسم رتیل
  • طلسم عقرب
  • طلسم مار
  • طلسم جن
  • و خلاصه طلسم انواع جک و جونور!

بیشتر بخوانید:
خرافاتی کیست؟ تاثیر خرافات بر زندگی انسان

سحر چیست؟ انواع سحر:

حال بگذارید به سراغ انواع سحرها برویم. قبل از هر چیز میخواهم به نقل قولی از علمای شیعه در رابطه با اینکه سحر چیست اشاره کنم:

سحر عملی خارق العاده است که گاهى یک نوع چشم‏بندى و تردستى است، و گاه تنها جنبه روانى و خیالى و تلقینى دارد. و گاه با استفاده از خواص ناشناخته فیزیکى و شیمیایى بعضى از اجسام و عناصر و گاه از طریق کمک گرفتن از شیاطین انجام می گیرد.

میبینید که حتی علمای دینی نیز به نوعی اشاره مستقیمی بر جعلی بودن و غیر واقعی بودن سحرها کرده اند! حال در ادامه این بخش میخواهیم به شما دوستان و عزیزان به معرفی انواع سحرها بپردازیم. اما قبل از آن اجازه دهید به تعریف سحر بپردازیم و سپس برویم سراغ انواع آن! و همچنین در رابطه با انواع سحر میتواند به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید:
جن و باورهای اشتباه در رابطه با اجنه – مقاله آپدیت شده

  • سحر تفریق و ربط:
    باور بر این است که این نوع سحر ذهن انسان را درگیر کرده و عملکرد آن را مختل میکند به طوری که وقتی چیزی ثابت است آن را متحرک و چیزی که متحرک است آن را ثابت میبیند! 😀
  • سحر الخمول:
    باور بر این است که در این سحر, شخص جادوگر جنی را به استخدام قراردادی خود در آورده (هنوز مونده رسمی بشه) و سپس از طریق این جن هر بلایی که بخواهد بر سر شخص قربانی می آورد! 😛
  • سحر جنون:
    در این سحر هم طبق مغمول یک جن به استخدام شخص جادوگر در آمده و در ذهن شخص قربانی یک باب منزل ویلایی اجاره کرده و موجب اختلالات روانی در شخص قربانی میشود و همچنین میگویند در در این سحر جن عزیز شخص قربانی را به فراموشی وا میدارد! 🙁
  • سحر الهواتف:
    در این سحر شخص ساحر یک جن (موکل) را طبق معمول به استخدام رسمی خود در آورده و سپس با حقوق و مزایای ویژه به این جن گرامی ماموریت میدهد تا مانع راحت خوابیدن قربانی خود شود! و همچنین موجب میشود تا شخص قربانی وقتی بیدار است صداهای عجیب و غریب بشنود و تا مرز دیوانگی نیز برود! همانطور که میدانید جن ها از دم بیکار هستند و همه روزه در آگهی ها و به خصوص دیوار و شیپور به دنبال آگهی استخدام توسط این جادوگران عزیز هستند! 😀
  • سحر المرض:
    با استفاده از این سحر نیز همانطور که از اسمش مشخص است جنی مرض دار به وجود شخص قربانی رسوخ کرده و سپس بیماری هایی ازجمله کوری و کری و چلاقی را به شخص قربانی عنایت میکند! 😕
  • سحر محبه:
    این سحر ویژه عاشق معشوقان عزیز است! در این سحر عموما یک جن خیرخواه چرب زبان را به استخدام حق الزحمه ای در آورده و ماموریتی به او ابلاغ میکنند که دو کبوتر عاشق را به یکدیگر برساند! 😀

حال که معنی طلسم را دانستیم, میخواهیم به بررسی حقیقی و یا دروغین بودن طلسم بپردازیم! در ادامه میخواهم به این سوال که آیا طلسم حقیقت دارد؟ بپردازم!

بیشتر بخوانید:
آیا دعا نویسی حقیقت دارد؟

آیا طلسم حقیقت دارد؟

در جواب این سوال باید با قطعیت بگویم خیر! حال در ادامه میخواهم با دلیل و منطق برایتان اثبات کنم که طلسم خرافه ای بیش نبوده و تنها ساخته و پرداخته ذهن و تخیلات عده ای بیمار روانی و شیاد میباشد! ببینید دوستان بهتر است کمی با این موضوع منطقی برخورد کنیم… آخر اندام یک حیوان بیگناه, ادرار و یا حتی مدفوع یک حیوان چه خاصیت جادویی ای میتواند داشته باشد؟ 😐 اگر این چیزها دارای قدرت بودند چرا این حیوان زبان بسته تا به حال از طریق آن خود را به سعادت نرسانده است؟ 😕 مدفوع حیوان تنها مواد دفع شده از غذاهایی است که میل فرموده است! 🙄 ادرار حیوان تنها دور ریز آب تصفیه شده توسط کلیه های آن حیوان زبان بسته میباشد! 🙁 یا حتی دعایی که بر روی کاغذ یا شیئی تحت عنوان طلسم مینویسند تنها یک نگاره است که توسط یک انسان خلق شده است و محصول قوه تخیل و قلم و کاغذ یک فرد دیوانه است! همین!

بیشتر بخوانید:
نقدی قابل تامل بر طلسم و جادو در عصر حاضر

ما همواره گفته ایم سحر و جادو در زمان کنونی مزخرفاتی بیش نیست ولی از آنجا که افراد زیادی وجود دارند که مرغشان یک پا دارد و حکما میگویند سحر و جادو وجود دارد (حتی در زمان حال) من به این افراد پیشنهاد میکنم به هیچ وجه جهت باطل ساختن طلسم و سحر و جادو سمت دعانویسان و رمالان و خلاصه جماعت شیاد و سو استفاده گر نروند. بهترین گزینه برای این افراد فقط و فقط پناه بردن به خدا از طریق آیات زیر است:

فردی که سحر شده آیات: “قالَ مُوسى‏ ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَیُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا یُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِینَ، وَ یُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ”‏ و “وَ أَوْحَیْنا إِلى‏ مُوسى‏ أَنْ أَلْقِ عَصاکَ فَإِذا هِیَ تَلْقَفُ ما یَأْفِکُونَ، فَوَقَعَ الْحَقُّ وَ بَطَلَ ما کانُوا یَعْمَلُونَ، فَغُلِبُوا هُنالِکَ وَ انْقَلَبُوا صاغِرِینَ”. را همیشه همراه خود داشته باشد. و همچنین این آیه را هفت بار بر سحر شده بخوانند: “سَنَشُدُّ عَضُدَکَ بِأَخِیکَ وَ نَجْعَلُ لَکُما سُلْطاناً فَلا یَصِلُونَ إِلَیْکُما بِآیاتِنا أَنْتُما وَ مَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغالِبُونَ” پس میبینید که جز خدا به هرچه پناه ببرید پوچ و بی فایده است!

بیشتر بخوانید:
چاکرا چیست؟ آیا چاکراها واقعا وجود دارند؟

عوامل تاثیرگذار در افزایش مراجعه به طلسم:

متاسفانه امروزه شاهد هجوم گسترده افراد بخصوص قشر نوجوان و جوان جامعه به سمت طلسم و سحر و جادو هستیم. این افراد چه از روی نیاز و چه از روی کینه و چه به منظور کسب درامد و خوشبختی و منفعت های شخصی به سوی طلسم روی آورده اند اما دلیل چیست؟ انسان همواره مخلوقی راحتی پسند بوده و همواره سعی در آرامش و راحتی هرچه بیشتر در جهت رسیدن به اهدافش بوده و هست و خواهد بود. اما در این میان هستند افرادی که یک قدم فراتر گذاشته و میخواهند بدون هیچ سعی و تلاشی به خواسته های خود برسند و بدین ترتیب رمالان شیاد نیز از این خصت راحت طلبی افراد سو استفاده کرده و با وعده های طلسم گشایش, طلسم ثروت و… این افراد را ترغیب به سفارش این طلسم های پوچ و بی معنی کرده و به راحتی نقره داغشان میکنند! از طرفی با رشد شبکه های اجتماعی و گستردگی اینترنت, دیگر مثل قدیم ها نیست که برای اطلاع یافتن از چیزی به سراغ جمعی از افراد میرفتند تا اطلاعات کسب کنند, بلکه به راحتی از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی در رابطه با هر چیزی میتوان اطلاعات کسب کرد! و متاسفانه افراد سودجو نیز از این مزیت اینترنت سو استفاده کرده و به نشر مزخرفاتی در رابطه با طلسم و… میپردازند و انواع طلسم های پوچ و بی فایده را در کانال های تلگرامی و یا پیج های اینستاگرام خود تا خشتک در پاچه افراد ساده لوح فرو میکنند!

طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

بیشتر بخوانید:
آیا ماهیت طلسم و سحر و جادو حقیقت دارد؟

متاسفانه ایرانیان از دیرباز تا کنون و تا ابد ملتی خرافاتی بوده و هستند و خواهند بود. مشکل اساسی ما ایرانی ها این است که همواره عادت داریم همه چیز را به آسانی به دست بیاوریم (نمونه اش همین گرونی ها که بخاطر فرصت طلبی های خودمون بوجود اومدن! خواستیم زرنگی کنیم و سود بیشتری کنیم یهو کله پا شدیم! 😥 ). برای ما تلاش و کوشش یک واژه کاملا بیگانه و مبهم است! ما سعی داریم همواره چیزهایی که اصلا وجود ندارند را باور کنیم (چیزهای قلمبه سلمبه! 😯 ) و بر روی این باورهای اشتباه پافشاری نیز میکنیم.

بیشتر بخوانید:
آیا شفادهی و دعا درمانی گروهی حقیقت دارد؟

فکر کنم حدودا ۲ هزار باری میشود که در طول عمرم به مردم گفته ام خرافات را باور نکنید! ولی چه کنیم همیشه دروغی برای باور کردن وجود دارد! حکایت همچنان باقی ست… در زیر توجه شما را به چند مورد دعا نویسی و طلسم های مزخرف و مضحک جلب میکنم:

طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟
طلسم مزخرف و مضحک محبت!
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟
یک طلسم مزخرف دیگر برای کاربرد یوهاهاهاهای دیگر!
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟
یک طلسم و دعا نویسی مزخرف دیگر برای کاربرد نمیدونم چی چی دیگر!
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟
این طلسم شما را تبدیل به قورباغه میکند!
طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟
و در نهایت طلسم و دعای رفع باد معده!

چالش بزرگ ویژه جادوگران و ساحران و دعا نویسان:

از کلیه کسانی که ادعای جادوگری و طلسم و دعا نویسی و… دارند دعوت میشود تا من (علی بیک میرزایی) را طلسم کنند! من با این چالش عملا اثبات میکنم که طلسم و جادو مزخرفاتی بیش نبوده و ساخته و پرداخته ذهن بیمار یک عده شیاد میباشد! حال در زیر مشخصاتم را نیز برایتان میاورم تا دیگر بهانه ای نداشته باشید!

نام: علی

نام خانوادگی: بیک میرزایی

نام پدر: یونس

تاریخ تولد: ۱۳۶۷/۰۵/۲۳

دین: اسلام

مذهب: شیعه

محل سکونت: اردبیل

تصویر:

طلسم چیست؟ آیا طلسم حقیقت دارد؟

این هم مشخصات این جانب خدمت شما جادوگران و ساحران و دعا نویسان عزیز و گرامی و کلاهبردار! هر طلسمی که خواستید به بنده عنایت بفرمایید تا ببینم چند مرد حلاج هستید!

بیشتر بخوانید:
کالبد اختری چیست؟ حقایق باور نکردنی پرواز روح!

سخنی با افرادی که به طلسم و دعا نویسی اعتقاد دارند:

دوستان میبینید که چنان معتقد هستم طلسم و سحر و جادو و دعا نویسی مزخرفات هستند که کلیه مشخصاتم را در اختیار افراد مدعی طلسم و جادو و دعانویسی قرار داده ام! من تمامی این کارها را فقط به این منظور انجام میدهم که به شما ثابت کنم اینان (جادوگران و دعا نویسان) کلاهبردارانی بیش نیستند و در برابر بنده کاملا عاجز و خار و ذلیل هستند!

بیشتر بخوانید:
مراحل و سطوح ریکی اوسویی چیست؟ حتما بخوانید!

موفق و پیروز باشید…

توجه: کلیه مطالب این سایت اختصاصی میباشد. هرگونه کپی برداری و استفاده از مطالب این سایت بدون ذکر منبع و لینک به سایت شرعا, عرفا و قانونا ممنوع بوده و عملی خلاف انسانیت میباشد و به صورت جدی پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

مقالات مرتبط

۲۵۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • به نظرم طلسم چیزی جز انرژی نیست. قدیمیها واسه یه بخشی از انرژیها اسم طلسمو انتخاب کردن.

    پاسخ
  • تا زمانیکه ما یاد نگیریم فارغ از هر نوع باور و اعتقادی ، به همدیگه احترام نذاریم و به دیگران فقط بخاطر اینکه در فلان مورد هم عقیده با ما نیستن فحاشی کنیم و بد و بیراه بگیم نمیتونیم در مورد یک موضوع، عقاید خودمون بر مبنای مطالعاتمون رو اظهار کنیم…
    متاسفم …

    پاسخ
    • احترام به عقاید احمقانه ترین کاریه که بشر میتونه انجام بده. به عقیده مخرب احترام بذاریم تبعات ویرانباری خواهد داشت. عقیده مخرب رو باید در همون مراحل اولیه سرکوب کرد. همون کاری که من دارم میکنم. پس مزخرفاتی که تو فضای مجازی راجب احترام به عقاید نوشته رو از مغزتون بیرون کنین. احترام به عقیده مخرب تبعاتش چیزیه که دارین تو جامعه میبینین. چه سو استفاده هایی که داره میشه توسط رمالا و…

      پاسخ
  • سلام دوست عزیز خوب هستید اگه بهتون بی احترامی کردم شرمنده واقعا
    میخواستم بگم که میشه دوره ها یا فروشگاه تون رو هفتاد درصد تخفیف بدید میخواستم نیروی چی سه دوره کامل بگیرم و بر اساس اینکه همه چی داره گرون میشه برای یک روز یا دو روز اگه میشه اگه زحمتی نیست تخفیف هفتاد درصد رو بدید
    اگه بهتون بی احترامی کردم شرمنده
    با احترام

    پاسخ
    • سلام. لطفا به شماره موجود در سایت از طریق تلگرام یا واتس پیام بدین.
      با احترام.

      پاسخ
    • Avatar
      امیر مرادی کوت آبادی
      ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۲۳:۱۸

      سلام وقت بخیر
      میخواستم بدونم شما چقد از علم غریبه ورمل وجفر واعداد میدونید.اگه علمشو دارین .کامل تشریح کنید

      پاسخ
  • عالی بود افرین

    پاسخ
    • سلامت باشید

      پاسخ
      • سلام یه دوستی میگفت اگه این آخوندا میدونستن بهشت وجود داره از حسودیشون به من و شما نمیگفتن و میگفتن بذار خودمون بریم اونجا. حالا درباره طلسم و جادو و دعا هم همینطور.اگه این مراجع و آخوندا میگن اینا درسته خب پس این همه مشکلات جامعه چرا وجود داره معضلات فرهنگی اجتماعی اقتصادی و…! یه دفعه دعا بنویسن بریزن منبع اب و از طریق لوله کشی بیاد خونه ها و همه خوب بشن.دعا بنویسن همه ازدواج کنن و طلاق نباشه و کسی معتاد نشه و یکی اخلاقش بد نشه و…. هزاران مثال دیگه. واسه هر چیزی یه واکسن دعا درست کنن به مردم تجویز کنن. تازه مسئولین آمریکا و… رو هم جادو جنبل کنن که دست از سر ما بردارن و مطیع ما بشن(شایدم اسم مامان مسئولین آمریکا و… رو نمیدونن!!!!) هیچ چیزی خارج از قوانین کائنات اتفاق نمیفته. با دعا بی دعا یه سری اصول هست که دنیا رو اونا میچرخه.

        پاسخ
  • اینهمه اینا رو گفتی که بگی دروغه ولی خیالت راحت دروغ نیست گرچه اراجیف و کلاهبردار زیاد داخلش شده…خودتو خسته کردی عمو.خخخ

    پاسخ
  • اولا که مجانی حتی فحش هم بهت نمی دن ثانیا شما به نظر کلا یک ضد دین هستی نه فقط هندوییسم و بودیسم حالا اسلام و ادیان ابراهیمی هم هدف گرفتی ثالثا چرا پا نمی شی بری پیش یک جادوگر واقعی و لایو بگیری البته واقعی و بهش پول بدی تا طلسمت کنه و هر کاری اون گفت انجام بدی توصیه می کنم از جادوگران یهودی و صبی کمک بگیری البته حتی فکر کنم تا حالا یک صبی هم ندیدی رابعا اگر مسلمانی و شیعه و تابع مراجع تقلید چطوری فیلم سلیمان نبی رو توجیح می کنید که زیر نظر مراجع ساخته شد و در ایران که در فیلم زن و بچه ی حضرت سلیمان با جادو و طلسم یک یهودی مردند خامسا نام شما حتی به گوش جادوگران نخورده که بیایند سایت را ببینند و بدون پول تو را جادو و طلسم کنند سادسا اگه حتی اون ها رو رد می کنید به قرآن هم اعتقاد نداری بار ها در قرآن از وجود جادو و طلسم صحبت شده من هم اصراری ندارم که بپذیری فقط اگه به قرآن و مبانی اسلام و شیعه اعتقادی نداری بخش دین و مذهبی که در متن هست رو تصحیح کن

    پاسخ
    • کاملا مشخصه با یه بی سواد محض که زیر ۵ کلاس سواد داره طرفم! خوب مقاله رو بخون! طلسم و جادو وجود داشت ولی نه این زمان! زمان پیامبرا بود و الان هیشکی علمشو نداره. تامام

      پاسخ
  • سلام‌
    دوستانی که مدعی هستین طلسم وسحر شدین و‌کاملا این خزعبلات رو‌واقعی میدونین ‌ ..‌عرض کنم خدمتتون این مسائل فقط و فقط برای پر کردن جیب یه مشت غریبه کار و دعانویس هستش وگرنه هیچ‌هدف و اثر دیگه ایی پشت یه برگه دعا نیست ‌. اگه اتفاقی هم برای شماها افتاده کاملا اتفاقی بوده. کافیه به این مسائل بی اعتقاد باشین و الکی ذهنتونو مشغول این چیزا نکنین خواهید دید که اصلا اینها اثر که نداره هیچ بلکه خنده دار هم هستن .‌
    و بالعکس به عقیده من اگه دنبال غریبه کارا برین روح لطیف و‌پاک ادم لکه سیاه روش میوفته و ذهن ادم مسموم میشه
    عاجزانه خواهش میکنم درگیر و‌برده دعا و سحر و طلسم نشین علی الخصوص خانم های عزیز…

    پاسخ
  • […] بیشتر بخوانید: طلسم چیست؟ آیا ط&#1604… […]

    پاسخ
  • فکر کنم نادر و سیمین رو هم شما ها طلسم کرده بودین که از هم جدا شدن😂😂😂

    هر چقدر دوست داری برامون طلسم بنویس.

    پاسخ
  • حتما میخواین بگین کوزه گر خودش از کوزه شکسته آب میخوره.
    میدونید چرا چون شکسته هاش رو نمیتونه بفروشه.
    و سالم هاشم میخواد بفروشه.
    برای همین خودش مصرف میکنه.
    وگرنه دلیل این نیست که نمیتونه از ساخته دست خودش استفاده کنه.

    پاسخ
  • فقط طلسم تیر بند😂
    دیگه جلیقه ضد گلوله لازم نبوده ساخته بشه.

    اگه قرار بود به روش نیاکانمون عمل کنیم الان باید تو یه غار یا آلونک گوشت شکاری رو که با یه نیزه چوبی شکار کرده بودیم بخوریم. البته نمونش هم الان هست تو بعضی مناطق.

    ۱۰۰ درصد خاطراتی که از دعا نویس و طلسم منتشر میشن، ساختگی هستن. برای بازار یابی.

    دعا با دعا نویسی و طلسم فرق داره.
    دعا یعنی راز و نیاز با خدا.
    نه یه مشت خط کج و کوله به همراه ترکیبات جانوری.

    چیزی که من زیاد میبینم اینکه طرف میاد یه مطلب رو میخونه کلا ازش چیزی نمی‌فهمه چون اصلا بهش فکر نمیکنه فقط طوطی وار ازش رد میشه. و شروع میکنه به نظر دادن و استفاده از قرآن و ائمه به عنوان سپر.
    کارهای که اونا انجام میدادن به اذن و قدرت خدا بوده نه شخص خودشون، که شما ها فکر میکنین بقیه هم میتونن اون کار ها رو بکنن.این طرز فکر خودش کفر گویی هستش.

    اگه پولتون زیادی کرده مستقیم یا غیر مستقیم و ندونسته خرج دعا نویس و رمال کنین.
    آتیشش بزنین بیشتر به نفعتونه حداقل گرمتون میکنه.

    بهتون اطمینان میدم اگه کسی واقعا میتونست با خطوط کج و کوله و ترکیبات جانوری کارای ماورایی کنه، فقط برای خودش انجام می‌داد و ثروت مند میشد یا هر چی دلش میخواست بدست می‌آورد. به کسی هم نمیگفت.
    و به پول شما نیازی نداشت که بخواد از این طریق پول در بیاره.

    اگه یکم بدون گول زدن خودتون فکر کنید و خودتون رو عقل کل ندونید، ضرری نمیکنید و به کسی هم ضرری نمیرسونید.
    نگران نباشید مغزتون مغزتون به روغن سوزی نمیفته.
    اینقدر تو تنظیمات پیش فرض نگهش ندارین، گه گاهی یه بروز رسانی و رفع عیب براش لازمه.
    نگران نباشید دسته دوم نمیشه، اصطحلاک هم نداره.

    پاسخ
  • من هم یک روز مثل شما ها فکر میکردم ولی یه چیزایی هست مسئله مشکل نیست مسیِله اونه که دهنتون رو میبندن خودتون خودتون رو بدبخت کنید.سلب آسایش میکنن دیوانه بشین.

    خب آقای میرزایی عزیز من تحصیل کرده ام ولی ربطی نداره یه کارایی میکنن.آرزوی قلبی من این هست که هیچ کس نره سمت این چرت و پرتها.یه قسمت عمده که کشور به این روز افتاده خرافات هست.وقت هدر میدن.علی یارتون حق نگهدارتون.

    پاسخ
  • سلام امتحانش مجانیه نام مادرتون کامل واسه شناسنامه برام بفرست بهتون بر نخوره من یه خانومم از شما۷سال کوچیکرم من یکاری میکنم بهم زنگ بزنی

    پاسخ
    • خخخخخ من طلسم عاشقی دارم یه وقت عاشقم نشین به تلفن ببندین منو😅
      تلگرام پیام بدین هماهنگ شیم

      پاسخ
      • سلام خسته نباشید…..من تقریبا همه کامنت رو خوندم و همه مقالات رو خوندم و کاملا معتقدم همه اینها خرافاتی بیش نیس و خودم هم به شخصه اعتقاد ندارم چون به نظرم تنها خدا هست که میتونه مشکلات رو حل کنه اما یه سوال برام پیش اومده اونایی که مثلا طلسم میشن یا مثلا میگن دعای بد کردنو اینا….واقعا این چیزا چجوری به وجود میاد؟مثلا شخصی داره عادی زندگی میکنه ولی یهو باعث میشه همه زندگیش بهم بریزه و اتفاقای ناگواری از جمله طلاق و مردن شخصی از خانواده سرد شدن از عشققون اینا به وجود میاد واقعا چطوری میشه؟قطعا اون شخص به این چیز ها فکر نمیکنه و به ذهنش خطور نمیده که این اتفاقات در زندگیش به وجود بیاد پس چطور ممکنه به وجود بیاد؟

        پاسخ
  • من با حرف آقای بیگ زاده کاملا” موافق هستم متاسفانه تفکرات بعضی ها به همین انداره اس هر چیزی که با علم ثابت شه قبول ندارند و به دنبال خرافات هستن واقعا” شرم آوره سال ۲۰۲۰ هستیم و هنوز اسم از اجنه میارید هر چیزی ک دوست دارید بگید کاف فلان و فلان من فقط تاسف میخورم به حال این ملت. من اسمم ریحانه نام مادر اکرم هر چقدر در توانتون هست جادو جمبل کنید

    پاسخ
  • ببین من همه حرفاتو قبول دارم علمیه و خیلی از اینایی که نظر گذاشتن چرت و پرت میگن ولی ببین علمی که ما داریم قطره ای از دنیهی ناچیزه ببین خدا انسانو تو زمین گذاشته تا به قدرت های ذهنش برسه تو هم با حرفات ثابت کردی چیزی از علم بلدی پس برو و علمتو زیاد کن با ادمایی مثل من که اگه یه روز چیزی یادنگیرم اون روزم بیخود هست وقتتو تلف نکن به سلامت خدا علمتو زیاد کنه

    پاسخ
  • نابودشون کردی خخخخخخخخخخخ

    پاسخ
  • سلام وقت بخیر علی آقا در مورد چشم نظر چی نظری دارین؟

    پاسخ
  • وای خدای من چقدر مردم نادانند. انسان وقتی ناتوان میشه به خرافات متوسل میشه.
    متاسفم برای جامعه ایران با نود درصد مردم خرافاتیش.

    پاسخ
  • با عرض سلام و خسته نباشید واقعا افتخار میکنم که چنین جوانان با غیرت و علم طلب داریم و اینکه شما افتخار من از هر لحاظ هستید به علت علم و هم زبان بودن که دو تا مون هم ترک زبانیم به افتخار ترک ها
    یاشاسین آذربایجان و تورک لر

    پاسخ
    • سلام ممنون لطف دارین.
      یاشا

      پاسخ
      • سحر وجادو وجن وموکل حقیقت دارند. چون در قران امده. کسی که سجر وجادو را منکر میشه. مسلمان نیست. مرتد میباشد چون سخنان قران را منکر شده. پس چند تا کتاب مطالعه کردی خیال میکنی ادم شدی. راستی اسم مادر را بده نه پدر.

        پاسخ
        • زر نزن مرتیکه اول اصل موضوعو بفهم بعد بیا باد معده خالی کن از دهن نجست مرتیکه لش تو خر کی باشی که بیای و تعیین کنی کی مرتده کی مسلمانه؟ #لش

          پاسخ
        • دقیقا کجای قرآن گفته سحر و جادو هست؟
          نمیفهمم چیش غیر قابل فهمه؟
          علم جداست و دین جداست اینقدر شعور ندارین اینارو باهم قاطی نکنین؟
          الکی هم از زبون خودتون حرف نزنین بگین قرآن گفته😐😐😐💔💔💔

          پاسخ
          • اصلا سحر و جادو هیچی تو قرآن هست ولی الانم هست؟ اون موقع بوده الانم هست؟
            الان موکل کجای قرآنه اینو بگین کجاش گفته جن بیکاره بیاد به شما خدمت کنه کجاش؟ بیاین فقط یک فقط یک دلیل بیارین
            شما چطور زندگی میکنین با این خرافات واقعا برام سواله؟

  • سلام به پیشبینی اعتقاد داری یا نه؟؟؟؟

    پاسخ
  • سلام علی اقا سحروجادو حقیقت داره چون با پول در ارتباط عرضه تقاضا داره بلا که احتمالش زیاده منتها با حضوری با جسم خارجی یا برات موکل اجیر میکنه از نوع ادم خیلی عصبانی وترسناک من دیدم بعدش ماست سیاه هستش بیسواد براچی فکر میکنی سفیده ما خانوادگی ارث رسیده ماسبندیم ولی برا کسی تا حالا درست نکردیم میخای برات درست کنم .اینهمه کامنت گذاشتن سیاه بگو چشم .خودتو خسته نکن حقیقت حقیقت نداره الان زوده برا این حرفا تقاضا تا دلت بخاد زیاده از بین نمیره شاید ۲۰سال۵۰سال شایدم هیچوقت موقع این بحث نباشه موفق باشی

    پاسخ
  • سلام علی اقا سحر و جادو وجود داره تازمانی که که یه عده بابتش پول میدن ویه عیده هم میگیرن تا زمانی که حرف هات باعث خالی شدن جیب یعده باشه احتمالا بلایی سرت میاد البته با یجسم خارجی .هروقت مواد مخدر نبود معتاد .سحر وجادو هم نیست میشه عرضه وتقاضا .موفق باشید.

    پاسخ
    • دقیقا😅👍

      پاسخ
      • سلام وقت بخیر. من به دعا و طلسم اعتقاد ندارم و مخالف این چیزا هستم چون سرنوشت همه انسانها به دست خداست و با این چیزا نمیشه راه رو هموار کرد. ولی اینکه وجود نداشته باشه و تاثیر نداشته باشه مخالفم، چون به چشم دیدم متاسفانه و برای خودم اتفاق افتاده. اینکه جن رو هم وارد بدن کسی میکنن اینا بله اینم دیدم برای یکی از اعضای خانواده ام اتفاق افتاده بود. درسته من اعتقاد ندارم ولی ی از خدا بیخبر اعتقاد داره و میره انجامش میده.
        منم فکر میکردم الکیه ولی بعد دیدم نه بابا واقعیت داره کلا رو روح و روان و سیستم بدن تاثیر داره ریزش مو و…. میاره😑 ان شا الله برای کسی اتفاق نیافته.

        پاسخ
  • Avatar
    سامان ارمانی
    ۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۳۹

    من که تازه امروز به جمعتون ملحق شدم کم کم دارد از سایتتون خوشم میاید چند نکته را هم من بگویم۱ تا فردی خودش نخواهد هیچ کس قادر نیست بر نیروی اراده اش غلبه کند ۲ انسان ذاتا بیشتر دنبال تخیل است تا واقعیت چون واقعیت نیاز به زحمت و عرق ریختن دارد و همه دنبال ان هستند ولی تخیل زحمت زیادی نمیخواهد و فقط عده ای خاص دنبالش میکنندو بعضی از خوانندگان خیلی غلو میکنند و اگر خوب دقت کنید میبینید که همه انها تخیلی بیش نیست و واقعیت نداردو نکته اخر اینکه شما همیشه علمی و منطقی به مسائل نگاه میکنیدکه این عالیست

    پاسخ
  • من خودم مثله شما به طلسم و دعا عقیده نداشتم و میگفتم خرافاته ولی من چند ماه پیش با یه زن مطلقه دوست بودم و منو دیوانه خودش کرده بود هر روز که ولش میکردم اون لحظه راحت بودم ولی روز بعدش دیوانه میشدم و زندگیم کم مونده بود داغون بشه و کارم داشت به خودکشی کشیده میشد در طی دو ماه ۱۴ کیلو لاغر شدم و مغزم دست خودم نبود و تو خواب هم منو ول نمیکرد اونقدر زنه از کارش مطمین بود که منو اذیت میکرد و به من توهین میکرد ولی من باز دنبالش میرفتم تا اینکه رفتم پیش یک دعانویس خوب وا اون طلسم دو باطل کرد و من دوباره به زندگیم برگشتم . طلسم و دعا واقعیت داره و حتی خدا در قرآن و احادیث هم اومده و حتی حضرت محمد رو هم طلسم کرده بودن که خداوند سوره ناس و فلق رو فرستاد . یا علی و موفق باشید.

    پاسخ
  • آقایکی ب من گفت طلسم شدی همزادداری.همزادباعث دیرازدواجت شده…فال قهوه گرفتن ایجوری گفتن باورنکردم امایه خرده ترسیدم

    پاسخ
  • من به دعا طلسم اعتقاد داشتم .اما با صحبتهای این استاد بزرگواراز امشب تموم این خرافات رو کنار میزارم.چون هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خدا وجود نداره

    پاسخ
  • Avatar
    دانشجو معلم
    ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۵

    افزون بر آن در کتاب فلسفه دوازدهم انسانی چاپ ۹۸-۹۹ صفحه ۵۶ در پانویس بیانی بر پرواز عیسی مسیح یا زنده شدن او اشاره کرده که نویسندگان کتاب این امر را کاملا غیر منطقی بیان کرده اند.
    پس طبق آن اژدهای موسی و خاموش شدن آتش زیر پای خلیل صرفا داستانی آموزنده بوده و جنبه واقعی ندارد چون آثار دیگری به اثبات چنین اتفاقاتی نوشته نشده است..

    پاسخ
  • Avatar
    دانشجو معلم
    ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۶

    ما انسان ها ذهنمان به عادت های قبلی که داریم به باور رسیده و مطالب جدید در جهت اصلاح مطالب قبلی را گرایشی ندارد و مقاومت میکند.. معمولا اونایی که اولین بار با علت و معلول و منطق صحیح به دعا و طلسم پرداخته اند به این باور رسیده اند که دلایل منطقی برای اثبات آن وجود ندارد و به تاثیر علت تامه و نا قصه بر نتایج کار خود هرچند آگاه نباشند ولی میدانند که چنین علت تام و ناقصی وجود دارد که نتایج منطقی ای در زندگی ایجاد کرده است.
    ولی کسانی که چشم بسته در طول سالیان زیاد بدون شناخت علت تامه و ناقصه ش